• Woy Tour

Mallorca’daki En İyi 5 Plaj

Güncelleme tarihi: 4 Nis 2020

Mallorca’yı arzu edilen bir seyahat yeri ve çok hak ettiğiniz tatil zamanınızı geçirmek için cennet gibi bir yer olarak biliyorsunuz, ancak İspanya kıyılarındaki bu muhteşem adanın en iyi tekne ile deneyimlendiğini biliyor muydunuz?

Bunun nedeni, özel bir yat kiralama, Mallorca’nın pitoresk sahil şeridinde yer alan birçok üst düzey plajı keşfetme özgürlüğü ve esnekliği sağlamasıdır. İsimlendirmek için neredeyse çok fazla var ama burada bir İspanyol yelken tatili sırasında kaçıramayacağınız beş favori plajımız var …


Cala Formentor

Mallorca’nın kuzey tarafında güzel bir şekilde oturan, tarihi deniz fenerinin gözetleme noktasından Belearic Denizi ve Tramuntana Dağları’nın nefes kesici panoramik manzaralarını seyredebileceğiniz dünyaca ünlü Cala Formentor plajıdır. Özel Mavi Bayraklı bir plaj olan Cala Formentor, keyifli bir şekilde sıcak, berrak, sakin suları nedeniyle yatçılık topluluğu arasında özellikle popülerdir. Sahilde iki restoran ve bir dondurma dükkanı da bulunmaktadır.

Sailboat Anchored in a Bay in Mallorca

Cala Mesquida

Tüm doğa severlerin dikkatine! Cala Mesquida tam size göre! Çevreleyen çam ağaçları, kum tepeleri ve kayalık kayalar içeren çeşitli manzaralardan, yakınlardaki gelişen kuş kolonilerine kadar Cala Mesquida, güzel olduğu sürece her şeyden önce görsel olarak çarpıcı bir plajdır. Plaj sadece 300 metre boyunca uzanmakla kalmaz, aynı zamanda okyanusun derinliği kolay yüzme ve diğer su aktiviteleri için oldukça sığdır. Kuzey doğudaki Cala Mesquida Plajı’nı ziyaret ederken kum tepelerinde ata binebilirsiniz.

Camp de Mar Beach Mallorca

Cala Mondrago

Adanın güney tarafında bulunan el değmemiş bir sahil alanı olan Cala Mondrago plajı yumuşak kum, sığ sular ve mükemmel şnorkelli yüzme koşullarına sahiptir. Burada cam tabanlı tekne turları mevcuttur, ya da sadece güneşi içinize çekebilir ve sonsuz miktarda rahatlama zamanının tadını çıkarabilirsiniz. Cala Mondrago plajı, korunan suları ve ana plaj tesisleri nedeniyle aileler için idealdir. Tekne Kiralama

Playa d’Alcúdia


Boats and Sailing Yachts Anchored in a Bay in Mallorca

Sa Calobra

Sa Calobra plajı, Mallorca’nın batı tarafındaki iki uçurum arasında doğal olarak sıkıştığı için özellikle eşsiz bir deneyim sunuyor. Plaj biraz dar ve kum yerine küçük taşlarla kaplıdır. Kristal berraklığında su yüzmek için mükemmeldir ve sahilde, yakınlarda bir dizi popüler yürüyüş parkuru vardır.

Bunlar son derece tavsiye Mallorca büyüleyici kıyılarında bulunan plajlar sadece bazıları ama değerli tatil zamanınıza layık çok sayıda başka vardır. Gemiye gelin ve İspanya yelkeninde bekleyen birçok harikayı keşfedin!

Gulet Kiralama

5 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör