• Woy Tour

Yeni Zelanda’nın Kuzey Adası’nı Süper Yatla Gezerken Ziyaret Edilmesi Gereken 6 Yer

Güncelleme tarihi: 23 Mar 2020


Çatlak sahil şeridi ve geniş kumsallardan karla kaplı dağlara ve yemyeşil ormanlara kadar Yeni Zelanda bir hayrete düşürücüdür. Burada bir süper yat kiralayın ve bir ömür boyu maceraya atılın, sadece Kuzey Adası gezerken mutlaka ziyaret edilmesi gereken bu altı yeri kaçırmayın.


İnanılmaz derecede çeşitli ve şaşırtıcı derecede güzel manzaralar sunan Yeni Zelanda, açık hava maceralarını bolca sunuyor. Ancak, şarap imalathaneleri, dinamik şehirler ve büyüleyici bir tarih de cazibesinin bir parçası olduğundan, bu muhteşem ülkenin tadını çıkarmak için aktif olarak eğimli olmanıza gerek yok.

Lüks yat kiralamanızı Yeni Zelanda’da geçirmek istiyorsanız , North Island’ın hepsine sahip olduğundan emin olabilirsiniz. Süper yatla keşfederken ziyaret edilecek en iyi altı yeri keşfetmek için okumaya devam edin.

AucklandAuckland cityscape limandan görünümü‘Yelkenler Şehri’ olarak adlandırılan Auckland, ikisi de feribotlar, yelkenli tekneler ve Hauraki Körfezi’ndeki yakın adalara yolculuk yapan muhteşem yatlarla dolu Waitemata ve Manukau adlı iki ışıltılı limanda yüzüyor. 

Yemyeşil yürüyüş parkurları, altın kum plajları ve bozulmamış adalar kolayca ulaşılabilecek, ancak Yeni Zelanda’nın en büyük şehrini keşfetmek için güzergahınıza birkaç gün planlamaya kesinlikle değer.

Ne de olsa Auckland, düzenli olarak dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden biri olarak yer alıyor. Dağınık 48 volkanik tepe, dinamik bir yemek sahnesi, müzeler, sanat galerileri ve tasarım mağazaları ile sizi ve charter partinizi eğlendirecek çok şey var.  

Waiheke AdasıAşağıdaki su yelkenli tekneler ve ön planda oldukça mor çiçekler ile Yeni Zelanda Waiheke Adası'nda Hekerua KörfeziGüzel sahil şeridi, butik şarap imalathaneleri ve mutluluk dolu Bohem vibe, Waiheke’yi yat müdavimleri, şarap severler ve özgür ruhlar için ideal bir ada kaçışı yapar.

Hauraki Körfezi’ndeki Auckland’dan uzak olmayan 20 kilometrelik ada, kendi sıcak, kuru mikro iklimi ile kutsanmıştır. Zümrüt suları adanın kara tarafındaki kayalık koylarda kucaklaşırken, okyanus kanadı bölgedeki en iyi kumsallardan bazılarına sahiptir.

Birçoğu tadım odaları ve gösterişli restoranların bulunduğu yaklaşık 30 şarap imalathanesi, adayı ilginç sanat galerileri ve zanaat mağazalarının yanında noktalamaktadır. Bununla birlikte, daha maceracı bir eğilime sahip olanlar yürüyüş, kano ve zip-astar fırsatlarından memnun kalacaklar.

Coromandel YarımadasıHavadan görünümü arka planda küçük koylar ve dağlar ile uzak okyanus kıyısında.  Coromandel, Yeni Zelanda.

Coromandel Yarımadası Auckland’ın sadece 55 kilometre doğusunda Pasifik Okyanusu’na giriyor, ancak bir dünya gibi hissediyor. Seyrek nüfuslu ve gelişmemiş, burası bazı ciddi inzivaya yanı sıra bazı muhteşem manzara sunuyor.

Doğu tarafında, rüya gibi beyaz kumlarla vahşi bir sahil şeridi vardır. Kaçırılmaması gereken, pitoresk bir deniz rezervi olan Katedral Koyu ve ziyaretçilerin düşük gelgitte bir havuz kazmaya ve dünyanın iç kısmından yüzeye akan boru sıcak suyuna girmeye başladıkları Sıcak Su Plajı’dır.

Sunulan diğer etkinlikler arasında yerli yağmur ormanlarında yürüyüş, Hauraki Demiryolu Yolu’nda bisiklet sürme ve bölgenin altın madenciliği mirasının kalıntılarını keşfetme yer alıyor.

Büyük Bariyer AdasıAda gözden kaçmak Mt Hobson, Great Barrier Island, Yeni ZelandaYeni Zelanda adalarının dördüncü büyük adası olan Great Barrier, Auckland’ı Pasifik Okyanusu’nun amansız dalgalarından koruyor. Sağlam ve son derece güzel, bu unutulmuş arazi zamanı.

Her türlü vahşi macera için buraya gel. Karada, tramping ağı, kaplıcaları ve eski kauri barajlarını geçerek yerli Yeni Zelanda çalısından geçiyor.  

Dalış, balık tutma ve kano yapmak da mümkündür, doğudaki yüksek uçurumların güzel bir sahil şeridi ve batıdaki uzun, beyaz sörf plajları, korunaklı limanlar ve sakin, kumlu koylar.

Zavallı Şövalyeler Adaları Deniz Koruma Alanı
Tüplü dalış, Poor Knights Islands Marine Reserve, Yeni Zelanda'da lüks yat kiralamaKuzeyde beş saatlik bir yolculuk, Tutukaka Sahili’nden 23 kilometre uzağa dağılan Poor Knights Islands Marine Reserve’e yatçıları getiriyor, dünyanın en iyi dalış yerlerinden biridir.

Bu 11 milyon yıllık adaların volkanik kökenleri muhteşem düşüşler, duvarlar, mağaralar, kemerler ve tüneller oluştururken, sıcak su akımlarını, bir mikro iklimi ve anakaradan binlerce yıllık ayrımı ortaya çıkardı. eşsiz biyoçeşitlilik.

Türbülanslı güneşli sulardan ve yosun ormanlarından, birçok mağaranın karanlık sularına, sünger bahçelerine, gorgonian tarlalara ve yüzlerce renkli balığa kadar, dalgıçların keşfedecekleri çok şey var.

Adalar KörfeziHava atış Urapukapuka Adası, Bay Islands, Yeni Zelanda

Baştan çıkarıcı güzel görünümü ile yolcuları sahile daha fazla çekmek Adalar Körfezi. Berrak, pırıl pırıl mavi sular, gelişmemiş 144 ada ile noktalandı ve penguenler, marlin, yunuslar ve balinaların bulunduğu bir deniz macera oyun alanı sunuyor.  

Karada, adalar minik, zamansız kasabalar ve kilometrelerce dönen tepeler boyunca kilometrelerle doludur.

Adalar Körfezi de büyük tarihi öneme sahip bir yerdir. Maori buraya ilk göçlerinde yerleşti ve Yeni Zelanda’nın ilk kalıcı İngiliz yerleşim yeri oldu. Ayrıca, bugün NZ’de ırk ilişkilerinin temel taşı olan Waitangi Antlaşması’nın 1840 yılında hazırlandığı ve imzalandığı yer burası oldu.

İnanılmaz derecede çeşitli ve şaşırtıcı derecede güzel manzaralar sunan Yeni Zelanda, açık hava maceralarını bolca sunuyor.


Satılık Yat Türkiye

3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör