• Woy Tour

Neden Madagaskar’da Bir Yat Kiralamalısınız?

Güncelleme tarihi: 23 Mar 2020


Eşsiz bir vahşi hayatı, rüya gibi plajları ve çene bırakan manzaraları birleştiren Madagaskar, gezegendeki en şaşırtıcı ülkelerden biridir. Burada lüks bir yat kiralama yapın ve bir varış noktasını benzersiz kılmak için ne gerektiğini anlayın.


Mozambik kıyılarında yüzen Madagaskar , dünyanın dördüncü büyük adasıdır. 5.000 kilometrelik muhteşem sahil şeridi, turkuaz suları ve düzinelerce ıssız, mücevher benzeri adaları davet eden bu uzak yer, bir denizcinin cenneti kadar kısa bir şey değil.

Ancak bu ada ülkesinde, güzel Hint Okyanusu seyir alanlarından daha fazlası var. Dünyanın bu uzak köşesine giren yatçıları bekleyenleri keşfedin.Küçük bir yelkenli tekne kayalık bir oluşum yaklaşıyor


Madagaskar, dinozorlar zamanında Afrika ve Asya’dan ayrıldı ve sonuç olarak, hayvan hayatı burada şaşırtıcı bir formda gelişti. Bugün, dünyadaki hayvan ve bitki türlerinin yüzde beşi burada ve burada tek başına bulunabilir, bu da adayı yaban hayatı sevenler için bir zorunluluk haline getirir.

Lemur kuşkusuz ülkenin en ünlü sakini. Bu nesli tükenmekte olan primatın altmış farklı türü adaya özgüdür ve bazıları Madagaskar Adaları’nın zümrüt yeşili yağmur ormanlarında yaşar.

Dünyanın bu bölgesine yatçılık tatilinin en önemli yanlarından biri, Lemur Adası olarak uygun şekilde adlandırılan Nosy Komba’daki dost siyah lemur kolonisiyle tanışmak veya Antosha’nın bozulmamış adasındaki beş lemur türünü tespit etmektir.  Tuhaf ve harika yaratıklarÖne bakan bir maki kolları uzanmış halde arka ayakları üzerinde dururTabii ki, karada, kedi benzeri fossa ve renkli ve kamufle edilmiş bukalemunlardan tuhaf şekilli böceklere ve canlı renkli kurbağalara kadar birçok büyüleyici yaratık var.

Hiçbir şey ormanda çömelmeye ve endemik türlere bir göz atmaya yaklaşmaz ve hayat boyu bir kez vahşi yaşam izleme fırsatları Madagaskar’da yaygındır.

Aynı şekilde, yemyeşil yağmur ormanı yaprakları, mangrov bataklıkları, yüzlerce orkide veya güneydeki çölün dikenli ormanları gibi ağaçlar ve bitkiler de etkileyici. Bununla birlikte, nefesinizi keseceğinizden emin olun, savana üzerinde dev yel değirmenleri gibi yükselen diğer dünya çapındaki baobab ağaçları.Tepeli bir drongo dal dalgalı


Flora ve fauna bolluğu, düzinelerce ada ve bariyer resifinin deniz yaşamının farklı bir karışımına barınak sağladığı Madagaskar’ın çarpıcı sahil şeridi ve açık denizinde devam ediyor.

Eylül ayı sonundan Aralık ayına kadar, balina köpekbalıkları bu suları sık sık ziyaret ediyor ve uzman araştırmacılardan oluşan bir ekip, bu nazik devleri kendileri görmek isteyen gezginlere turlar yapıyor.

Yılın bu zamanında, kambur balinalar da genellikle tespit edilebilir. Antarktika’dan göç eden büyük kapsüller, gençlerini çiftlemek, doğurmak ve hemşirelik yapmak için korunan doğu sularına gelir.
Su altı harikalarıBir köpekbalığı sualtı yakınındaki bir balıkla yüzüyor

Balina izleyen en önemli noktalardan biri, korunan bir deniz parkı ve doğa rezervi olan Ankazoberavina Adası’nın etrafında. İki deniz kaplumbağası türü de bu adaya ev verirken, yakındaki Nosy Iranja şahin kaplumbağaları için bir cennettir.

Malagasy takımadalarının çoğu tertemiz mercan ve çok renkli balıklarla çevrilidir, yani tüplü dalış ve şnorkelli yüzme hayranları charter tatillerini ülkenin sualtı lezzetlerini keşfederek geçirebilirler.

Bununla birlikte, en iyi Madagascan dalış siteleri için listenin başında Nosy Tanikely Marine Reserve yer almaktadır. Çeşitliliği ile bilinen dünya, resif balıkları, deniz kaplumbağaları, okul krikoları, palyaço karidesleri ve mavi kurdele yılanbalıklarına ev sahipliği yapmaktadır.
Destansı manzaralarArkadan görülen bir halat köprüsünden geçen bir kadın, iki dağlık araziyi birbirine bağladı

Madagaskar’ın olağanüstü faunası ve florası, inanılmaz derecede çeşitli ve çoğu zaman çene bırakan manzaralarla eşleştirilir. Yemyeşil yağmur ormanları adanın doğu tarafındaki bir bantta uzanırken, daha kuru yaprak döken ormanlar batıya uzanır ve bir tür dikenli orman uzak güneyi tanımlar.

UNESCO listesindeki Tsingy de Bemaraha Milli Parkı’nda jilet keskinliği zirveleri yükseliyor, Ankarana Milli Parkı’ndaki kireçtaşı karstikleri, düşme kanyonları ve derin mağaralar vahşileşiyor ve sahil boyunca altın kum plajları ortaya çıkıyor.

Bu tür manzaralar, bir süper yattan bakıldığında muhteşemdir, ancak başka hiçbir yerde olmadığı gibi bir açık hava oyun alanı da sunarlar. Yürüyüş, kaya tırmanışı ve dağ bisikleti, yatçıların bu Madagaskar harikalarına kendilerini kaptırmanın yollarından sadece birkaçı.
Tatlı lezzetlerİki siyah eller tatlı bir doğal ürün tutun

Madagaskar, çikolata yapmak için yaygın olarak bilinmemektedir, ancak ülke aslında kuzeybatı Ambanja bölgesindeki organik olarak yetiştirilen kakaodan yüksek kaliteli bitter çikolata üretmektedir.

Burada çikolata üretimi Fransız sömürge zamanlarına dayanıyor ve çoğu kakao tarlaları küçük, aile işletmeleri. Doğal mineraller, mikroklima, fauna ve topografya kombinasyonu, ince kakaonun farklı bir meyveli lezzet ile evrimleştiği eşsiz bir biyom sağlar.

Kakao ağaçları gölge gerektirir ve bu nedenle yağmur ormanlarının gölgelik altında büyür. Bu, Madagaskar’ı yeniden ormanlamaya teşvik etti ve bu da Madagaskar’ın nesli tükenmekte olan hayvanları ve bitkileri için sürdürülebilir bir ortam yaratıyor.
Büyüleyici bir kültür


Etkilerin bir karışımı Polinezya yerleşimcileri, Arapça mevcudiyeti, Bantu kabileleri-halk ve geçmişin Avrupa gelişleri hakkında kanıtlar sağlar ve bunların hepsi charter tatilde olanları büyüleyecek olan büyüleyici bir kültürel eritme potasıyla sonuçlanmıştır.

Madagaskar halkı, ataların ruhlarını canlandıran karmaşık bir dizi inanca ve ritüele sahiptir. Bir famadihana’ya katılmak, geleneksel bir mezardan çıkma ve ölüleri kutlamak için bir çığlık atma, bazı gezginler için gezinin en önemli noktası olabilir.

Ziyaretçiler, tabu olarak tercüme edilmelerine rağmen, eylemlerin, davranışların, yiyeceklerin veya haftanın ‘tehlikeli olduğu…’ günlerine ilişkin inançlar olan solgunların da farkında olmalıdır. Bunlar aile ve toplum arasında farklılık gösterir ve bu şaşırtıcı ülkenin benzersizliğine katkıda bulunur.


Gulet Kiralama

6 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör