• Woy Tour

Pablo Escobar'ın Uçak Batığı

TARİHE YAKLAŞIN VE KİŞİSELLEŞİN


1980'lerden beri Norman'ın Cay'in hemen dışındaki deniz yatağında yer alan eski bir WW2 nakliye uçağının kalıntıları dikkat çekici bir hikaye anlatıyor. Özellikle, rezil uyuşturucu kralı Pablo Escobar'ın imparatorluğunun bir kez uyuşturucu kaçakçılığı operasyonunun bir parçası olarak ABD'ye kargo kaçırdığı hikayesini anlatıyor.


Yani, Escobar'ın kendini yarattığı bir pistten çok kısa sürede düştüğünde, hızlı bir şekilde dünyaya inmeden önce. Neyse ki, herhangi bir kayıp olmadı ve yolcular, uçak bir kum çubuğundaki son dinlenme yerine gelmeden önce yüklerini kurtarmayı bile başardılar. Bahamalar'daki diğer enkaz dalışlarından farklı olarak , eski kaçakçı uçağı, bir dizi TV dizisine ve sayısız beğeni toplayan filme ilham vermek için devam eden bir suç yeraltı dünyasına samimi bir bakış sunuyor. 

Lüks bir yat kiralama yapan konuklar , üzücü geçmişi nedeniyle böyle bir rezil sitenin tamamen sınır dışı olmasını beklemektedir. Bununla birlikte, enkazın temsil ettiği kaçış ve suçlardan farklı olarak, sunulan şnorkelli yüzme hakkında karanlık veya uğursuz bir şey yoktur. Aslında tam tersi.

Bir mikro ekosistem


Batık, Staniel Cay'e kısa bir yolculuktur ve genellikle A listesi gezginleri ve kaşifleri tarafından sıkça kullanılır.Şimdi çeşitli balık ve mercan türleri tarafından doldurulmuş, batık uçağın bölmelerini keşfetmek gerçekten sürekli değişen bir deneyim sağlar. Yeni başlayanlar ve daha deneyimli şnorkelciler için ideal olan uçak, su hattının sadece on metre altında. Oldukça sıcak ve aydınlık, su yüzmek için mükemmeldir ve yakındaki plaj güneşlenmek için mükemmeldir. Gerçekten yat kiralama misafirlerinin korunması, batık Staniel Cay kısa bir yolculuk ve genellikle A-liste gezginler ve kaşifler tarafından sıkça.

Pablo Escobar'ın Plane Wreck'in gizli harikasını keşfetmek ve seyahat programınıza eklemek istiyorsanız, lütfen tercih ettiğiniz yat kiralama brokeriyle konuşun .  Alternatif olarak, Bahamalar yat kiralamaları için mevcut lüks süperyat filosunun tamamını görüntüleyin . 

22 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Yat Kiralama