• Woy Tour

Yunanistan’da Ziyaret Etmeniz Gereken 5 Muhteşem Mavi Mağara

Güncelleme tarihi: 23 Mar 2020


Doğal güzelliğin ötesinde, Yunanistan sayısız hayranlık uyandıran oluşumlara ve unutulmaz manzaralara ev sahipliği yapmaktadır.Ancak , ülkenin sularında özel bir yat kiralama tatili söz konusu olduğunda , listenin başında oturan mavi mağaralardır.

İkonik Meis Mağarası’ndan Kastellorizo’nun Mavi Mağarası’na kadar, Yunanistan’ın mavi mağaraları yüzyıllardır gezginleri ve yerlileri ilgilendirdi. Aslında tarihçilerin bu mağaralardan bazılarının eski Tanrılara ibadet yeri olarak kullanıldığını gösteren kanıtları vardır.

Günümüzde, çeşitli mağaralar, dünyanın sunabileceği en iyi gözlüklerin tadını çıkarmaya meraklı ziyaretçiler tarafından doldurulur ve bazıları masmavi sularda rahatça yüzerek serinlemeyi tercih eder. Yunanistan’da bir ada atlamalı güzergah boyunca mükemmel bir durak olan mavi mağaralar, anakara çevresinde bulunan cazibe merkezleri kadar zevk vermeyi vaat ediyor.

Bu yazıda, Yunanistan’daki bir süper yat kiralama sırasında ziyaret edilecek en iyi mavi mağaralardan 5’ine bir göz atıyoruz.1. MELİSSANİ GÖL MAĞARASI

Kefalonya adasının doğu kıyısında yer alan bir yeraltı geçidi ile erişilen Melissani Göl Mağarası, gerçekten büyülü bir tarihe sahip kristal mavi bir mağaradır.

Daha spesifik olarak, muhteşem doğal formasyonun etrafında dans etmek ve şarkı söylemek için toplanacak Perileri’nin evi olduğu söylenir. Birkaç yüzyıl önce, mağaranın çatısı çöktü ve güneş ışığının yukarıdan süzülmesini sağlayarak cazibeyi daha da güzelleştirdi.

Efsanevi Yunanistan’a iniş yapan Melissani Lake Cave, lüks yat kiralama tatili sırasında keşfetmek için mükemmel bir mekandır. Çatıdaki delik nedeniyle, mağara en iyi güneş en yüksek olduğunda öğlen saatlerinde ziyaret edilir, bu da suyun ve çevrenin tamamen mavi olduğu yanılsamasını yaratır.


Mağaranın etrafında bir charter partisi almak için yerel olarak hazırlanmış gondollar ve kürekçilerle, bu doğal harikayı yaşamak şaşırtıcı bir şey değildir. Mağaranın tepesinde, ziyaretçilere aşağıdaki görüşü görebilecekleri daha iyi bir bakış açısı sağlamak için insan yapımı bir balkon da bulunmaktadır.2. ZAKYNTHOS’UN MAVİ MAĞARALARI

1897 yılında kaşif Antonio Komouto tarafından keşfedilen Zakynthos Mavi Mağaraları, o zamandan beri huzurlu bir yüzme ve şnorkel noktası arayışında ziyaretçi çekti. Kaya oluşumlarını çevreleyen suya girdikten sonra nesneler ve insanlar maviye dönüşen insanlarla, burada geçirilen zaman gerçekten eşsiz bir deneyim vaat ediyor.

İyonya adalarının etrafında 

lüks yat kiralamaları için mükemmel olan bu mavi mağaralar, özellikle mevcut su oyuncakları ve ihaleleriyle öğleden sonraları için iyidir. Herkes eğlenceyi sudan çıkardıktan sonra, Yunanistan’ın bu bölümünde bolca bulunan renkli deniz yaşamına daha iyi bakmak için yerel olarak mürettebatlı cam tabanlı teknelerden birine binmeniz de tavsiye edilir.3. MAVİ MAĞARA


İdeal olarak, güneşin mağaranın iç kısmını en iyi şekilde aydınlattığı sabah ziyaret edilen bu cazibe, bazı şnorkelli yüzme ekipmanlarını donatmak ve uzun bir yüzmek için harika bir fırsat sunuyor. Yerli deniz aslanları tarafından sıkça ziyaret edilen charter misafirleri, Blue Grotto’da zaman geçirirken ilginç bazı şirketlerden de emin olabilirler.
4. ALONNİSOS MAVİ MAĞARALARI


Alonnisos deniz parkına yakın olan Mavi Mağaralar, Yunanistan’ın bu bölgesinde kaçırılmayacak bir cazibe merkezi. Kayıkla zahmetsizce dolaşan bu mağaraların etrafındaki suların, yakındaki deniz parkını da ziyaret eden rehberli bir turun bir parçası olarak tadını çıkarabilirsiniz.
Yunanistan’ın diğer mavi mağaraları kadar güzel, Alonnisos’takiler göreceli bir belirsizliğe sahiptir, bu da ziyaretçilerin genellikle kendilerinden tamamen zevk alabilecekleri anlamına gelir.
5. PAPANİKOLİS MAĞARASI


Suları yansıtan ışıltılı güneş ışığıyla aydınlatılan mağaranın içi, gün boyunca dalmak için büyüleyici bir sığınaktır.

Tarihsel olarak kötü havalarda yakalanan teknelere barınak sağlayan formasyon, içine dalmak için serin bir yer arayan cesur ziyaretçilerin korunmasıdır.


Yunanistan Yat Kiralama

5 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör