top of page
  • Yazarın fotoğrafıWoy Tour

Lüks Yat Kiralamada Flores’i Ziyaret Etmek İçin 5 Neden

Güncelleme tarihi: 23 Mar 2020


Genellikle Bali tarafından gölgede bırakılan Flores, turist radarının altında kalır. Yine de Endonezya adası yavaş yavaş hak ettiği tanınmayı kazanıyor ve mutlaka görülmesi gereken bir süper yat varış yeri olarak ortaya çıkıyor.


Komşusu Komodo’ya açılan bir kapıdan daha fazlası olan  Flores, çekici manzaraları arasında harika bir cazibe merkezine sahiptir. Volkanik zirveler eşsiz doğal harikalara yol açar, el değmemiş sahil şeritleri tenha plajları gizler ve zengin bir sualtı dünyası rakipsiz dalış fırsatları sunar. Macera, vahşi yaşam veya dinlenme arıyorsanız, Flores büyüleyecek ve adaya egzotik bir kaçış Endonezya’nın genişleyen ada zinciri etrafında daha büyük bir yelken programına kolayca dahil edilebilir  . 


1. Gün batımını meyve yarasalarıyla görün


Palau Kalong mangrov ağaçlarının uyanık meyve yarasalar

Yerliler tarafından ‘Yarasa Adası’ olarak adlandırılan Palau Kalong, adını yemyeşil mangrov ormanlarında yaşayan binlerce meyve yarasasından alıyor. Sadece beş hektar büyüklüğündeki küçük adaya Flores’ten bir saatlik bir yelkenle ulaşılır ve gün batımında unutulmaz manzaralar sunar.

Gökyüzü canlı kırmızı, pembe ve turuncu tonlarını döndürdükçe, uçan tilkiler uykularından uyanır ve enerjik bir şekilde uçarak yakındaki adalarda yiyecek bulmak için okyanusu geçer. Böyle nadir bir manzara, elbette, en iyi bir süper yatın konforundan alınır.

Mangrov ağaçlarının sarma kökleri, Palau Kalong’u karaya atmayı imkansız hale getiriyor, ancak adayı çevreleyen berrak sular, günlük gösteriyi bekleyen yat müdavimleri için harika şnorkel ve dalış fırsatları sunuyor.   


2. Geleneksel köy yaşamını deneyimleyin


Sazdan çatı evleri ile Ngada köyü bir köy

Geleneksel Endonezya yaşamının tadına bakmak için, Bajawa kasabası aracılığıyla, yemyeşil yamaçlar ve doğu bölgesinin dramatik volkanik zirveleri arasında yer alan kırsal Ngada topluluklarına doğru ilerleyin.

Bena ve Wogo gibi köylerde, yerli inançlar ve yerel Ngada dili hakimdir ve modern dünya tarafından dokunulmadan, sazdan yapılmış çatı evleri, megalitik taşlar ve totemik yapılar hala sakinlerin yaşam tarzının merkezindedir.

Köylerin kadınları el yapımı ikat dokumaları, eski bir Endonezya tekniği ve Flores’in bu bölümüne bir gezi, Soa’nın sıcak kaynaklarını ve Endonezya’nın en yeni volkanlarından birini içine alan daha büyük bir seyahat programına dahil edilebilir. Wawo Muda.


3. Üç renkli krater göllerine hayran olun.

Güneş batarken Kelimutu Dağı'nın krater gölü

Flores’in merkezinde bulunan Kelimutu Dağı’nın çarpıcı üç renkli krater gölleri, Endonezya ada zincirinin tamamındaki en görkemli manzaralardan biridir. Birbirinden renkli olarak değişen ve her biri düzenli olarak değişen renklerle, şimdi soyu tükenmiş yanardağın üç gölünün siyah, beyaz ve kahverengiden yeşil, mavi ve kırmızının daha canlı tonlarına dönüştüğü bilinmektedir.

Flores’in yerel halkı Tiwu Ata Mbupu (Yaşlılar Gölü), Tiwu Nuwa Muri Koo Fai (Genç Erkekler ve Hizmetçiler Gölü) ve Tiwu Ata Polo (Büyülenmiş veya Büyülü Göl) göllerini adlandırdı ve efsane gökkuşağı etkisinin ihmal edilmiş ataların ruhlarından kaynaklanır.

Bu arada bilim adamları, fenomeni suların değişen mineral içeriğine indirdi. Ancak nedeni ne olursa olsun, site kesinlikle kova listeniz için biridir.


4. 17 Adalar Deniz Parkı’nda Şnorkelsu ve ada 17 Island Marine Park Flores içinde

Endonezya’nın en iyi saklanan sırlarından biri, Flores’in kuzey sahilinde yer alır ve küçük bir korunan adalar ve çevresindeki sulardan oluşur. 17 Ada Marine Park olarak bilinen koruma alanı aslında 24 adalar oluşur ve adı Endonezya’nın Bağımsızlık Günü 17 Ağustos her yıl kutlanan anmak için seçildi inci .

Riung balıkçı köyünden erişilen kristal berraklığında sular, çok renkli tropikal balıklardan büyüleyici mercanlara, oynak yunuslara ve ‘denizin gülüne’ kadar çok çeşitli deniz canlılarına benzeyen deniz canlılarıyla birlikte çalışıyorlar. şekil ama aslında dev deniz tavşan yumurtaları bir koleksiyon.

Büyüleyici sualtı dünyası, dünya çapında birçok dalış bölgesine ev sahipliği yapmaktadır ve büyüleyici deniz yaşamını keşfettikten sonra, ziyaretçiler ayak izi içermeyen beyaz kum plajlardan birinde tam bir uyum içinde rahatlayabilirler.


5. Örümcek ağı pirinç teraslarını keşfedin
Dev merdivenler gibi dağlık kesime bakan pirinç terasları, Filipinler  ve Vietnam gibi Güney Doğu Asya ülkelerinde ikonik manzaralardır , ancak hiçbir şey ziyaretçileri batı Flores’teki Manggarai kabilesinin tarım alanlarına hazırlamayacaktır.

Örümcek ağları gibi ortaya konan dairesel teraslar, alanları torunlara aktarmak için alt bölümlere ayırma ihtiyacından evrimleşti ve ortaya çıkan etki etkileyici bir manzara yaratıyor.

En iyi görüş noktası, Canacar’daki Ruteng’in 17 kilometre batısında yer alan tepedeki Cara köyüdür ve alan hala dövülmemiş turist pistinde kalmaktadır.   


Yat Kiralama Fiyatları

7 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page