• Woy Tour

Santorini’nin Ötesinde: Burası Yunanistan’ın En Güzel Yat Kiralama Hedefi mi?

Santorini’nin Ötesinde: Burası Yunanistan’ın en güzel yat kiralama hedefi mi?

Ege’den, Santorini’nin süper yat merkezine sadece 85 deniz mili kadar yükselen volkanik Milos adası, Kiklad takımadalarının bilinmeyen mücevherlerinden biridir.

Gelişen yemek sahnesinden ünlü plajına ve gizli gemi enkazına kadar, Milos’u bu yaz charter güzergahınıza eklemenin birçok nedeni var.

Yunanistan’ın bu popüler bir otantiklikle, kardeş adalarının vızıltısı ile mükemmel bir kontrast görevi görür. Karakter ve rustik cazibe dolu ve çoğu yat müdavimi için radar dışındayken, Milos’ta yat kiralama talebinde bir artış gördük.

Milos’ta Yat Kiralama
Süper yatlar tipik olarak, Kiklad çevresinde bir yolculuk planı olarak Milos’u, Atina’dan yaklaşık yedi saat, Mikonos’tan beş buçuk saat ve Santorini’den beş saatlik bir yolculuk süresiyle, yatınızın büyüklüğüne ve hızına bağlı olarak ziyaret ederler.

Adayı bölen korunaklı havzaya demir atmak kolaydır. Ana şehir olan Adamantas’ta küçük bir liman var, ancak daha büyük yatlar için rıhtım yok – yerel filo çoğunlukla balıkçı tekneleri ve küçük yelkenli yatlar.

Bu yaz Milos’u yatla ziyaret etmeyi düşünüyorsanız, adadan neler bekleyebilirsiniz.
Ay Plajı


Dalgalar, volkanik kayayı, çoğu zaman bir ay manzarasıyla karşılaştırıldığında alışılmadık bir araziye dönüştürdü. Adanın eşsiz, kireç beyazı kaya oluşumları, Sarakiniko Plajı’ndaki adanın kuzey tarafında yer almaktadır. Bölgenin ünlü kuzey rüzgârları tarafından yönlendirilen dalgalar, kemik beyazı volkanik kayayı, genellikle bir ay manzarasına kıyasla alışılmadık bir araziye dönüştürdü. Plaj, sığ, gök mavisi bir girişin dibinde oturur ve kayalık bankalar her iki tarafta yükselir (girişteki suyun yüksek gelgit sırasında kaba olabileceğini unutmayın). Plajın etrafındaki manzara, kavisli segmentleri ve ona ay görünümünü veren ilginç küçük zirveleri ile pürüzsüz. Denize bakan uçurumlar, deniz mağaraları ağını gizleyen su üzerinde yükseliyor; su oyuncaklarını bir tur için dışarı çıkarın ve saatlerce eğlenerek keşfedeceksiniz.


Eşsiz şnorkelli yüzme fırsatlarına sahip bir gemi enkazı


Milos’un aynı zamanda Yunanistan’ın en iyi saklanan sırlarından birine ev sahipliği yaptığını keşfedeceksiniz; 2003 yılında adaya yakın bir yere kazınmış olan eski bir petrol tankerinin paslı kalıntıları.
1966’da piyasaya sürüldüğünden beri gemi birçok isim değişikliğine uğradı ve yerel olarak Sicilya, Afrika ve Dubai Yıldızı olarak biliniyor. Birçok turist çekiciliğe aşina olmasa da, yerel bir hazine olarak kabul edilir ve tüplü ve şnorkelliğe meraklı olanlar için görülmeye değer.

Gemi iki parçaya ayrıldı ve her ikisi de gelgitlerde su hattının üzerine çıkmıştı. Tüplü nokta benzersizdir, çünkü çok sığdır ve keyfini çıkarmanız için bol miktarda su yaşamıyla makul derecede iyi durumda kalır.
Renk Adası


Klima binaları, balıkçıların evlerini denizden tanımlamalarına yardımcı olmak için parlak renklerle boyanmıştır. Masmavi denizi, canlı Kiklad gün batımları ve renkli binaları ile Milos kesinlikle takma ismine layıktır; renk adası. Adamantaş’a doğru yola çıktığınızda liman tarafınızdaki uykulu balıkçı köyü Klima’yı göreceksiniz. Beyaz binalar su boyunca kırmızı kapılar, nane yeşili balkonlar ve sıcak mandalina kepenkleri ile özellikle güzel bir manzara yaratıyor. Tiyatro renklerinin ardındaki neden daha pratiktir – balıkçıların evlerini denizden tanımlamalarını kolaylaştırmak içindi. Bacaklarınızı germek için kıyıya çıkın ve sahili sıralayan birçok kayıkhaneden birini ziyaret ettiğinizden emin olun. Bunların çoğunun yerli halkın el işi biblolar ve el işi kıyafetler satan mağazalar olduğunu keşfedeceksiniz. En iyi Yunan mutfağıMilos’taki yemek sahnesi insanları konuşturdu ve mutfak, adanın artan popülaritesini destekleyecek kadar güzel. Yerel spesiyaliteleri, taze malzemeleri ve Yunanistan’ın geleneksel lezzetlerini tadabileceğiniz küçük Yunan tavernalarının ne kadar harika olduğunu  göreceksiniz.
Yemeğinize eşlik edecek büyüleyici bir okyanus kıyısı ortamı için Mikros Apoplous’a gidin. Gerçekten çökmekte bir yemek deneyimi için kömürlerin üzerinde pişmiş karides risotto, levrek carpaccio veya ıstakoz deneyin.

Sıradan bir öğle yemeği için, Bakalikon Galanis’in beyaz ve turkuaz önlü restoranı deneyebilirsiniz. Yunan salataları basit lezzetleri yeni bir seviyeye çıkarırken, dana köfte, sipariş üzerine baharatlı baharat sosu ile birlikte bir favori.
Ah Hamos!


Yıldız girişleri parşömen ve pekmezde pişmiş bebek keçi ve bal ve biberiye ile pişirilmiş yavaş pişirilmiş yavru domuz içerir. Ama adada en çok sevilen yaratan restoran Oh Hamos. Zarif bir bahçe ortamında Papikinou plajına yakın bir konumda yer alan ve aile tarafından işletilen taverna, yoğun sezonda kapılarının dışında insan kuyruklarına sahiptir – bu nedenle yat ekibinizden önceden aramalarını ve bir masa ayırtmalarını isteyin. 27 yıllık işinde, restoran bir sanat tarifleri yarattı. Yıldız girişleri parşömen içinde taze limon suyu, hardal ve mercanköşkle pişirilmiş bebek keçisidir. Üzüm, pekmez, hardal ve kekik ile pişirilmiş yavaş pişirilmiş emziren domuz başka bir favori. Adadaki diğer restoranların aksine, elle yazılmış menüde balıktan ziyade merkez sahne alan et yemekleri var. çiftlikten çatala kavramını kucaklıyorlar. Yunanistan’ın gerçek bir lezzetini sunan Oh Hamos’taki masalar, her masadan asılı ev yapımı ekmek somunları ile sardunyalar ve otlar ile dolu pişmiş toprak kapların ortasında bir avlu etrafında dağılmıştır. Limon duvarları, Yunan şiiri ile karalanmış ve restoranın ana babası olan Athina’ya övgüleri ile düzenli olarak kafasını restoranda dinleyenlerle sohbet ediyor.Ne için bekliyorsun?
Deniz ve Milos Adası bakan kadın Sarakiniko sahilde duruyorMilos, 2020’nin en sıcak kiralama noktalarından biri olmaya hazırlanıyor – bu Yunan yerleşim bölgesinin güzelliğini ilk keşfedenlerden biri olun.

2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör