• Woy Tour

Lüks Yat Kiralamada Fiji’yi Ziyaret Etmek İçin 6 Neden

Güncelleme tarihi: 23 Mar 2020


300’den fazla güneş sırılsıklam adadan oluşan Fiji , Robinson Crusoe fantezinizi yaşamak için ideal bir yer. Lüks yat kiralamada bu pastoral ada zincirini neden ziyaret etmeniz gerektiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Güney Pasifik Okyanusu’nda 1.600 kilometreye yayılan Fiji’nin çok uzak adaları egzotik bir kaçamak yapar. Kartpostal mükemmel plajlarda rahatlamaktan birinci sınıf dalış yerlerini keşfetmeye kadar, özel bir charter tatilinde takımadaları ziyaret etmenizin birçok nedeni vardır.


Sahiller


Göz kamaştırıcı beyaz kumlar, sallanan palmiye ağaçları ve mavi-mavi sular – Fiji’nin plajları cennetin özetidir. En iyilerinden bazıları, Waya Adası’ndaki Likuliku Koyu, Nacula Adası’ndaki Nalova Koyu ve Nanuya Lailai’nin Mavi Lagünü dahil olmak üzere Yasawa takımadalarında bulunabilir.

Fiji’nin ana ve en büyük adası Vitu Levu’ya daha yakın olan, Tokoriki’nin Liku Plajı, çarpıcı gün batımları ile ünlü 3000 metrelik bir kemik beyaz kumu. Ayrıca Tom Hanks’ın oynadığı 2000 film Castaway’in çekildiği ada olan Mondriki’nin karşısında yer almaktadır  .

Matagi Adası’ndaki Horseshoe Körfezi, uzak kuzeydeki yolculuğa zaman ayırmanın ötesine geçerken, dünyanın en iyi plajlarının derlemelerinde düzenli olarak ada zincirinin doğusunda bulunan Vanua Balavu ortaya çıkıyor. Ancak, kiralık gemiler için neyse ki, bu iki tenha mücevher ulaşmak için özel bir yat gerekir.


Dalış Siteleri


Fiji renkli balık ile mercan kolonisi fotoğrafı

‘Dünyanın Yumuşak Mercan Başkenti’ olarak adlandırılan Fiji, Güney Pasifik’teki en iyi dalışlardan bazılarını sunuyor . Ilık, berrak sular dalış ve şnorkelle yüzmeyi yılın herhangi bir zamanında mümkün kılar ve 1000’den fazla balık türü ve birkaç yüz mercan ve süngerle keşfedilecek çok şey vardır.

Somosomo Boğazı, Fiji’nin Rainbow Reef, Purple Wall ve Annie’s Bommies gibi en iyi yumuşak mercan bölgelerine ev sahipliği yapıyor. Vatu-i-Ra Kanalı’ndaki E6 da en iyi yumuşak mercan dalışı olarak derecelendirildi. 900 metre yüksekliğindeki bir zirveden oluşan besleyici zengin suları, çekiç kafalı köpekbalıkları için bir mıknatıs.

Dalış çevrelerinde tanınan Büyük Ustur Kayalığı. Kadavu Adası’nın çevresinde ve ötesinde 65 kilometre boyunca uzanan resif, manta ışınlarının, köpekbalıklarının ve diğer büyük pelajiklerin sık sık görülebildiği Naiqoro Passage gibi renkli dalış alanlarına ev sahipliği yapıyor.


Golf SahalarıFiji Natadola Bay Şampiyonası Golf Couse güneş batıyorBir golf turundan sonra yat müdavimleri Fiji’de bir golf sahası bulmakta zorlanmayacak. Sadece Viti Levu’da üç şampiyona kursu ile ada zincirine 14 dağınık.

Güney batı kıyısında yer alan Natadola Bay Championship Golf Couse en iyilerinden biridir. Pasifik Okyanusu’nun muhteşem manzaralarının yanı sıra mükemmel tesisler sunan bu çarpıcı kurs, yıllık PGA’ya bağlı ‘Fiji International’ golf turnuvasına ev sahipliği yapıyor.

Nadi’de yarım saatten daha kısa bir sürede Denarau Golf Kulübü, uzun, açık fairway’ler ve çeşitli su tehlikeleri içeren zorlu ve güzel bir parkur. Alternatif olarak, uzun, düz fairway’ler ve diğer ikisinden daha az bitki örtüsüne sahip Suva’daki Fiji Golf Club’da yerlilerle kaynaşın.

Sörfsu altında gemide kadın sörfçüFiji resiflerinin açık kenarlarında dünyanın en iyi ve en tutarlı sörf molalarından bazıları var. Bu dalgalar sadece deneyimli sörfçüler için önerilmesine rağmen, yeni başlayanlar için daha uygun başka noktalar da vardır.

Mamanuca Adaları’ndaki sörf molaları arasında Desperations, Namotu Left, Restoranlar, Yüzme Havuzları, Wilkes Pass ve en ünlüsü, düzenli olarak dünyanın en zorlu dalgalarından biri olarak oylanan Cloudbreak, dünya.

Viti Levu’da yakalanacak dalgalar da var.Fiji Pipe, Frigate Pass, Js Fiji, Resort Lefts ve Shifties gibi popüler siteler. Deneyimli sörfçüler Nisan ve Ekim ayları arasında ziyaret etmelidir – Fiji’nin kış – yaz aylarında yeni başlayanlar için koşullar daha iyidir.

 İnsanlar


Fiji’ye geldiğinde, gezginler büyük ve sıcak gülümsemelerle karşılanır. Fiji’ler, misafirperverlikleri ve sıcaklıkları ile dünyaca bilinir, bu da büyük şehirleri, kostal tatil beldelerini veya uzak köyleri ziyaret etmek için yerlileri tanımayı ve kendinizi Fiji kültürüne sokmayı son derece kolaylaştırır.

Fiji’deki köy yaşamı kilise, topluluk, ragbi alanı ve bahçenin etrafında döner. Çocuklara çok fazla önem verilir, bu da takımadaları romantik bir balayı hedefi olarak kabul etmesine rağmen, çocukları getirmek için mükemmel bir yer haline getirir.

Gemi kiralayıcıları, ülkenin mutfağından bazılarını tatmak için kıyıya da çıkmalıdır. Yerli Fiji yemekleri deniz ürünleri üzerinde yoğunlaşırken, Fiji Hint yemeklerinde baharat, pirinç ve biber bulunur. Bir lovoda – bir yeraltı fırınında – pişirilen ve bir köyü ziyaret ederseniz bir Kava içme törenine katılan yemekler de kaçırılmaz.


Maceracharter konuk Kano tarafından güzel Fiji sahili araştırıyor
Bütün zamanınızı Fiji’de hindistancevizi güneşlenmek ve yudumlamak için harcamak cazip gelse de, sizi süper yatınızdan çekecek birçok maceracı etkinlik var.

Ülkenin suları sadece sualtı keşifleri için mükemmel değildir, aynı zamanda rüzgar sörfü ve jet ski’den kürek sörfü ve deniz kanosu gibi çeşitli su sporları için de idealdir. Viti Levi’nin uzak Yukarı Navua Boğazı’nda beyaz su raftingi de mümkündür.

Karada, özellikle Kuş Gözlemcilerinin de öğelerinde olacağı Kadavu ve Tavenui adalarında – “ Bahçe Adası ” olarak bilinen – yürüyüşçüler için geniş fırsatlar var. Heyecan arayanlar off-road sürüş, yamaç paraşütü ve zip-astarı deneme şansına sahip olacaklar.

Tüm zamanınızı Fiji güneşlenmesinde geçirmek cazip gelse de, sizi kumsaldan uzak tutmak için birçok maceracı etkinlik var.


Çeşme Yat Kiralama İçin ;

Bodrum Yat Kiralama İçin,

Antalya Yat Kiralama İçin;

İzmir Yat Kiralama Listesi;

Fethiye Yat Kiralama Listesi

Göcek Yat Kiralama İçin,

9 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör