• Woy Tour

Türkiye’de Lüks Yat Kiralama Tatilinizde Nerede Tüplü Dalış Yapabilirsiniz?

Güncelleme tarihi: 23 Mar 2020


Yukarıdan muhteşem manzaralar sunan Türkiye’nin seyir alanları, aşağıdan bakıldığında gerçekten büyülü hale geliyor.


Akdeniz’in en tarihi yerlerinden biri olan Türkiye, ziyaretçilerine ülkenin zengin geçmişini yansıtan çeşitli deneyimler sunuyor. Gerçekten de, sadece bir restorana varmak ve bir menüye bakmak, yüzlerce yıl önce hayal edilen bir dizi geleneksel yemeği ortaya çıkarır.

Benzer şekilde, Türkiye’nin genel coğrafyasını oluşturan antik yerler bir zamanlar Julius Caesar ve Büyük İskender gibi ikonik figürlerin korundu. Şüphesiz, cumhuriyet tarihini izlemenin en eğlenceli yolu, bazı dalış ekipmanlarını donatmak ve okyanus tabanında bulunan kalıntıları keşfetmeye başlamaktır. Terk edilmiş gemi enkazlarından mercan yapılarına ve aralarında bolca renkli deniz yaşamına sahip olan, bir charter partisinin her üyesini sersemletecek görüşler var.

Bu özellikte , Türkiye’de özel yat kiralama tatilinin tadını çıkarırken tüplü dalış için en iyi sitelere göz atıyoruz.


Bodrum

Ege denizi çevresinde keşfedilecek en büyük şehirlerden biri olan Bodrum, antik kalıntılar ve son derece Türk cazibesiyle ünlü bir ün kazanmıştır.  

Süper yatla ziyaret etmek için ideal olan kentin konumu, charter misafirlerinin Antik Dünyanın Yedi Harikasından biri olan Halikarnas’taki Türbeye çıkmadan önce çiçek kafelerle kaplı arka sokaklarda rahatça inip gezintiye çıkmalarını sağlar.

Anakara seçici gezginler için bir tedavi olsa da, en büyük gizemler kesinlikle sahili saran suların altında bulunur. Düzeni oluşturan kayalar, resifler ve eski gemilerle, her yıl neden bir dizi keskin dalgıç çektiğini görmek zor değil. Şüphesiz, bu suların en büyük cazibesi, daha az deneyimli dalgıçların yaklaşabilmesi için yüzeye yeterince yakın düşen bir uçaktır.
Fethiye


Türkiye’nin en ünlü liman şehirlerinden biri olan Fethiye’den uzanan sular, tüplü dalgıçların incelemesi için eski oluşumlarla doludur.

Canlı deniz yaşamı ile yoğun nüfuslu charter konukları Afkule Duvarı boyunca yüzebilir ve bu sitenin doğal güzelliğini kendileri görebilirler. Erişilebilir mağaralar, lagünler ve olağanüstü su altı görünürlüğü ile Fethiye, tüm yeteneklerden dalgıçlar için mükemmeldir


Fethiye’yi dalgıçlar için özellikle iyi yapan şey, su altında kalma deneyimini aksatacak herhangi bir akımın olmamasıdır. Herkes kuruduktan sonra, başarılı bir dalış gezisini kutlamanın geleneksel Türk yemeği için pitoresk sahil kasabasına gitmekten daha iyi bir yolu yoktur. İlham almak için, Türkiye’de Süper Yat Kiralamada Denenecek En İyi Ulusal Yemekler konusundaki özelliğimizi mutlaka inceleyin .


Kaş


Kuşkusuz en popüler Türk dalış bölgesi olan Kaş, bir partinin daha cesur üyeleri için bir dizi batık, resif ve hatta bazı mağaralara sahiptir. Belki de merkezi cazibe, MÖ 14. yüzyıl gemisinin büyük bir enkazının bir kopyasıdır. Orijinal birkaç yıl önce çıkarıldı ve şimdi kısa bir mesafedeki Bodrum Müzesi’nde korunuyor.

Amatörler ve tecrübeli dalgıçlar için fırsatlar sunan, yüzeye doğru deniz yaşamı yeni başlayanlar için mükemmeldir, su hattının 65 m altında bulunan eserler teknik olarak daha uygundur. Nihayetinde Kaş, gemideki tekneler farklı yeteneklere sahipse, kiralık bir yatla çıkmak için mükemmel bir yerdir.


Antalya Yat Kiralama

İstanbul Yat Kiralama

Türkiye Yat Kiralama

6 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör