• Woy Tour

Vancouver Adası Yelken Macerasında Yapılacak ve Görülecek En İyi Şeyler

Doğa zengini çeşitlilik. Büyüleyici güzellik. Sağlam vahşi doğa. Kanada’nın Pasifik Kuzeybatı manzarasıyla çalışan denizcileri çağırıyor. Vancouver Adası’nın yelken alanlarının masmavi tonları arasında seyrederken, dramatik şelalelerde içecek, uzak fiyortlarda gezinecek ve kıyı Douglas köknarlarının hakim olduğu yemyeşil ormanları keşfedeceksiniz.

Bir bareboat macerasında, duyularınızı su samuru lekeleri, balina izleme ve hatta bir boz veya siyah ayı ya da iki şansı için hazırlayın.


Çoğu yatçı, Körfez Adaları’nı ve Çorak Sesi’ni British Columbia’daki en güzel seyir alanı gibi görüyor ve daha fazla anlaşamadık. Bu çarpıcı hedefi nasıl keşfedeceğinize dair bir anlık görüntü için, görülmesi gerekiyordu, Vancouver Adası’nı kendi donanımlı yatlarının dümeninden keşfedenlere sunulan bu 8 kaçırılmayacak seyahat olayı ile yataklarınızı alın.

1. Sidney Split’teki tuzlu su eko karışımlarını keşfedin

Gulf Island’ın en iyi seyahat eden yerleri arasında Sandy Sidney Spit, yürüyüş, yengeç, kuş gözlemciliği ve muhteşem yaz gün batımlarının tadını çıkarmak için idealdir. Adanın bazı bölgeleri tuzlu su bataklıklarını ve kırılgan kumul ekosistemlerini korumak için korunmaktadır, ancak adanın doğu tarafındaki gelgit havuzları ve plajları keşfetmek ve kumsalları gezmek için en iyi yerlerdir.

2. Güney Pender Adası’ndan manzaralar seyredin

Körfez ve San Juan Adaları’nın muhteşem manzaraları için Norman Dağı’na çıkmadan önce Beaumont Deniz Parkı’nın güzel plajını ve yemyeşil ormanını sevindirmek için South Pender Island’a demirleyin.

3. Christie Şelaleleri’nde şelale avına çıkın

Vancouver Adası’nın doğu kıyısındaki Ladysmith’s Harbour’da (başlangıçta Oyster Bay) durun ve Christie Falls’a giden hafif bir döngü yolunda keyifli bir yürüyüş yapın.

4. Montague Limanı’nda balina izleme

Galiano Adası’nın güney ucuna yakın, British Columbia’nın en eski deniz parkı olan Montague Limanı’na yerleş. Kayak yapmak, parkın sakin sularını ve sahil manzarasını keşfetmenin en canlı yoludur. Bu il oyun alanı, aşağıdaki deniz yaşamına büyülü bir gözlem deneyimi için şeffaf bir zemine sahip yüzen bir doğa evine de ev sahipliği yapıyor. Çevreye olan tutkularından esinlenilmiş, mutfağa sahip otantik bir ahşap kabin restoranı olan Pilgrimme’de yemek dolu bir günün ardından enerjinizi yenileyin.

5. Esnaf Ganj kentini keşfedin

Ganj’ın kalbindeki oceanside Centennial Park’ta bulunan Cumartesi’nin kaçırılmayacak çiftçi pazarını keşfetmek için Salt Spring Island’da mola verin. Bu özel pazar, ziyaretçileri dünya standartlarında sanatçılar ve organik çiftçiler tarafından yapılan çeşitli ustaca yerel kreasyonlara davet ediyor. Daha sonra, güzel sanatlar ve hazineler galerisinden sonra galeriye geçiş yapmak için daha fazla fırsat için zanaat kasabasına doğru yürüyün.

6. Butchart Gardens canlı çiçek görüntüler alın

Brentwood Koyu’nun kalbinde yer alan Butchart Bahçeleri’nde yetişen 900’den fazla çeşidin milyonlarca bitkisini keşfedin. Kanada Ulusal Tarihi Sit Alanı olarak adlandırılan bu rüya gibi, çiçek vahası, tekne turları, buz pateni ve çocuk dostu el oymalı bir atlıkarıncaya binerek, bahçe cazibe merkezlerinden daha fazlasını sunar. Yakınlarda, cam gibi bir su girişine giden güzel ve kolay bir patika yürüyüşünün tadını çıkarmak için Tod Inlet Trail’de yürüyüş yapmak için yürüyüş ayakkabılarınızı toplayabilirsiniz.

7. M.Ö. Kraliyet Müzesi’nde saati geri çevirin

Kanada’nın en büyük hazinelerinden biri olan Kraliyet BC Müzesi, Vancouver Adası’nın en güney ucunda yer alır. Merak şeridinde bir gezintiye çıkın ve müzenin British Columbia’nın doğal ve insanlık tarihinin ilginç eserlerinin, belgelerinin ve örneklerinin tadını çıkarın.

8. Saturna Adası’nda sınırsız güzelliği keşfedin

Açık hava meraklılarının aradığı her şeyi sunan Saturna Adası’nın rahat temposu ile yavaşlayın. Bay Warburton Pike’a yükselen kartalların ve mühürlerin veya orca yüzmenin manzaralarını görmek için. Cumartesi günü adadaki bir kıyafetçi tarafından, Cumartesi sahilindeki sihirli manzarayı izlemek veya komşu Lahana ve Tumbo adalarına akımları geçmek için kano ve tekne turları düzenlenmektedir.

Sudaki tatilinizi iki kez dolduracak kadar doğal ihtişamla dolu olan Salish Denizi’nin zengin vahası, bir sonraki ilham verici yelken yolculuğunuzun varış noktası olabilir. Maceranızda kilitleme konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? İyi seyahat eden Tatil Planlayıcılarımız yol göstermekten memnuniyet duyacaktır.

3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör