• Woy Tour

Tayland Yat Kiralamada Yapılacak En İyi 6 Şey

1. Mu Ko Similan Milli Parkı’nda Şnorkel veya Dalış
sualtı kaplumbağa Tayland Mu Ko Similan Milli Parkı'ndaŞaşırtıcı olmayan bir şekilde, Tayland’ın berrak suları ve nefes kesici kaya oluşumları, özellikle Mu Ko Similan Milli Parkı’nı düşündüğümüzde, dünyanın en muhteşem dalış alanlarından bazılarını yaratıyor. Deniz yaşamı gökkuşağında biberlenmiş muhteşem mercan resifleri oluşturmak için su altında kalan tropikal yağmur ormanlarında kaplanmış 11 granit adadan oluşan bu yer, dünyanın en iyi su altı ve su üstü güzelliklerinden bazılarına sahiptir. 30 metrelik sualtı görünürlüğü, Hint Okyanusu’nun bu yamacına dalgıçları ve şnorkelleri çeken şeydir ve egzotik deniz yaşamı dizisi, tekrar tekrar dönmelerini sağlar.

Dalış bölgeleri her deneyim seviyesi için idealdir ve adaların batı kıyısındaki eşsiz deniz manzaraları için dramatik granit kaya oluşumları sunarken, doğu kıyısında beyaz enerjili kumlar yüzeyden yaklaşık 40 metreye kadar eğimlidir. Mercan bahçeleri sonuna kadar uzanır ve balık, kaplumbağalar, manta ışınları, moray yılan balığı, kırmızı orfoz ve eğer ekstra uyanık beyaz uç köpekbalıkları, dev ıstakoz ve devasa ton balığı ile doludur.

Beyaz karınlı deniz kartalları, kara uçurtma kuş türleri, çalı kuyruklu kirpi, uçan lemur ve 16’dan fazla yarasa türü için gözlerinizi suyun üstünde tutun. Üstündeki ve altındaki inanılmaz türlerin beyaz, kumlu kıyıları ve etkileyici bolluğu, bu milli parkı lüks yat kiralamada mutlaka ziyaret etmenizi sağlıyor.

2. Bangkok Yemek TuruTayland Su Gıda Market kanalda teknelerSokak satıcılarından kraliyet Tayland mutfağına kadar, Bangkok’un genişleyen metropolü, her yemeğin arkasındaki kültür ve geleneğe sahip lezzetli otantik yiyeceklerin bolluğu ve bu gastronomiyi deneyimlemenin en iyi yolu bir yemek turunda. Özel bir Bangkok yemek turunda, ağız sulandıran yemekten nefis bir yemek yolculuğunda yemeğe yönlendirileceksiniz. Turlar, keşfetmek için birçok büyük henüz keşfedilmemiş yerler ile esnektir. Deneyimin merkezinde, mevsimlik ürünler ve dost yerli halk tarafından yaptıklarına gerçekten tutkulu olan lezzetli keşiflerin bolluğu var.

Yerel pazarları geçecek, mevsimsel tropikal meyveleri ve tatlıları tadacak ve prestijli restoranları ziyaret edeceksiniz – ancak tur rehberinin birincil amacı, tat tomurcuklarınızı tatmin etmek için ısmarlama bir tur sağlama arzunuzu karşılamaktır. Kişisel tur rehberiniz, benzeri görülmemiş heyecan verici bir günde, eşsiz Tayland lezzetleri hakkında yerel bilgiler sağlayabilir. En önemlisi, yemek turu Tayland Tayland anlamına gelir gerçekten deneyimli olan ayrılmak sağlar.

3. Sarojin Temel Huzur Spa

Tayland’a yapılan ziyaret, eşit derecede sakin bir ortamda birinci sınıf bir arındırıcı tedaviye maruz kalmadan tamamlanmayacaktır. Olağanüstü lüks Tayland deneyimi için Sarojin’in ana haliçinde yüzen ve balık kuyruğu avuç içi ile gizlenmiş tenha bir sığınak olan Sarojin Essential Tranquility Spa’da bir veya iki gün kendiniz için rezervasyon yaptırın.

Sarojin Spa açık alan TaylandSarojin Spa, vücudu ve zihni gençleştirmek için yerel otlar, ağaçlar, çiçekler ve meyveler kullanarak bol çeşitli doğal vücut bakımlarında Tayland Eski Krallığı’nın bazı geleneklerini koruyabilmiştir. Gözlerden uzak çiftlerin banyoları, tedavi pavyonları, doğal çevre arasında yer alan tedavi sonrası dinlenme salonu alanları ve avuç içi ile gölgelendirilmiş yoga ve Tai Chi güvertesi ile Asya’nın büyülü oryantal cennetine dalacaksınız.

Bu huzur ve sükuneti biraz daha uzatmak istiyorsanız Sarojin, özel yemek söz konusu olduğunda kısıtlama getirmeyen bir politikaya sahiptir ve konukların Tayland ziyaretlerinde mümkün olan en rahatlatıcı deneyimi yaşamalarını sağlamak için çeşitli yerler sunmaktadır.

4. Thailands Towering Adaları altında Kayaking
Tayland'ın kayalık adalarını çevreleyen sularKendinizi Tayland’ın görkemli adalarına tamamen daldırmak ve içinde hangi hazinelerin gizlendiğini keşfetmek için kayaksınızı ve kanoyu kayadaki örtülü deniz mağarası tünellerinden alın ve sonunda ışığın içinden çıkmayı beklediğiniz kadar yatay olarak uzanın. Kısa bir süre içinde, uçurumlarla çevrili, tertemiz gökyüzü içine inanılmaz derecede yüksek ulaşan üzüm ve bitki örtüsü ile sürünen mükemmel, dairesel mavi-yeşil su lagününe geçeceksiniz. Bu lagünlere, tekne veya helikopterle sadece iki yol vardır – her ikisi ile donatılmış süperyatlar için idealdir.

Tamamen kapalı, bu adaların ölçeği ve görkemli doğasından etkilenirken dünyanın geri kalanını arkanızda bırakacaksınız, Tayland’ın canlı doğasına dalmış bu gizli incilerin etrafında sakin bir şekilde kürek çekiyorsunuz.

Koh Phi Phi Adası’ndaki hotspot Maya Koyu, The Beach’in (Leonardo DiCaprio’nun oynadığı) çekildiği ve inanılmaz derecede güzel olduğu tartışmasız bir yer. Ancak, ziyaret ederken tamamen yalnızlık için, kalabalıklardan kaçınmak için sabahın erken saatlerinde ziyaret ettiğinizden emin olun. Kayak yapmak için en seçkin yerlerden bazıları, bakir plajların, içi boş adaların (hongs) ve karstik manzarasının samimi bir kombinasyonu için Koh Yao Noi ve Ao Nang’ı ziyaret edin.

5. Ada AtlamalıTayland okyanus AdalarıTayland’ın batı ve doğu kıyıları, keşfedilmeyi bekleyen inanılmaz bir dizi adaya ev sahipliği yapıyor. Tayland adaları arasında dolandıkça Tayland’ı büyülü kılan şeyleri keşfedeceksiniz. Bu deneyim, en çok tenha plajları, dalış destinasyonlarını, koyları ve kalabalıksız güneşlenme noktalarını ziyaret etme özgürlüğü ile lüks bir yat kiralamada en keyiflisidir.

Ada atlama deneyiminizin seyahat tarzınız kadar rahatlatıcı ve lüks olmasını sağlamak için, sırt çantalı gezginler ve turistler arasında çok popüler olan üç ada olan Ko Chang, Ko Si Chang ve Ko Pha Ngan’dan kaçınmanız önerilir.

Yerel hayvan yaşamını tanımak isteyenler için, Phi Phi Adası’na ve gizli koy Maymun Koyu’na giderek kendinden emin ve biraz yaramaz doğasıyla tanınan bir keşiş kolonisi ile tanışın. Kalabalıktan kaçınmak için sabah erkenden ziyaret etmek en iyisidir.

6. Loi Krathong, Işık Festivali
Loi Krathong fenerler gökyüzünde Tayland'ın ışık Festivali

Tayland, el değmemiş kumsallarından ve turkuaz sularından daha fazla, aynı zamanda canlı ve giden bir kültüre sahip gerçekten büyülü ve kutsal bir yer haline geldi. Her yıl Kasım ayında bir gece, Tayland’daki ilk kiralama sırasında, ‘ışık festivali’ gerçekten mistik bir deneyim için Loi Krathong sırasında ülkenin sularına ve gökyüzüne iner. Bu gece, nehir, göl veya okyanus gibi hemen hemen her su genişliğinde ve akşam gökyüzü manzarasında binlerce ışık fark edeceksiniz.
Hafifçe titriyor, batıyor ve esintide dans ediyor, muhteşem bir manzara yaratıyor. Charter yatınızda sadece denizden kilometrelerce uzayan bu ‘balo salonlarının’ en iyi manzarasına sahip olmakla kalmayacak, aynı zamanda batan güneşte kendi özel lüks kutlamanıza ev sahipliği yapmak için mükemmel bir mekana sahip olacaksınız – kendi fenerlerinizle birlikte ve krathongs (canlı çiçek, tütsü ve mumlarla kaplı mini şamandıralar), bu iyi şans isteği için serbest bırakılmayı bekliyor. Kasım ayında Tayland’da nereye giderseniz gidin, bu göz kamaştırıcı görüntüye bir göz atacağınızdan emin olabilirsiniz.

12 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör