top of page
  • Yazarın fotoğrafıWoy Tour

Tayland Lüks Yat Kiralamada Ziyaret Edilecek En İyi 6 Plaj

1. Maya Koyu, Phi Phi Don
Phuket’in güneyinde, Phi Phi’yi oluşturan altı küçük ada, yükselen kireçtaşı kayalıklarına yol açan ince beyaz kumlu plajlarla taşmaktadır. Bunlardan en popüler olanı, Leonardo DiCaprio’nun oynadığı 1999 filmi The Beach’in sahnesi Maya Bay. En uzun kısmı 200 metre uzunluğunda ipeksi kum olan üç plajdan oluşan güzel koy, üç tarafta 100 metre yüksekliğindeki kayalıklarla korunuyor ve yanardöner mercan ve renkli evlere sahip yarı saydam sularla çevrili egzotik balık. Gün boyunca buraya akın eden turist kalabalığından kaçınmak için, ziyaretinizi sabahın erken saatlerinde veya 17: 00’den sonra planlamanız önerilir.

2. Nai Thon Plajı, Phuket


Tayland’ın en gıcırtılı kumuna ev sahipliği yapan Nai Thon, Phuket’in kuzey batısında bir şekilde turist radarından uzak durmayı başaran tenha bir kilometrelik bir sahil şerididir. Bu, belki de, sahili yol kenarından gizleyen kalın yapraklar ve sitenin kalkınmadan uzak tutan Sirinath Ulusal Parkı’na dahil edilmesi sayesinde. Dik bir ormanlık dağ tarafından desteklenen plaj, küçük bir kaya oluşumu ile ikiye ayrılır. Bu kayalar arasında güneşi emmek için daha sessiz bir yer var. Çevredeki sularda tüplü dalış yapılabilir ve uzun kuyruklu teknelerle kayalık koylara erişilebilir.

3. Railay Plajı, Krabi


Krabi şehri ve Ao Nany arasında küçük bir yarımada olan Railay Plajı’na, anakaradan erişimi kesen yüksek kireçtaşı kayalıkları nedeniyle teknelerle ulaşılabilir. Bu uçurumlar dünyanın dört bir yanından kaya tırmanışçılarını çekiyor, ancak plajları nispeten turistsiz tutmayı başarıyor. Yarımada’nın güney tarafındaki West Railay Plajı ve Phra Nang Plajı ile yarımadanın üç tarafı vardır ve Tayland’ın en çarpıcı beyaz kum plajlarından bazılarını sunmaktadır. Ayrıca, bir dizi operatör yeni başlayanlara hitap ederken ve yarımada çevresindeki sular kano için harika olduğundan kaya tırmanışına katılmak için profesyonel olmanıza gerek yok.

5. Koh Phing Ghan, Phang Nga Koyu


‘Nail Adası’ olarak tercüme edilen Koh Ta-pu, James Bond filmi Altın Tabancalı Adam’daki oynadığı rol nedeniyle Tayland’ın en ünlü yerlerinden biridir. Suyun 20 metre üzerinde yükselen yüksek dikey kaya, Koh Phing Ghan’ın kumlu kıyılarından alınabilir. Yine, bu manzarayı en iyi şekilde görmek için turist kalabalığından kaçınmanız önerilir. Ayrıca, 400 metrekarelik Phang Nga Körfezi’nin bu inanılmaz saf kireçtaşı karstlarıyla noktalandığını ve 100 adaya ev sahipliği yaptığı muhteşem manzaraların tadını çıkarabileceğiniz uzak bir plaj olduğu garanti edilmektedir.

4. Bambu Adası
Maya Koyu’nun kalabalık plajlarından kaçmak için neden Phi Phi Don’un kuzeybatısında yer alan Bamboo Adası’nı denemiyorsunuz. Ünlü kız kardeşlerinden daha az bilinen uzak kaçış, milli park statüsü kazanan küçük bir adadır. Bozulmamış beyaz kum, sığ ılık sulardan Tayland güneş ışığında gevşemek için cennetsel bir ortam yaratmak için ortaya çıkar. Kamp çadırları, güneşin doğuşunu yakalamak için eşsiz bir yol için plajda kiralanabilir ve Hin Klang adlı bir mercan bahçesinde ve yakındaki ihale ile ulaşılabilen Koh Yung’de muhteşem şnorkelli yüzme olanakları vardır.

6. Koh Ngai Adası ve Plajı


Az bilinen Koh Ngai adası, Tayland lüks yat güzergahınıza eklemeye değer. Hasarsız kalan yoğun ormanlık bir dağ zeminiyle, ada nadir bir vahşi güzellik parçası sunuyor. Tek, iki kilometre uzunluğundaki plaj, sallanan hindistancevizi avuç içi ile kaplı, doğuya bakan ince bir kumdan oluşur. Açık denizde, 120 metre dışarıdaki plaja paralel uzanan bir saçak resifi, bazı harika şnorkelli yüzme sağlar. Bu mükemmel tropik ada plajı.

6 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page