• Woy Tour

Lüks Yat Kiralamada Malezya’yı Ziyaret Etmeniz İçin 5 Neden

Güncelleme tarihi: 23 Mar 2020


Çarpıcı gezginler arasında favori bir yer haline gelen Malezya , süper yat ile ziyaret edenler için zengin fırsatlar sunuyor. 


İlham veren ve tamamen kendi başına bir ligde bulunan Malezya, modern tüzüğün hayal gücünü yakalayacağından emin olan bir dizi olasılığa ev sahipliği yapıyor. Çeşitli kültürlerin ve küresel etkilerin buluşma noktası olan ülke, kesinlikle Güney Doğu Asya’nın tacında bir mücevher .

Zengin sokak yemeği sahnesinden sayısız festivale kadar, Malezya’nın canlı hayatı onu egzotik ve unutulmaz bir kaçamak arayanlar için mükemmel bir yer haline getiriyor. Bu tür hareketli aktivitelere bol miktarda rahatlatıcı alternatifi olan çevre suları, işleri daha yavaş bir hızda almayı tercih edenler için de mükemmeldir.

1. Perhentian Adalarının Sularında Tüplü Dalış
Motorlu bir yatta veya yelkenli yatta tatil yapmak söz konusu olduğunda , bir dizi tüplü dalışın kiralayanların gündeminin en üstünde olmadığı inkar edilemez. Gerçekten de, diğer gemilerden daha fazla hareket kabiliyetiyle, Malezya’nın çevresinde sunulan deniz yaşamının en iyisini görmemek utanç verici olurdu.

Batı Malezya’nın kuzeydoğu kıyısından yaklaşık on deniz mili uzaklıkta bulunan Perhentian Adaları, çok sayıda deniz kaplumbağası ve sakin köpekbalığı ile doludur. 10-20 metrelik görüş mesafesiyle, koşullar genellikle harika. Daha az deneyimli dalgıçlar için, plajları çevreleyen sular bir şnorkelli yüzme noktası için idealdir. Sığ sularda hala görülebilecek bol miktarda, her yaştan kiralık gemi büyüleyecek.

Adalara yayılmış birçok saygın dalış sitesi ile, kesinlikle bilgili ve yerel bir dalış eğitmeninin tavsiyesini almaya değer.

2. Penang’da bir festivale gidin
Yıl boyunca sayısız festivale ev sahipliği yapan Penang, Japon mutfağından uzunbacak dansına kadar her şeyi kutluyor. Kuşkusuz Malezya kültürünün büyük bir kısmı, bu tür festivaller rakipsiz bir heyecan yaratıyor. Ülkenin çekirdek ruhunu yakalamak, her türlü ziyaretçiye uygun bir fırsat olacağından emin olabilirsiniz ve konuksever ortam, eylem arasında herkesin evinde hissetmesini sağlayacaktır.

Sudan rahatça erişilebilen Penang, Malezya’nın kuzeybatı kıyısında yer alır ve partiden birkaç dakika kaçmak isteyenler için bir dizi restoran ve bara ev sahipliği yapar. Zengin sokak yemeği sahnesinden sayısız festivale kadar, Malezya’nın canlı hayatı onu egzotik ve unutulmaz bir kaçamak arayanlar için mükemmel bir yer haline getiriyor.


3. Telaga Tujuh Şelalelerini Ziyaret Edin


Önde gelen tüm charter destinasyonları gibi Malezya da yapay cazibesini tamamlamak için doğal güzelliklerle doludur. Şüphesiz bu oluşumların en ikoniklerinden biri Telaga Tujuh Şelaleleri’dir. Telaga Limanı’nın yakınında yer alan şelaleler, dünyanın en güzelleri arasında kabul edilir ve uzun bir gevşeme gününün ardından pitoresk bir arka plan oluşturur.

Çevresindeki havuzların birçoğunun manzara eşliğinde keyfini çıkarabileceğiniz bu nokta, yat kiralama kepçe listenize eklemeye kesinlikle değer.


4. Geleneksel Malezya Yemekleri Şöleni
Gelişen bir sokak yemeği sahnesiyle, Malezya’daki çeşitli satıcıları vurmamak ve sunulan çok çeşitli lezzetli yemekleri denemek utanç verici olurdu. Çok sayıda işportacı ilk başta ezici görünse de, imza yemeklerinin çoğundan alınabileceğini hatırlamakta fayda var.

Pirinç şehriye rulolarından soğuk tatlı çorbalarına kadar, mevcut seçenekler yelpazesi, her ziyaretinizde farklı bir şeyler yiyebileceğiniz veya güvenilir bir favoriye sadık kalacağınız anlamına gelir.

Malezya kültürünün ayrılmaz bir parçası olarak, yatçıların çevresinde yemek yemeyi planlasanız bile, hawkers’ın çevresindeki genel atmosfer ıslanmaya değer. İlham verici ve tamamen kendi başına bir ligde, Malezya modern tüzüğün hayal gücünü yakalamak için çeşitli olasılıklara ev sahipliği yapıyor


5. Langkawi ‘Kedah’ın Mücevheri’ni keşfedin100’den fazla adadan oluşan bir takımada olan Langkawi, Malezya’nın kuzeybatısında anakara kıyısının hemen dışında yer almaktadır. Güney Doğu Asya’nın karakteristik güzelliğini barındıran birçok adanın coğrafyası, kobalt mavisi sularla çevrili yuvarlanan yeşil tepelerden oluşur.

Vergisiz statüsü sayesinde LangKawi, Juah İskelesi ve Cenang Alışveriş Merkezi’nde bulunan birçok butik mağazada alışveriş yapmak için harika bir yerdir.


Yat Kiralama Fiyatları 2020

8 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör