• Woy Tour

Singapur Yat Kiralamada Yapılacak En İyi 5 Şey

Singapur , en hızlı büyüyen marina topluluklarından birine ev sahipliği yapmanın yanı sıra ziyaretçilerine çok çeşitli cazibe merkezleri sunuyor. Lüks bir yat kiralama tatilinde, ister Singapur’un canlı şehir kültürü arasında yer almayı, ister geniş tropikal sularına dalmayı ya da sadece yatlarının konforundan sitelerini ve silüetlerini almayı seçerseniz, kendi güzergahınızı tasarlama özgürlüğüne sahip olacaksınız. , yerin neden bu kadar saygın olduğunu hemen anlayacaksınız.

Başlamanıza yardımcı olmak için uzmanlarımız adalarda yapılacak en iyi şeylerden bazılarını el ile seçtiler.

1. ONE ° 15 Marina Kulübünü ziyaret edin
Etkileyici Sentosa Koyu’nda yer alan ONE ° 15 Marina Club, Singapur’un gelişmekte olan yatçılık topluluğunun merkezindedir. Misafirperverliği ve olanaklarıyla bir dizi ödül kazanan kulüp, adayı ziyaret eden tekneciler için ideal bir sığınak sağlıyor.

Hem aileler hem de çiftler düşünülerek tasarlanan marina, özel spa uygulamaları, kaliteli yemekler ve çeşitli eğlence programları sunmaktadır. Doğal deniz kıyısında yer alan kulüp, kendisini ‘deniz kenarında lüks bir oyun alanı’ ve ‘tatil köyünden’ daha fazla ‘yaşam tarzı’ olarak düşünmek yanlış değildir.

Singapur’un sürekli yatçılık taahhüdüne uygun olarak, marina ziyaretçilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için birçok yanaşma seçeneği ve imkanına sahiptir. Singapur’un şehir çevresine mükemmel bir panzehir olan marina, charter tatilinizde uygun şekilde rahatlatıcı bir mola veriyor.
Modern olan her şeye bağlılık, Singapur’u diğer lider charter destinasyonlarından gerçekten ayıran şeydir2. ArtScience Müzesi’ni ziyaret edin


Türünün ilk ve tek örneği olan Singapur’daki ArtScience Müzesi, hem kalıcı hem de gezici sergilere sahiptir. Marina Körfezi sahilinde yer alan müzenin lotus çiçeği yapısı, içinde barındırılan eser kadar dikkat gerektiriyor.

Uluslararası kabul gören mimar Moshe Safdie tarafından tasarlanan bina daha çok ‘Singapur’un karşılama eli’ olarak anılıyor ve her bölüm modern bir dönüm noktası. Beş yıldan daha kısa bir süre önce kurulan ArtScience küratörleri yirmi galerisine sadece en iyi sanat dünyasının getirilmesini sağlamışlardır.

Marina Bay Sands’deki mağazalara yürüme mesafesinde bulunan müze, öğleden sonraları adada geçirmek için mükemmel bir yol sunuyor.

3. Lazarus Adası’nda güneşlenmek


Singapur’u düşündüğünüzde akla gelen ilk şey plajlar olmasa da, en popüler yerlere bile rakip olan birçok gizli nokta var.

Muhtemelen bunların en iyisi, Marina güney iskelesinden kısa bir feribotla kolayca ulaşılabilen Lazarus Adası’dır. Tamamen bozulmamış kum ve turkuaz suları ile ada, ada ikliminin tadını çıkarmak için mükemmel pitoresk bir ortam sunmaktadır.

Görülmemiş duyulmasından dolayı, adanın diğerleri kadar çok aktivite yok ve gitmeden önce sarf malzemelerini stoklamaya değer. Pazar günleri ilerleyen feribotlarla Lazarus Adası’nda sakin bir güneşlenme günü, Singapur’daki haftanıza mükemmel bir son verir.
Yatla gelen ziyaretçilere bakmak için büyük çaba harcayan Singapur, tartışmasız ideal bir charter tatili4. Bir ışık gösterisi izle


Singapur’un manzarası yeterince etkileyici değilmiş gibi, sanatçılar bir dizi ışık şovunda düzenli olarak aydınlatmaya başladılar. Belki de en popüler olanı, her gün 8:00 ve 8:30 saatleri arasında düzenlenen Marina Bay Sands’deki Wonder Full’dir. Bu şov yatınızdan rahatça zevk alırken, su özelliklerine yansıtılan müzik ve görüntüler sadece biraz daha yakından anlaşılabilir.

Adanın ikonik gösterilerinden bir diğeri, Perşembe-Pazartesi günleri Sentosa Resort’ta gerçekleşen Crane Dance. Büyük çelik yapılardan ışığı yansıtan performans, çılgınca aşık olan iki kuşun hikayesini anlatıyor. Tamamen büyülü ve dramatik bir finalle tamamlanan Crane Dance, adanın bu bölümünde geçirilen bir güne uygun bir son verir.

5. Körfezdeki Bahçelerde Gezin
Singapur şehir hayatını sahile getiren Gardens by the Bay, öncü ve eşsiz bir deneyim sunuyor. 250 dönüm ve 3 bahçeye yayılan proje, birinci sınıf açık hava rekreasyon alanı olarak kendini kanıtladı.

Geniş, açık alanların yanı sıra ziyaretçilerin zamanlarını geçirmeleri için güzel tasarlanmış kış bahçeleri ve kubbeler vardır. Farklı temalar etrafında tropik çiçekler düzenleyen cazibe, tüm konuklarının hayal gücünü yakalayan bir şakacı var.

Beklendiği gibi, bahçeler geceleri eşsiz bir ışık gösterisi koyar, bu yüzden cazibe en iyi şekilde almak için akşam doğru gelmeye değer.

Yat kiralama sırasında ziyaret etmek için zaman ayırmanız, Singapur’un neden ‘bahçedeki şehir’ olarak bilindiğini gerçek anlamda anlayacaktır.
2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör