• Woy Tour

Yat Kiralama ve Coronavirus: Bilmeniz Gereken Her Şey

Coronavirüs'ün etkisi rezervasyonla ilgili sorularla birçok gemi kiralayıcısını bıraktı ve bu anlaşılabilir. Bu yaz yat kiralama tatiliniz hakkında bilinçli bir karar vermek için tüm önemli bilgileri ve güncel bilgileri alın.

Yeni Coronavirüs (COVID-19) tüm dünyada manşetlere çıkıyor ve virüsü yakalama endişeleri kiracıları yaz planlarını sorgulamaya çağırdı.  Coronavirüsün yayılmasının daha sıcak aylarda hafifletilip hafifletilemeyeceğini ancak zaman gösterecek ve medya histeri ve panikinin kararınızı etkilemesine izin vermemek önemlidir.  Durumu yönetmeye yardımcı olmak için yat endüstrisinde neler yapıldığına daha yakından bakın ve iptal ve sigorta ile ilgili en son bilgileri okuyun. İçindekiler: > Kiralama sözleşmeleri ve sigorta poliçeleri > Bağımsız sigorta > Özel yat kiralama: otellere ve yolcu gemilerine daha güvenli bir alternatif > Önleyici tedbirler > Perspektif önemlidir


MYBA (Dünya Çapında Yatçılık Derneği) endüstrinin en popüler ve yaygın olarak kullanılan yat kiralama sözleşmelerinden sorumludur.

Değişiklik (06/03/2020)

ÖZÜR 5 Mart 2020'de, MYBA hakkında Gateley'den koronavirüsün etkileri konusunda yasal tavsiye arayan bir açıklama yayınladık.  Artık bunu yayınlamanın MYBA'nın, Başkanının ve avukatlarının mahremiyetini ve gizliliğini ihlal ettiğini fark ediyoruz.  Bu nedenle ifadeyi kaldırdık.  Bu sebeple, MYBA'dan, Başkanından ve avukatlarından çekinmeden kaynaklanan herhangi bir suçtan dolayı özür dileriz.  Yayınlanan içeriğin hiçbir şekilde tekrarlanmamasını taahhüt ediyoruz.


Kiralama sözleşmeleri ve sigorta poliçeleri

Aracı kurumlar, iptal için MYBA sözleşmesine özel ekler eklemeye başlıyor. Daha fazla bilgi için charter broker'ınızla konuşun. 

Edilir şiddetle tavsiye sözleşmeniz artık Coronavirüs etkilerine maruz kaldığı herhangi iptali için hesaba ek bir maddenin bulunması gerektiğini söyledi. 

Bağımsız sigortaYatçılık tatilinizi iptal etmeye karar vermeniz durumunda bağımsız sigorta şirketleri de özel sigorta sunmaktadır. Böyle bir firma iTravel LX. Yat kiralama maliyetini karşılamanın yanı sıra, uçak bileti ve otel maliyetlerini karşılama politikası da yazılabilir.   Politika, seyahat yasağı veya uzatılmış bir gecikme durumunda bir yat kiralama maliyetinin yüzde 100 ila 150'sini kapsayacak şekilde yazılabilir ve hedefinize göre ilerlemek istemediğinize karar verirseniz maliyetlerin yüzde 75'ini kapsayacaktır. tatil. Politika, sözleşmeyi rezerve ettikten 20 gün sonra satın alınabilir. Politikalar genellikle sözleşmenin yüzde 8 ila 10'u arasındadır ve değişkenler konukların sayısını ve yaşını içerir. N & J Özel Sigorta Hizmetleri Genel Müdürü John Gaffney , “Öngörülebilir gelecekte bir gemi kiralamayı düşünen herkese ve herkesin bu yatırımı yapmasını öneriyoruz” diyor. “Bu belirsiz zamanlarda, iptal etmeye karar verirseniz,% 100'den sadece% 25 sorumlu olmak çok daha iyidir. Halihazırda seyahat yasakları olmamasına rağmen, hükümetlerin virüs yayılımlarında daha fazla tavsiye ve yasak çıkarma olasılığı vardır. “Geleceğin ne olduğuna dair gerçek bir anlayış olmadığından, en iyi önlem kendinizi olası herhangi bir sonuca hazırlamaktır. Bu tür charter sigorta poliçeleri sadece charter misafirleri için yararlı olmakla kalmaz, aynı zamanda misafirlerin iptal etmesi durumunda olası sürtünmeyi hafiflettiği için yat sahipleri için de yararlıdır. COVID-19'daki durum ilerledikçe, bazı sahiplerin kiralayan müşterilerin rezervasyon yaptırmak için seyahat iptal politikasına sahip olmalarını zorunlu kılabilmeleri mümkündür. ” “Charter misafirlerinin Coronavirus veya diğer potansiyel seyahat tuzaklarından vazgeçmesini istemiyoruz. Şu anda bu yaz için planlarınızı kısaltmak için hiçbir neden yok, ancak işler değişirse, müşterilerimizi kaybetmemelerini sağlamak için koruyabiliriz. "

Charter misafirlerinin Coronavirus veya diğer potansiyel seyahat tuzakları tarafından caydırılmasını istemiyoruz. Şu anda bu yaz için planlarınızı kısaltmak için hiçbir neden yok, ancak işler değişirse, müşterilerimizi kaybetmemelerini sağlamak için koruyabiliriz.


Özel yat kiralama: Otellere ve yolcu gemilerine daha güvenli bir alternatif Tüm seyahatlerin tamamen risksiz olmadığını belirtmekle birlikte, özel yat kiralama, yolcu gemilerinden veya otel konaklamalarından çok daha güvenlidir.  Özel bir yat kiralamada, diğer insanlarla doğrudan temasınız çok sınırlıdır. Uçtan uca ulaşım özel uçuşlar ve arabalar tarafından sağlanır, bu nedenle tatiliniz sırasında toplu taşıma araçlarını kullanmanız gerekmez.  Dahası, aracı kurumlar artık gemideki herkesin güvenli ve sağlıklı olmasını sağlamak için mürettebatla ekstra tetikte. Mürettebat ayrıca siz ve charter partiniz için temiz, hijyenik bir ortam sağlamak için yorulmadan çalışır. 1. Kamu üyeleriyle sınırlı temas Özel bir yat kiralamada, diğer insanlarla doğrudan temasınız çok sınırlıdır. Uçtan uca ulaşım özel uçuşlar ve arabalar tarafından sağlanır, bu nedenle tatiliniz sırasında toplu taşıma araçlarını kullanmanız gerekmez.  2. Gıcırtılı temiz ve steril ayar Dahası, aracı kurumlar artık gemideki herkesin güvenli ve sağlıklı olmasını sağlamak için mürettebatla ekstra tetikte. Mürettebat ayrıca siz ve charter partiniz için temiz, hijyenik bir ortam sağlamak için yorulmadan çalışır. 3. Kalabalıktan uzakta bir güzergah seçin Coronavirus hakkında endişeleriniz varsa, sessiz ve huzurlu destinasyonlar içeren bir seyahat programı ayarlama hakkında brokerınızla konuşun. Keşfetebileceğiniz Akdeniz boyunca çok sayıda tenha plaj ve güzel koylar var.  Kıyıda zaman geçirip tüm popüler yerleri ve turistik yerleri ziyaret etseniz bile, uygun önlemleri aldığınız sürece Coronavirus'u yakalama riskinizin hala çok düşük olduğunu belirtmek gerekir. Bununla birlikte, önceden tıbbi durumları olanlar, yaşlılar ve bebekler ekstra ihtiyatlı olmalıdır.   4.Yağınızda zamanınızı en iyi şekilde değerlendirin Ayrıca çapada daha fazla zaman geçirmeyi, su oyuncakları ile oynamayı ve muhteşem güneş ışığını ıslatmayı da seçebilirsiniz! Güvertede daha fazla zaman geçirin, yatınızın tadını çıkarın ve tam olarak zevkinize göre hazırlanan lezzetli yemeklerde yemek yiyin.  Önleyici tedbirler Dünya Sağlık Örgütü'ne göre, hastalığın yayılmasını durdurmak için ihtiyati önlemler alabilirsiniz. 

  • Ellerinizi sık sık yıkayın

  • Öksüren veya hapşırma yapan herkesten 1 m mesafe bırakın

  • Halka açık yerlerde burnunuza, gözlerinize ve ağzınıza dokunmaktan kaçının

  • Dirseğinize öksürüp hapşırıp hemen sonra ellerinizi yıkayarak solunum hijyenini uygulayın.

Perspektif önemlidir Medya tarafından süpürülmeyin. Coronavirus ciddi bir hastalık olsa da, bulaşma oranının yaygın gripten daha düşük olduğunu hatırlamak önemlidir. Bebekler, yaşlılar ve önceden mevcut tıbbi durumları olanların hastalıktan etkilenme olasılığı daha yüksektir. İnsanların çoğu tam iyileşme sağlayacak. Bazı sağlık profesyonellerinin, Coronavirüs'ün etkilerinin yaz ayları geldiğinde ve sıcaklıklar ısındıkça rahatlayacağını önerdiğini hatırlamakta fayda var; ama beklemek zorundayız ve bunun böyle olup olmadığını görmek zorundayız.  Bu yazı YachtCharterFleet durumu izlediğinde size en son Canlı güncellemeleri getirecek şekilde güncellenmektedir. Son güncelleme: 06/03/2020 Daha fazla bilgi için tercih ettiğiniz

20 görüntüleme0 yorum