• Woy Tour

Olympic Sailor Ian Walker’dan Profesyonel Yelken İpuçları

Güncelleme tarihi: 4 Nis 2020

Olympic Sailor Ian Walker’dan Profesyonel Yelken İpuçları

Ana yelkeni nasıl düşüreceğinden demirlemeye kadar, Ian Walker blog serisinin son bölümünde Lefkas’tan yelken açmak için en iyi ipuçlarını ve püf noktalarını veriyor. Birinci ve İkinci Bölümleri kaçırdınız mı? İçinde Ian’ın yelken güzergahı ve demirlemek için en iyi yerler hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.


Ana yelkeni nasıl düşüreceğinden demirlemeye kadar, Ian Walker blog serisinin son bölümünde Lefkas’tan yelken açmak için en iyi ipuçlarını ve püf noktalarını veriyor. Birinci ve İkinci Bölümleri kaçırdınız mı? İçinde Ian’ın yelken güzergahı ve demirlemek için en iyi yerler hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

Her zaman herkesten daha hızlı gitme ve hızlı bir şekilde yerlere gitme eğiliminde olduğum için bir seyir uzmanı olmak istemiyorum ama işte size bir Sunsail’de Ionian’da bir haftalık gezinizin tadını çıkarmak için yelken ipuçları ve tavsiyem 444.

Yelken İpucu 1 – Mainsail Nasıl Düşürülür

Bu sabah Kefalonya’nın kuzeyindeki Fiskardo’dan yola çıktık ve Kefalonia ile Ithica arasında yelken açtık ve şimdi Ithaca’nın güney ucundayız. Biz mainsail aşağı çekmek zorunda öğle yemeğine gitmek için güzel bir yer buldu. Çok çok basit. Ama her şeyden önce birkaç ipucu bunun için hazırlanmalı ve en önemli şey, halyardınızı hazırlamaktır, böylece aşağı inmeye hazırdır. Yani büyük bir teknede asla yapmadığınız bir şey, yükü ipin üzerine çekmeden debriyajı açmaktır, bu yüzden her zaman ipi bir vinç üzerinde dürtmek, sadece küçük bir tıklama dikkatini vereceğim; yani debriyajı kolayca açabiliyorum ve daha sonra yük düştükçe halatı güzel ve düzgün bir şekilde besleyebiliyorum. Yük söndüğünde, dönüşleri soyabilirsiniz, ancak ana yelkenin alt kısmına yaklaşana kadar bir tane bırakacağım. Yani yaklaşık 40 ila 50 metrelik bir ipimiz var ve bu yüzden onu parçalayacağız ve sekizi sırayla üst üste koyan sekizde göreceğim ve bu şekilde yelken yıkıldığında herhangi bir bükülme olmayacağımız çok fazla olamazdı. Yat Kiralama


Yelken İpucu 2 – Nasıl Rüzgar Yukarı Heading

Tabii ki seyir halindeyken ayartmalardan biri, hedefinize özellikle rüzgarın ilerlediği İyonyalılarda böyle güzel bir günde işaret etmektir. Ama biz Palairos yolundayız, ve biz ölü rüzgar aşağı gitmek istesek, eğer bunu yaparsak, pergelin sadece çırpacağını görebilirsiniz. Bizim için hiçbir şey yapmıyor. Yani Johnny biraz yay getir lütfen. Biraz daha yükseğe çıkacağız, belki 20 derece falan. Biz şimdi kıç çeyrek üzerinde rüzgar var, pergel güzel çizim sadece olumsuz biz akşam yemeği için restorana almak için biraz jive koymak zorunda kalacak.

Yelken İpucu 3- Pergel Sülük Nasıl Onarılır

İster yarış ister seyir halinde olun, yine de yelkenlerinizi iyi ayarlamanız gerekir. Yarışı unutamıyorum ve her zaman gidebildiğimiz kadar hızlı gitmek istiyorum, işte başlıyoruz. Yardım edemem ama yukarı bakıp perdenin üst kısmının gerçekten hiçbir şey yapmadığını görüyorum. Çünkü ipucu doğru değil. Böylece, Will sayfayı nasıl aşağı çekeceğinizi gösterecektir. Bu bize biraz daha yer açacak. Bunu yapmanın diğer yolu, aracı ileriye doğru hareket ettirmektir. Yardım edemem ama teknenin daha hızlı gitmesini istiyorum. Yarıştan öğrendiğim şey, yelkenleri iyi ayarlamanız gerektiğidir. Burada güzel İyonyalılara rüzgârla yelken açıyoruz ve buradaki perdeye bakıyorum ve yelkenin sadece çırpıldığını görüyorsunuz çünkü yelkenler üzerinde yanlış kurulmuş. Adayı öne çekmeye çalışacağız. Adayı öne doğru çekerek, hayır. Çok geçmeden gideceğimiz yere gideceğiz.

Ian’ın Lefkas’ta Kaptansız Yelkencilik İçin En İyi İpuçları

 1. Varışta büyük bir dükkandan kaçınmak istiyorsanız, evden ayrılmadan önce bazı hükümleri çevrimiçi sipariş etmek güzel bir lüks. Onlar da uygun fiyatlı olabilir gibi marinaya en yakın dükkanlarda alışveriş yok.

 2. Gelmeden önce nerede ziyaret etmek istediğinize dair biraz araştırma yapın ancak Sunsail kaptanları brifingini dikkatlice dinleyin ve not alın. Kaptanları uzmanlar ve muhtemelen en iyi demirleri, su veya diğer temel malzemeleri nereden alabileceklerini ve en önemlisi yemek için en iyi yerler olduğunu bileceklerdir. Biraz araştırma yaptıysanız, daha iyi sorular sorabilirsiniz.

 3. Hava tahmininizle ilgili güzergahınızı gözden geçirin, ancak biraz huzur istiyorsanız daha büyük filo gruplarıyla senkronizasyondan çıkmayı da düşünün.

 4. Ekibinizi su tasarrufu yapmaya teşvik edin – su, yakıt veya yiyecek alma planlarınızı değiştirmek zorunda kalmak istemezsiniz.

 5. Yunan yasalarının gerektirdiği şekilde ICC’nizin orijinal bir kopyasını veya eşdeğer niteliklerini almayı unutmayın.

 6. Alanı araştırmayı unutmayın. Gelmeden önce nerede ziyaret etmek istediğinize dair biraz araştırma yapın ancak Sunsail kaptanları brifingini dikkatlice dinleyin ve not alın. Kaptanları uzmanlar ve muhtemelen en iyi demirleri, su veya diğer temel malzemeleri nereden alabileceklerini ve en önemlisi yemek için en iyi yerler olduğunu bileceklerdir. Biraz araştırma yaptıysanız, daha iyi sorular sorabilirsiniz.

 7. İyonya’daki en önemli beceri, kıyıya uzun bir çizgi ile ‘ demirlemeye kıç ‘ demirlemektir . Güçlü bir rüzgârlı yoğun bir limanda, diğer herkesin hatlarını bağlarsanız veya komşunuza düşerseniz oldukça popüler olmazsınız.

 8. Çocukları olabildiğince dahil edin. Belki de yıkamak, temizlemek veya kahvaltı, öğle veya akşam yemeği hazırlamak için bir liste? Geçit planlaması, helming, yelken düzeltme, navigasyon paylaşılabilir.

 9. Teknenin elleçlenmesi söz konusu olduğunda, iyi olmasını istiyorsanız aynı insanları aynı işlerde tutmak en iyisidir. Çapayı sürmek, kaldırmak veya indirmek, çizgiler atmak, uzun çizgiyi karaya çıkarmak (üst uç – ayakkabı aldıklarından ve bir bowline bağlayabildiklerinden emin olun!)

 10. Fiskardo veya Kioni için gidiyoruz (ve her ikisine de gitmek gerekir) iyi bir nokta almak için erken (1400) oraya. Kendinize soğuk bir içecek dökün ve rüzgar yükseldiğinde ve alan bittiğinde eğlencenin gelişmesini izleyin!

 11. SUP’ler birçok deniz mağarasını keşfetmek için mükemmeldir.

 12. Diğer yelkenli tekne kiralama lokasyonları

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör