• Woy Tour

Tayland En İyi Dalış Noktaları

Güncelleme tarihi: 4 Nis 2020

Canlı renkler, büyüleyici kültürü ve dünyaca ünlü sokak yemeği sahnesiyle Tayland hakkında, gezginleri ve tuzlu maceralı macera arayanların direnemeyeceği görünen bir şey var. En iyi tekne ile keşfedilen bu egzotik Güneydoğu Asya bölgesi, çok sayıda birinci sınıf tüplü dalış yeri ile kutsanmış bir ada atlamalı vahadır.


Phuket, Tayland’da eğlence dolu bir yelken tatili sırasında bazı yüzgeçli sualtı aksiyonu havasına girmek için en sevdiğimiz dalış sıcak noktalarının bir listesini sağladık …

Anemon Resifi

Doğal harikulade bir cennet ve deniz seviyesinin altında bir güzellik olan Anemone Reef, hem acemi hem de tecrübeli dalgıçlar tarafından beğenilen çarpıcı bir sitedir. Alanı kaplayan anemon battaniyesi olarak adlandırılan batık pinnacle, geniş bir yelpazede gelişen deniz yaşamını barındırıyor. Anemon Resifi ile ilgili en eşsiz ve özel şeylerden biri, palyaço ve denizatı gibi küçük canlıları doğal ortamlarında tespit edebilmektir.

Hin Daeng ve Hin Mouang — Kırmızı Kaya ve Mor Kaya

Hin Daeng ve Hin Mouang’ın kardeş bölgeleri, sualtı kaşiflerinin büyüleyici bir renk paleti, bir mağara labirenti ve Tayland’ın en büyük dikey duvarıyla karşılaşacağı en popüler ve tanınmış dalış noktalarından ikisi. Balina köpekbalıklarının bile zaman zaman takıldığı bilinen bu doğal beslenme alanı boyunca yaratık manzaraları çeşitli ve sıktır. Değişen akım gücü nedeniyle, deneyimsiz dalgıçlar için Hin Daeng ve Hin Mouang önerilmez.

Kral Kruvazörü Batığı

Birçok insan yapımı dalış enkazından farklı olarak, King Cruiser sitesi var çünkü bir katamaran yolcu feribotu 1977 dolaylarında Anemon Resifi’ne çarptıktan sonra okyanusun dibine battı. 85 metre uzunluğunda batık gemi boyunca uzanan mercanlar.

Richelieu Kayası

Daha az seyahat edilen Surin Adaları’nda yer alan Richelieu Rock, UNESCO tarafından korunan Deniz Milli Parkı’nın bir parçasıdır. Sualtı cenneti muhteşem manzaralar ve bozulmamış resiflerle doludur, ancak sorgulamadan Richelieu Kayasını dalış kovası listesinin en üstüne koymanın en önemli nedeni güçlü balina köpekbalığı varlığıdır. Aslında, bu bölge dalış meraklıları tarafından sıklıkla “balina köpekbalığı bölgesi” olarak adlandırılmaktadır.

Köpekbalığı Noktası

Adından da anlaşılacağı gibi, bu dalış etkin noktası, doğada itaatkâr olduğu ve yüzmek için güvenli olduğu bilinen sağlıklı bir Leopard Sharks nüfusuna ev sahipliği yapıyor. Shark Point özellikle yeni başlayanlar, uzmanlar ve aradaki herkes için ideal olan büyük bir sitedir.

6 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör