top of page
  • Yazarın fotoğrafıWoy Tour

Takım Oluşturmada Yelkenciliğin Harika Olmasının 5 Nedeni


Yelken, günlük iş yaşamınızda gerekli olan tüm önemli becerileri geliştirmenize yardımcı olacak harika bir etkinliktir. Ayrıca, her üye güvertede oynamak için önemli bir rol oynayacağından, ekibinizin ve iş arkadaşlarınızın belirli alanlarda gelişmesine yardımcı olabilir.

Aşağıda, yelkenciliğin takım oluşturma için harika olmasının 5 nedenini sunuyoruz.


İletişimi Geliştirme

Yelken iletişiminde kullanacağınız en önemli becerilerden biridir. Herkesin ne yaptığını hepiniz bilmeniz önemlidir. Bu, bir takım olarak iyi çalışmanız ve birlikte hızlı kararlar vermeniz gerektiği anlamına gelir. Ayrıca, açıkça konuşmanız ve iletişim kurmanız gerektiği anlamına gelir. Yelken yaparken jestlere güveneceksiniz ve herhangi bir sorun ortaya çıkarsa hızlı ve net bir şekilde iletişim kuracaksınız. Gruptaki bazı insanlar yaptıkları şeyden emin olamayacaklarından, birbirlerine destek olmak da önemlidir. Yelken, iletişim becerilerinizi nihai teste tabi tutacaktır.

Problem çözme ve liderlik

Suda, hangi sorunların ortaya çıkabileceğini asla bilemezsiniz ve bu yüzden sık sık bir plan hazırlamanız ve sorunları ortaya çıktıkça birlikte çözmeniz gerekir. Sorunların da etkili ve güvenli bir şekilde çözülmesi gerekir. Bu, herkesin kendi rolünü bilmesi gerektiği anlamına gelir. İnsanlara ne yapmaları gerektiğine dair rehberlik etmek ve talimat vermek için bunu üstlenen birinin olması da gerekecektir. Sorun çözme, insanların sorunun üstesinden gelmek için talimatlar veren kişiye güvenmesi ve izlemesi gerektiği anlamına gelir.

Ekip çalışmasını teşvik etme

Yelken açarken herkesin ağırlığını çekmesi ve herkesi birlikte çalışmaya teşvik etmesi önemlidir. Bir yatta herkes için bir iş var, bu nedenle ekibinizi teşvik etmek ve desteklemek önemlidir. Bu, bir kişinin zayıflığı veya birisinin iyi bir iş yaptığında bilinmesini sağlamak kadar basit bir şeyi aşmasına yardımcı olabilir. Yelken, bunun için mükemmel bir faaliyettir, çünkü sizi bir birim olarak ve çoğu insanın konfor bölgesinin dışındaki bir ortamda herkesin güçlü yanlarıyla çalışmaya odaklar. Ekibinizi cesaretlendirmek çalışma ortamınızı iyileştirecektir.

Yeni bir ekip oluşturma

Yeni bir takımsanız yelken de harika. Belirgin ‘buz kırma’ avantajının yanı sıra, her ekip üyesinin nasıl çalıştığını ve ekibinize en iyi şekilde nasıl yerleştirildiğini öğrenebileceksiniz. Aynı zamanda herkesin güçlü ve zayıf yanlarını belirlemek için mükemmel bir yerdir. Yelken, bunu bir araya getirmesi gereken insanlarla olağan bir ortama koyduğunuz için bunu öğrenmenin harika bir yoludur. İki günlük ekip oluşturma oturumlarımızdan birini seçerseniz, yatlarda bir gecede kalacaksınız. Bu, birlikte dışarıda geçirdiğiniz ilk günden sonra iyi kazanılmış içecek ve yiyeceklerin tadını çıkarırken, sizi iş dışında bir ekip olarak bir araya getirmenize yardımcı olabilir.

Verimliliği artırma

Bizimle yelken açtığınızda herkesin katılması ve birlikte çalışması önemlidir. Bu, herkesin aynı miktarda işi üstlendiği ve iş yükünü paylaştığı anlamına gelir. İnsanlar daha üretken olduklarında daha hızlı öğrenmenize ve daha hızlı gelişmenize yardımcı olacağını hızlı bir şekilde anlayacaklardır. Yelken gibi bir ortamda herkes üretken olmalı ve birinin ağırlığını çekip çekmediğini fark edeceksiniz.

6 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page