• Woy Tour

Türkiye’de Denenecek En İyi 5 Ulusal Yemek

Güncelleme tarihi: 23 Mar 2020


Bol çeşide ve bol lezzeete sahip olan Türkiye , her zevki ve tercihi karşılayacak kesin bir varış noktasıdır. Bu yazıda, süper yatınızda veya bir Türk sokak restoranının otantik ortamında tadını çıkarmak için en iyi 5 yemeğe bakıyoruz.


Kendinizi dünyanın dört bir yanında bulunan çok sayıda kültüre dahil etmek için mükemmel bir fırsat olan özel bir yat kiralama tatili , otantik bir ortamda yeni yiyeceklerin tadını çıkarmak için en iyi zamanlardan biri. Gerçekten de, seçtiğiniz süper yatınızın açık havada yemek alanının konforunda yeni bir şeye sıkışmak ya da daha yerel bir deneyim için anakaraya gitmek, yeni tatların tadını su ile yapmaktan daha iyi bir yol yoktur.

Bu kurala uygun olarak, Türkiye her türlü lezzet tomurcuğunu tatmin etmek için yeterli çeşitlilikte bir dizi seçkin ulusal yemeğe sahiptir. Hafif baharatlı pirinç yemeklerinden tatlı lezzetlere kadar, her restoranın menüsü ve yerel satıcı, Osmanlı mahkeme mutfağının öğelerini Karadeniz Bölgesi’nin ipuçlarıyla birleştiriyor. Günlük yat kiralama ya da konaklamalı yat kiralama tatilinizde deneyebileceğiniz 5 eşsiz lezzetler listelendi!


Meze


Türkiye’de yemeklerin son derece sosyal durumlar olarak muamele görmesinin simgesi olan Meze, akşamlara tek bir akşam boyunca verilen bir dizi ‘mini kursa’ verilen isimdir.


Sıcak seçimlere geçmeden önce soğuk yemekler ile başlayan mezeler, Türk mutfağının damak tadını anlayabilmemizi sağlar. Neredeyse her damak tadına uygun bir türk mezesi bulunur!  Patlıcan salatası veya pancar turşusu gibi keskin tatlar gibi  Antep Ezmesi gibi yöresel mezeler de bulunuyor.


Mezelerin en iyi eşlikçisi ise bir Türk içkisi olan rakıdır. Ayrıca bu yemeğin en güzel tarafı sosyal statü tanımaması. Hem en lüks restoranlarda hem de sokak satıcıların da dahi bulabileceğiniz ender yemeklerden biridir meze.
Menemen
Türk mutfağının geleneksel ve en lezzetli yemeklerinden biri olan menemen, her biri bireysel zevklere uyacak şekilde domates, biber, soğan ve yumurta karışımından oluşuyor.  Pişirildiği gibi aynı metal tavalarda servis edilen yemek, asıl lezzetini çekirdek bileşenlerle karıştırılmış soğan ve yağlardan kazanır. Genellikle kahvaltıda yenen menemen, bir süper yatta Türkiye’yi keşfetmek için harcanan bir güne mükemmel bir başlangıç

Yemeği daha sonra gün içinde yerken, karışımda daha fazla soğan ve genel lezzeti artıran diğer baharatları ekleyebilirsiniz. Meze benzer şekilde, Türkiye’de yemek servis eden hemen hemen her yerde menemen bulabilir ve sipariş edebilirsiniz.


Mozaik Pasta

Yanıltıcı bir unvanın sahibi olan mozaik pasta, adını kesildikten sonra aldığı görünümden kazanıyor. Ağır ve nemli bir yapıya sahip olan geleneksel lezzet, çikolata ve kırık bisküviden oluşur ve inanılmaz derecede lezzetli bir tada sahip.

Kuşkusuz, otantik bir kafede kalın bir Türk kahvesi ile en iyi şekilde tüketebileceğiniz mozaik pasta, süper yatınızla mavi sularda gezdikten bir gün sonra tatlı krizlerinizi dindirmek için harika bir seçenek olacak.


Lokum

Türk lokumuna verilen resmi isim lokum, tadı kadar zengin bir tarihe sahip ulusal bir şekerlemedir. Gerçekten de, Osmanlı İmparatorluğu’ndan yadigarı olan, incelik semboli olarak ikram edilen lokum, Türkiye’nin daha geniş kimliğiyle de bağdaşıyor. Nişasta ve şekerden yapılmış bir jele dayanan lokum, daha premium seçeneklerde dilimlenmiş, antep fıstığı ve fındık bulunan çeşitli varyasyonlara da sahip.

Tüm dünyada sevilerek tüketilen lokum, şüphesiz Türk mutfağının en büyük unsurlarından biridir. Düzenli olarak paketlenmiş ve küpler halinde sunulan bu şekerleme, hem restoranlarda hem de sokak satıcıları arasında renkli bir ürün yelpazesinde üretilmekte.


Türkiye’de lüks bir yat kiralama için uygun bir eşlikci olan lokum’un tatlı tadı, Akdeniz’in bu kısmına ait parıldayan sulara bakarken şüphesiz en iyisidir…


Pide

Orta Doğu’da geliştirilen eski bir tarife dayanan pide, Türkiye’nin pizzaya cevabıdır. Tek başına ya da diğer yiyeceklerle de tüketilen bu özel lezzetin tadını çıkarmak söz konusu olduğunda oldukça geniş bir çeşitliliğe sahip. Bazıları tatlı ve hamurlu olmayı tercih etse de, diğerleri et ve peynirle doldurulur, yani her damak tadına uygun bir pide mutlaka vardır.

Böyle fevkalade çok yönlü bir yemek hiç şüphesiz öğle veya akşam yemeklerinde baş rolü oynayabilir ve yat tatilinizde otantik bir tat oluşturur.


Bodrum Yat Kiralama

İstanbul Yat Kiralama

Çeşme Yat Kiralama

Satılık Yat Türkiye

Türkiye Yat Kiralama

3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör