• Woy Tour

Maldivler’de Gezilecek En İyi Atollerin 4’ü

1. Güney Ari Mercan Adası

Nalaguraidhoo Beach Güney Ari Mercan Adası MaldivlerGüney Ari Mercan Adası, Malè’nin batısındaki yağmur damlaları gibi dağılmış 50 küçük adadan oluşur. Pastoral adalar etrafında dolandıkça, farklı tasarlanmış plajlara sahip küçük cennetlere ve her bir adacığın kendi kişiliğine hayran kalacaksınız. Güney Ari Mercan Adası, eski Budist ve Hindu yerleşim kalıntıları ile sıkışmış ve keşfedilmeyi bekleyen çok sayıda ıssız kıyı sunmaktadır.

Nalaguraidhoo Plajı, berrak suları, çarpıcı kumları ve canlı çevresi ile Maldivler’in en çarpıcı plajlarından biri olarak bilinir. Yat kiralama sırasında bu plaja yaklaşırken suskun kalacaksınız ve gelecek yıllarda hafızanıza kazınacak bir görüntüyle kalacaksınız. LUX tatil beldesinin bulunduğu rüya gibi Dhidhoofinolhu Adası, son derece güzel ve tatil köyü adanın bir tarafında kurulduğu için, sahil el değmemiş ve villalardan arınıp bozulmamış.

2. Baa AtolüMalihves Baa Atoll üzerinde Rihiveli Sunrise Island havadan görünümü75 adadan 61’inin yaşadığı Baa Atolü, lüks yat turunuzu keşfetmek için mükemmel olan ıssız adaların geniş bir alanıdır. Bu mini takımadaları özellikle özel kılan şey, en muhteşem olanı, Maldivler’in sunduğu zengin biyolojik çeşitliliğin bozulmamış bir örneği olan Raa Atolü olmak üzere üç ayrı atolden oluşmasıdır. Doğal ekosistemleri eşsiz bir fauna ve mangrov çeşitliliği ile patlarken, ıssız Olhugiri adasının Büyük Frigatebird ve cesur kırmızı göğsü için iki tüneme alanı var.

Baa Toll, Maldivlerin en güzel ve bozulmamış kısımlarından biri olma üne sahiptir. Yemyeşil bitki örtüsü ve beyaz kumlarla, 2011’de Baa Atolü’nün UNESCO Dünya Biyosfer Rezervi olarak adlandırılması şaşırtıcı değildir. Nispeten büyük bir adada bulunan ancak rahatlatıcı bir mola vermek için üzerinde hiç kimse bulunmayan – ne yerliler ne de turistler – birkaç mil tenha beyaz kumlara sahip Fulhadhoo plajını ziyaret edin. Ya da neden kendi cennet adasında yıldızlı gökyüzünün altında geçirilen bir gece için, merkezinde küçük bir avuç içi kümesine sahip küçük bir ada olan Rihiveli Sunrise Adası’na gitmiyoruz?

3. Malè Atolü
Maldivler Huvafen Fushi Spa kapalı akvaryum

Malè Atolü, Maldivler’in en büyük atolüdür ve dünyanın en küçük başkentlerinden biri olan başkent Malè’nin orijinalin tüm topraklarını kapladığı yerdir. Kuzey Malè’de bulunan, uzak balayı tatil adalarına kıyasla daha zengin ve canlı atmosferi için yat turunuzu ziyaret etmeye değer. Her şeyin biraz daha gösterişli ve göz kamaştırıcı olduğu, cennet gibi şık, canlı bir cennet ortamı için Huvafen Fushi’ye gidin. Birçok tatil köyü ziyaretçilerin dışından geldiği için, Huvafen Fushi’nin deniz manzaralı, tuzlu su yüzdürme havuzu ve meyve kanepeleri için cam duvarlı ünlü sualtı spa odalarını kullanma şansınız olacak.

Biraz farklı bir şey arıyorsanız o zaman Cocoa Island COMO tesisi izolasyon tam size göre. Kakao Adası’ndan uzanan ve Güney Malè Atolü sularına kadar uzanan beyaz kum bankaları, Maldivlere güneş ışığında izole edilmiş bir piknik için ideal olan dar gümüş şerit metre bırakır. Muhteşem bir manzara için, karaya çıkmak için biraz şampanya alın ve etrafınızda su içmeyen bitki örtüsü olmayan küçük arazi parçanızda, güneş ufukta sıvılaşırken izleyin ve huzur içinde vuracaksınız.

4. Haa Alif Atolüsandalyeler, üstünde, plaj, üstünde, maldives, atollBu, Maldivler’deki en kuzeydeki ada grubudur ve Maldivlerin diğer kısımları lüks tatil köyleri ile güzel bir şekilde uyarlanırken, Haa Alif Atoll kısa bir süre önce uluslararası turizme açıldı ve düzinelerce ıssız adaya kesintisiz keşif için hazır hale geldi. Yemyeşil tropikal manzara kusursuzdur ve mürettebatınızın kahvaltılar, öğle yemekleri ve gün batımı içecekleri için plaj kampları kurması için geniş seçeneklere sahip olmanızı sağlamak için yüzlerce tenha mercan-beyaz plajları vardır.

Haa Alif Atoll balıkçılık için harikadır ve yatınızın güvertelerinden, palmiye dişi ton balığı, yelken balığı ve wahoo, palmiye ağaçlarının altında kahvaltı için huzurlu bir demirleme yapmadan önce yüzeyin altında tembel bir şekilde yüzerken güneş doğarken balık tutabileceksiniz. Şnorkelle yüzme, güneşlenme ve keşfetmenin mümkün olduğunca kusursuz olmasını sağlamak için, Maldivleri ziyaret etmek için en iyi zaman, ortalama sıcaklığın 28 ° C olduğu ve bol güneşin olduğu kuru mevsim Aralık ve Nisan arasındadır.

Maldivlerin büyüleyici atollerini ortaya çıkarmak daha fazla keşfetmek istediğiniz bir şeyse, Maldivler’de kiralık geniş lüks yatları görmek için zaman ayırın.

2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör