• Woy Tour

Seyşel Adaları Yat Kiralamanızda Görülecek ve Yapılacak En İyi Şeyler

Güncelleme tarihi: 23 Mar 2020

Hint Okyanusu’nun kalbinde yer alan Seyşeller, 100’den fazla egzotik adadan oluşan bir yelken vahasıdır. Arazilerinin neredeyse yarısı milli parklar ve rezervler için bir kenara bırakılmış olan Seyşel Adaları, bozulmamış plajlar, korunaklı koylarıyla özel yat kiralama tatiliniz için sizi bekliyor.

Seychelle adaları, kraliyet balayıları için bu muhteşem hedefe kaçan Prens William ve Kate Middleton da dahil olmak üzere, herhangi bir seyahat listesi listesine layık en iyi korunan sırlardan biridir. Bir Seyşel Adaları yelken tatili sırasında görülecek ve yapılacak çok şey var, ancak bazı kişisel favorilerimiz:

Anse Lazio

Dünyanın en iyi plajlarından ve Seyşeller’deki en muhteşem şnorkelle yüzme noktalarından biri olan Praslin Adası’nın kuzeybatıdaki Anse Lazio, sadece kartpostallarda gördüğünüz türden bir yer gibi hissettiriyor. Anse Lazio, geniş bir yumuşak beyaz kuma sahip granit kayalar tarafından çerçevelenmiş büyük bir plajdır ve sakin açık mavi sular, canlı mercanlar, tropikal balıklar ve dost deniz kaplumbağaları için doğal bir sığınaktır.

Anse Major

Sadece tekne veya yürüyüş yolu ile erişilebilen Anse Major, Mahe’nin kuzeybatı kıyısında yer alan çarpıcı ve tenha bir plajdır. Burası doğal bozulmamış güzelliklerle çevrili bir sahil pikniğinin tadını çıkarmak için cennet gibi bir yerdir. 

Baie St Anne

Baie St Anne ile ilgili görsel sonucu

Praslin adasının doğu tarafında yer alan Baie St Anne, görkemli küçük bir koy ve limandır. Baie St Anne, kasabanın geleneksel kültürüne dalmak, yerel mutfağı örneklemek ve deniz kenarında alışveriş yapmak için karaya çıkabileceğiniz ilginç ve davetkar bir liman ile taçlandırılmıştır. 

Beau Vallon

Bol miktarda canlı müzik ve Creole yemek satıcısıyla canlı bir sahne sunan hareketli Beau Vallon, Seyşeller’deki en uzun plaj ve Mahe adasının en iyi plajlarından biridir. Sakin turkuaz mavisi sular, çocukların yüzmesi için en uygun yerlerden biridir. Şekere benzer kumlarda güneşlenerek gün boyu sakin bir rahatlığın keyfini çıkarabilirsiniz.

Curieuse Adası

Curieuse Adası ile ilgili görsel sonucu

Curieuse Adası milli park olarak adlandırılmasının yanındal, aynı zamanda dünyanın en ağır fındığı – coco-de-mer çift hindistancevizi ile karşılaşacağınız iki yerden biridir. Ayrıca cüzamlı bir koloninin kalıntılarını keşfetmek ve adanın kasabasında şahin gagalı kaplumbağalarla tanışmak için biraz zaman harcayabilirsiniz.

St Anne Deniz Parkı

st anne marine park ile ilgili görsel sonucu

St Anne Marine Park’ın göz kamaştırıcı sualtı harikalar diyarını ziyaret etmeden Seyşeller’de hiçbir gezi tamamlanmaz. Paletlerinizi giyin ve gözlerinize renkli mercanlar, resif habitatları ve görkemli deniz yaşamı ziyafeti verin.

Seyşel Adalarındaki güzellikleri keşfetmek için mavi tur seçeneklerimize göz atabilirsiniz.


Çeşme Yat Kiralama İçin ;

Bodrum Yat Kiralama İçin,


10 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör