• Woy Tour

Tahiti Yat Kiralamada Mükemmel Adanızı Bulun

Güncelleme tarihi: 23 Mar 2020


Pastoral plajlarla, mandalina günbatımları ile aydınlatılan volkanik zirveler ve bol deniz yaşamı ile dolu büyüleyici mavi lagünler, Tahiti ve Fransız Polinezyası’nın diğer 117 uzak adası gezegenin en güzel seyir alanlarından bazılarını sunuyor.

Ancak takımadalar Avrupa’nın büyüklüğünde bir alanı kapladığı için, tüm bölgeyi bir veya iki haftalık yat kiralamada kapsamak imkansızdır . Bunun yerine Tahiti’ye ve topluca Toplum Adaları olarak bilinen kız kardeş adalarına sadık kalın ve cennet tanımınızı yerine getiren bir ada bulmak zorundasınız.

Tembel plaj günleri, gürleyen şelaleleri geçen orman yürüyüşleri veya Polinezya kültürünün otantik bir dilimi arıyorsanız, Tahiti yat turunda herkes için bir şey var .
Tahiti – macera için en iyisiMeriti resif Mighty Mount Aorai ile Tahiti, Fransız Polinezyası arka zemin havadan görünümüTüm uluslararası uçuşlar Tahiti’nin Faa’a Uluslararası Havalimanı’ndan geldiğinden, adanın kaçınılması imkansızdır. Yine de birçok gezgin, çevreleyen adaların çağrısına yenik düştü, Tahiti’nin iç kısmının yükselen dağ tepeleri, eğreltiotu vadileri ve dev şelaleleri dokunmadı.

Ancak açık hava meraklıları keşfetmeye davet ediliyor. Sunulan maceracı aktiviteler arasında 300 metre yüksekliğindeki Fautaua Şelaleleri’ne yürüyüşler, Vaihiria Gölü’ne 4×4 sürüşler, Hitiia lav tüpleri boyunca turlar, Papenoo ve Papearii vadileri boyunca herkesin ve Aorai Dağı’nın tepesinde zorlu yürüyüşler yer alıyor. 

Çok kültürlü başkent Papeete de etrafta dolaşmaya değer. Yoğun bulvarları ve hareketli limanı ada zinciri arasında benzersizdir. Yat müdavimleri, akşamları şehir hayatının lezzetli bir tadı için liman boyunca park edilmiş roulottes – veya gıda kamyonlarından çok çeşitli mutfaklardan örnek alabilir.
Moorea – su sporları için en iyisi
Kalp şeklindeki Moorea, Tahiti’den sadece 10 deniz mili uzaklıkta bulunuyor, ancak büyüklüğünün sadece sekizde biri. Bu küçük boyuta rağmen, Moorea tüm klasik çöl adası özellikleriyle birlikte geliyor: palmiye ağaçları ile kaplı beyaz kumlu plajlar, engebeli tepeler ve yemyeşil manzaralar.

Bir başka önemli çizim, gezginlerin süperyatın su oyuncak koleksiyonunu deneyebilecekleri yarı saydam resif halkalı lagünü. Kürek tahtaları, kayaklar, uçurtma sörfçüleri ve jet ski’ler sıcak sulara çok uygundur, ayrıca bazı parlak şnorkelli yüzme ve dalış alanları da vardır ve Temmuz’dan Kasım’a kadar balina izleme mümkündür.

Moorea, Opunohu Bay kaçırmayın. Tüm ada zincirindeki en izole demirlerden biri olan doğal manzarayı daha canlı komşusu Cook Körfezi’nden ayıran Mout Routi tarafından bakılıyor.
Bora Bora – lüks için en iyisi
Safir sular, kum kenarlı motu (adacıklar) ve yükselen yağmur ormanı kaplı tepeler Bora Bora’yı hayaller haline getirir ve karşı konulmaz lagünü ortaya çıkarmadan adanın hiçbir sözü verilemez.

Böyle keyifli bir ortamla Bora Bora, balayı sahipleri için şaşırtıcı bir şekilde en iyi seçimdir, özellikle de doğal güzelliğini tamamlamak için bir dizi lüks teklif bulunmaktadır.

Sualtı bungalovları şeklinde beş yıldızlı tatil köyleri, doğu adacıklarını sıralar ve Mout Otemanu üzerinde gün batımını yakalamak için mükemmel bir konuma sahiptir. Eğer süperyat ile seyahat ediyorsanız, konaklama ihtiyacı olmayacak, ancak gurme yemek ve spa tesisleri için kıyıya adım değer.
Raiatea – kültür için en iyisi


Polinezya’nın orijinal doğum yeri olduğuna inanılan Raiatea – ‘uzak cennet’ olarak tercüme edildi – kültürel ve tarihi önemi ile zengindir. Eski efsaneler bu tapınak kaplı adaya nüfuz eder ve ziyaret edenler genellikle gizemli, kesin olarak tespit edilmesi zor bir enerjinin varlığını bildirir.  

Raiatea, Polinezya’nın antik taş oymalar, ahşap heykeller ve kömürleşmiş volkanik kayalardan oluşan karmaşık bir kompleksten oluşan en önemli geleneksel tapınaklardan biri olan Marae Taputapuatea’ya ev sahipliği yapıyor. Şimdi UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan kutsal cazibe, adanın lagününün güneydoğu kenarında yer almakta ve bir Fransız Polinezyası yat şartı üzerinde mutlaka görülmesi gereken bir yerdir .

Plaj eksikliği turistleri uzak tuttuğu için ada biraz huzur ve sessizlik arayanlar arasında da tercih ediliyor. Ancak, süper yatla seyahat ederken ve parıldayan bir turkuaz lagünün arasından yükselen önsezili dağların huşu çarpıcı bir arka planına karşı demirleyebilen kimin plaja ihtiyacı var.
Taha’a – doğa için en iyisi


Raiatea’nın resif saçaklı lagününü paylaşmak, verimli vadilerin ve eğimli yamaçların muz, karpuz ve hindistancevizi bahçeleri ve sıcak, sarhoş edici vanilya kokusunun havayı doldurduğu bir ada olan Taha’a.

Fransız Polinezyası vanilyasının yaklaşık yüzde 80’i Taha’a yetiştirilir ve adanın yerel mutfağından aromaterapiye kadar her şeyde kullanılır. Bir plantasyonu ziyaret etmek mümkündür ve yemyeşil iç mekanda yürüyüş veya jeep safari turunda keşfedilecek çeşitli flora ve fauna da vardır.

Doğa, su yüzeyinin altında da bolca bulunur. Motu Maharare ve Motu Tautau arasındaki sığ mercan bahçesi şnorkelciler arasında özel bir favori. Tüplü dalgıçlar ayrıca yakındaki mağaralar ve gemi enkazlarından oluşacaktır.
Huahine – özgünlük için en iyisi
Turistler tarafından nadiren ziyaret edilen Huahine, erken Polinezya’nın bir özünü korudu ve yerliler, Tahiti’deki en pitoresk ada olduğuna inandıkları şeyi korumaktan gurur duyuyorlar.

Zümrüt yeşili bitki örtüsü boyunca gizlenmiş Fransız Polinezyası’nın en büyük antik marae (tapınaklar), bazıları Huahine Tahiti’lerin orijinal ataları, Lapita halkı tarafından yaşadığı MS 700 yılına kadar uzanıyor.

Tertemiz tropik ve zahmetsizce Polinezya, bu az gelişmiş ada, yerel hayata otantik bir içgörü, her şeyden uzaklaşan bir atmosfer ve çılgınca güzel manzaralar sunuyor – güneş sırılsıklam plajlar, masmavi lagünler ve ormanlarla kaplı dağlar düşünün.


Tekne Kiralama

5 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör