top of page
  • Yazarın fotoğrafıWoy Tour

Türkiye’de Lüks Bir Yat Kiralarken Keşfedilecek 5 Gizli Ada

Güncelleme tarihi: 23 Mar 2020


Türkiye, olağanüstü güzel seyir alanları ile dünya çapında biliniyor, ancak turkuaz sularında radarın altında kalan bir dizi gizli cennet var. Kalabalıktan kaçmak istiyorsanız, Türk süper yat tatilinizde daha az bilinen bu adalardan birine gidin.


Saf çeşitliliği ile çarpıcı Türkiye, kültürlerin, mutfakların ve manzaraların büyüleyici bir birleşimidir. Ancak Ege ve Akdeniz kıyıları, özellikle gerçekten muhteşem bir charter deneyiminin ardından yat müdavimleri için Türkiye’nin en karşı konulmaz olduğu yerdir.

Köpüklü sularla kaplı ve ormanlarla örtülü yamaçlarla desteklenen altın plajlar, antik kalıntılar ve birçok açık hava etkinliği için ortamlar iken, gizli ada mücevherleri pastoral keşfin sonu değildir. İşte lüks bir tüzükte ziyaret etmek için altı gizli noktanın bir toplamı.


Tersane

Türk Tersane Adası geceleri yanıyorTersane, Turkuaz Sahili boyunca canlı bir yatçılık merkezi olan Göcek Koyu’nun ağzına kolye gibi uzanan bir düzine adadan biridir . Konumu ve korunan doğal limanı, genellikle göz ardı edilen bu adayı bölgedeki lüks bir yat turunda ziyaret etmek için ideal hale getirir.

Gulet yatları bir zamanlar burada inşa edildi, bu da Tersane’nin tekne avlusu olarak çevrildiğini açıkladı. Batık gemiler ve antik duvar kalıntıları su yüzeyinin altında parlar, karada ise çok sayıda ev, aşırı büyümüş meyve orkide ve soyundan gelen keçi sürüleri ile birlikte harabelerde kalır.


Bozcaada

Ege sularında Bozcaada Üstten GörünümTürkiye’nin en iyi korunmuş kalesi ile korunan Bozcaada, 15 mil kare yalnızlık sunan az bilinen bir Ege karakoludur. Beyaz kum plajları kır çiçekleri ile ışıldar ve sahili şeritler ve Osmanlı-Yunan badanalı evleri liman çevresinde neredeyse hiç turist olmayan bir küme.

Bununla birlikte, vurgu, adanın şu anda bir rönesans yaşayan 2.000 yıllık şarapçılık geleneği olmalı. Bozcaada’yı, kiraz ve erik gibi güçlü notaları ile tatlı kırmızılarıyla ünlü Corvus Vineyard’dan çok aranan bir şişe olmadan bırakmayın.


Kekova


Kekova Adası, Türkiye'nin kristal berraklığında suları altında batık kalıntılar

Kekova, MS 240’daki bir deprem sırasında okyanusa düşene kadar hareketli bir Roma limanıydı. Kaş’tan çok uzakta bulunan ada bugün ıssızdır, ancak batık mezarlar ve eski villalar bir metrelik kristal berraklığında deniz altında mükemmel bir şekilde korunmaktadır.

Kısmen batık binaların parçaları etrafında yüzmek artık yasaklandı, ancak alan hala kayık veya kürek ile keşfetmek mümkündür. Ayın Kekova Sesi boyunca yavaş yavaş yolunu izleyen ayın yansımasının büyüleyici görüntüsü için gece boyunca demirleyin.

St Nicholas AdasıSt Nicholas Adası, Türkiye'den görüntüler

Aralık ayının soğuk, kış günlerinden daha fazla olamazdı, ancak St Nicholas’ın kendisi, Gemiler Adası olarak yerli halk tarafından bilinen, Fethiye ve Ölüdeniz Plajı arasındaki Likya kıyılarında bulunan bu kırsal adadaki kayaya oyulmuş kiliseye gömüldü. .

Keçiboynuzu ağaçlarının vahşi ve hoş kokulu vahşi doğası arasında, yapışkan incir ve badem çiçeği, freskleri ve solmuş mozaikleri olan yarı yıkık Bizans kiliseleri. Bu 1.500 yıllık kalıntılar irade ile merak edilebilirken, tenha kayalık koylar rahatlama ve şnorkelli yüzme davet ediyor.


Gökçeada


Türkiye'de çılgınca güzel Gökçeada Adası

Zeytinliklerin, parfümlü çam ormanlarının, kutsal yayların ve bozulmamış kumlu kıyıların keyifli manzaraları ile dolu olan Türkiye’nin en büyük adası Gökçeada’nın neden bu kadar uzun zamandır bir sır olarak kaldığını anlamak zor.

Çanakkale Boğazı’nın girişinde yer alan Gökçeada’nın bozulmamış Ege suları yüzme ve rüzgar sörfü için idealdir ve tüplü dalgıçlar Türkiye’nin tek sualtı milli parkının muhteşem taş oluşumlarını keşfetmekten keyif alacaklardır. Gizli ada mücevherleri, Türk süper yat tatilinizde pastoral keşiflerin sonu yok.

3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page