• Woy Tour

Tayland Milli Parklarının Rakipsiz Güzelliği

Güncelleme tarihi: 23 Mar 2020


100’den fazla milli parka sahip olan Tayland , doğal güzellik konusunda şüphesiz uluslararası bir liderdir. Gerçekten de, ülkenin saf hainlik ve huzur alanlarını koruma taahhüdü dünyanın başka hiçbir yerinde bulunmuyor. Rahatlamak gibi, bundan daha iyi olamaz. Sunulan bu kadar çok şeyle, bu konumlardan hangisinin kiralama güzergahınıza en uygun olduğunu bilmeye değer.


Her charter destinasyonunun cazibe merkezleri tarafından tanımlandığı gibi, Tayland cazibesini sunulan ulusal parklar aracılığıyla geliştirmiştir. Her biri kendi cazibesini taşıyan parklar, geleneksel olarak ziyaretçileri nehir kenarındaki topluluklarda bol miktarda bulunan sırları keşfetmek için sonsuz saatler geçirmeye ikna etti.

İster fillere biniyor, ister sayısız şelale keşfediyor ya da sadece dünyanın en egzotik arka planlarına karşı rölantide çalışıyor olsun, Tayland’ın milli parkları her türlü kiracıyı tatmin edecek.

Bu yazıda, lüks bir yat tatiline dahil edilebilecek en iyi milli parklardan birkaçına göz atıyoruz .Khao Yai Ulusal Parkı

Bir şelale Khao Yai Milli Parkı, Tayland

1962’de kurulan Khao Yai, Tayland’ın üçüncü büyük milli parkıdır ve çok çeşitli vahşi yaşam ve faunaya sahiptir. Bangkok’tan kolayca erişilebilen park, misafirlerine birçok olanakla hizmet veriyor ve burada geçirdiğiniz zamanın rahat olduğu kadar ilham verici olmasını sağlıyor.

300 kilometrekareden fazla alana sahip Khao Yai, konuklara kano, gece vahşi yaşamı tespit etme ve mükemmel konumlandırılmış gözlem güvertelerine erişim fırsatı sunmaktadır. İster doğa yürüyüşü yapın, ister bu panoramik manzaraları seyredin, Khao Yai konuklarına bunu yapabileceği mükemmel bir ortam sunar.


Thung Salaeng Luang Ulusal Parkı

Thung Salaeng Luang Milli Parkı'nda doğal oluşumda bir keşiş bulundu

Tayland’ın en önemli vahşi yaşam alanlarından biri olmasının yanı sıra Thung Salaeng Luang Milli Parkı, rahatlamaya verdiği önemle ünlüdür. Egzotik kuşlar eşliğinde, konuklar daha yaygın olarak ‘Tayland Niagara Şelalesi’ olarak adlandırılan katmanlı bir şelale Namtok Kaeng Sopha’nın önünde gevşeyebilirler.

Otoyol 12 boyunca elverişli bir konumda bulunan park, çevrenin yüceltilmesini alabileceğiniz bir görüntüleme platformu ile tamamlandı. Yüce manzaralar, basamaklı şelaleler ve bol miktarda egzotik yaban hayatı ile dolu olan Tayland’ın milli parkları, bu zengin çeşitlilikteki varış noktasını kiralama konusunda kaçırılmaz.


Ao Phang-Nga Ulusal Parkı

Ao Phang-Nga Milli Parkı, Tayland keşfetmek bir Kano

Klasik karst manzarasıyla ünlü Ao Phang-Nga Milli Parkı, konuklarına çok çeşitli mağaralara ve lagünlere erişim imkanı sunmaktadır. Tayland’ın hareketli şehir yaşamına mükemmel bir denge sunan park, kalan en büyük birincil mangrov ormanlarına, birçok dost sürüngenlerin yaşam alanına ev sahipliği yapıyor. Sabah erkenden dışarı çıkmaya veya akşamın erken saatlerine kadar takılmaya hazırsanız, pastoral plajının büyük bir dilimini kendinize almak mümkündür.

Tayland Ulusal Parklarından en iyi şekilde yararlanmak için, ülkenin iklimini düşünmek şarttır. Parklar için yağmurun şelaleleri ve manzarayı sağlıklı ve canlı bir durumda tuttuğu Kasım-Şubat ayları arasında ziyaret edilmesi tavsiye edilir.


Bodrum Yat Kiralama Seçenekleri, Antalya Yat Kiralama Seçenekleri

8 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör