• Woy Tour

Yunanistan’da Denemeniz İçin Yerel Lezzetler

Güncelleme tarihi: 23 Mar 2020


Otantik Akdeniz lezzetleri, taze malzemeler ve rustik hissi ile ünlü Yunan mutfağı, dünyanın en iyileri arasında ve Yunanistan’ın geleneksel ve çağdaş yönlerini deneyimlemek için mükemmel bir yoldur.


Binlerce yıllık geleneksel yiyecek yetiştirme ve yemek pişirme yöntemlerinin doruk noktası, zaman içinde bugün Yunanistan’ın birçok adası kadar çeşitli ve heyecan verici zengin bir Yunan yiyecekleri dizisine dönüşmüştür.

Temel bileşenler zamanla çok az değişti ve Yunanistan’ın kültür ve mutfak spesiyalitelerinin temel değerleriyle tutarlı kalmak için rafine edildi. Peynirler, yağlar, meyveler, fındık ve çeşitli baharatlar ve otlar taze balık, deniz ürünleri, kümes hayvanları, sığır eti ve domuz eti ile birlikte birçok öğünün temelini oluşturur.

Akdeniz’de mavi yolculuğa çıkarak, özgür bir nefes alabilir, Yunan adalarını ziyaret edebilir, komşumuzun mutfak lezzetlerini deneyebilirsiniz.


Kokoreç

Kokoretsi Yunanistan'da görev yaptı

Kuzu ve keçi, Yunan mutfağında, özellikle tatillerde ve festivallerde, bölgenin tarihi şenliklerinin tadını çıkarmanın eşsiz bir yolunu sunabilen en geleneksel etlerdir. Kokoreç, tartışmasız en iyi bilinen yemeklerden biri ve neredeyse her Yunan evinin tatil sırasında bazı versiyonlarını hazırladığı masa kutlamalarının bir yemeği. Bağırsaklara sarılmış kuzu veya keçi karaciğerinden oluşan, sadece tuz, karabiber ve kekikle baharatlanmış ve daha sonra odun kömürü üzerine pişirilen bir yemek.


Girit Salatası

'Girit Salatası' veya Koukouvagia Crete, Yunanistan'da servis edildi

Nefis ‘Girit Salatası’ veya Koukouvagia, adını Yunanistan’ın Girit adasındaki Myrthios’taki ‘Taverna Myrthios’ da yapıldığı yoldan alıyor . Yağ, domates, peynir, kekik ve ince doğranmış domateslerle doldurulmuş zeytinli arpadan yapılan kurutulmuş bir ekmekten ve en iyi myzithra (yumuşak Girit peyniri) veya ufalanmış beyaz peynirden oluşur. Bu hafif ve enfes lezzet çıktığınız mavi yolculuk ile çok yakışacak!


KeftethesKeftethes Yunanistan'da görev yaptı

Keftethes, tipik olarak bir meze olarak servis edilen tuzlu kızarmış köfte veya pide ekmeği ile öğle yemeği olarak servis edilir. Bunlar, karada veya birçok görkemli plaj ve gizli koylardan birinde bir piknik yapmak için mükemmeldir. Keftethes, karada bir gün boyunca veya birçok görkemli plaj ve gizli koylardan birinde piknik yapmak için mükemmeldir


Kalamaria

ahtapot Yunanistan'da limon, tuz ve karabiber ile servis edilir

Yunanistan’ın yüzde 20’si adalardan oluşuyor – ve Yunan anakarasının hiçbir kısmı denizden 90 milden fazla değildir. Haliyle balık ve deniz ürünleri Yunan mutfağının popüler ve yaygın bir parçası. Kalamaria (kalamar) ve ahtapot, ızgara veya kızartılmış ve sarımsak ve limon eşliğinde en popüler deniz ürünleri yemeklerinden ikisidir. Lezzetli bir garnitür genellikle yerel olarak üretilen zeytinyağında giyinmiş gevrek patates olacaktır.


Yemista

doldurulmuş asma yaprağı Yunanistan'da servis

Yunanca Yemista ‘şeyler’ anlamına gelir ve domates ve biber gibi sebzelerin çoğu Yunan tavernalarında her yerde bulunur, her biri pirinç, otlar ve peynir dolgusu doldurulur ve pişirilir. Yerel olarak yaz kabağı olarak bilinen kabak dolması, Yunan mutfağının başka bir popüler yemeğidir ve genellikle pirinç ve sığır kıyması ile birlikte maydanoz, dereotu ve nane ile lezzetlendirilir. Dolmades (doldurulmuş asma yaprağı) başka bir Yunan ‘klasik’ dir ve yaygın olarak süzme yoğurt ile servis edilir.


SpanakopitaSpanakopita Yunanistan'da görev yaptı

Yunanistan’da bir başka favori, ıspanak ve beyaz peynir ile yapılan ve otlar ile terbiye edilmiş zengin ve lezzetli bir filo pasta turtası olan Spanakopita’dır. Bu yemek Yunanistan’da bulunur ve meze, garnitür veya hafif bir öğle yemeği olarak servis edilebilir.


Taramasalata

taramasalata ile ilgili görsel sonucu

Hem Yunan hem de Türk mezesine tipik bir katkı olan taramasalata geleneksel olarak taramastan yapılır.. Karaca, ekmek kırıntıları veya patates püresi, limon suyu, sirke ve zeytinyağı ile birleştirilir ve daha sonra ekmek veya çiğ sebzelerle servis edilir. Ayırt edici rengi, kullanılan yumurtanın türüne bağlı olarak kremsi bejden narin pembeye kadar değişir.


Nefes kesen bir Yunan adalarının birinden diğerine atlayın ve her birinin sunduğu en cezbedici yemeklerin tadına varın!
Mykonos, Yunanistan uçurum tarafı restoranda iki kişilik masayı

Yunanistan Kiralık Yatlarımız

Türkiye Yat Kiralama14 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör