• Woy Tour

Karayipler’de Her Zevke Göre Kokteyl İçki

İster bir adada elinde Bahamalar ile eğlen istersen kumda uzanırken St. Barts kokteyl içkini yudumla; Karayipler’de her damak zevkine göre mutlaka bir kokteyl içki bulunuyor!

Güneşin altında, elindeki kokteyli içerken eğlendiğin bir tatil gibisi yoktur. Karayipler de güneş ve kokteyl konusundan hiçbir eksiklik çekmiyor. Karayip Adaları öyle geniş bir kokteyl kültürüne sahip ki her tatil sever için mutlaka bir kokteyl tarifi bulunuyor.

Sizler için en güzeel kokteyl tariflerini sıraladık. Damak zevkinize en uygun olanı seçebilirsiniz. İsterseniz de her tarifin tadına bakarak küçük bir çılgınlık yapabilirsiniz!

1) Bahama Mama

Bahamalar

Bu güzel görünümlü kokteylin içinde ne var? Nar şurubu, ezilmiş buz, bol beyaz ROM, hindistan cevizi ROM, portakal suyu, taze ananas suyu. Tüm malzemeler iyice harmanlanır ve genellikle tam etki için bir dilim portakal ve kiraz ile süslenir.

Peki hikayesi nedir? Bu ROM dolu içkinin yapımında ilk olarak  bir shot kahve likörü kullanılıyordu, ama şimdi genellikle daha çok taze meyveler ile hazırlanıyor. Adını ise söylentilere göre  şarkıcı Dottie Lee Anderson’dan almıştır.

Nerede deneyebilirsiniz? diye soruyorsanız bu kokteyli denemek için en iyi adresStaniel Cay Yacht Club Exumas. Terasta ya da suyun içinde kokteylinizi içerek batan güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

2)Ağrı Kesici

İngiliz Virgin Adaları


Peki bu kokteylin hikayesi nedir? Aslında 1970 yılında Daphne Henderson tarafından oluşturulan bu kokteyl turistlerin ve Pusser ROM yardımı ile Virgin Adaları’nın resmi kokteyli oldu. Aynı zamanda  yerliler arasında da çok popüler oldu.

Ağrı kesici olarak tercüme edilen bu kokteyl gerçekten de içen kişinin stresini azaltacak ve onu rahatlatacak lezette.

Nerede deneyebilirsiniz? Her kokteyl barda İngiliz Virgin Adaları adlı kokteyli içebilirsiniz. Bazı barlarda çeşitlendirilmiş haline de denk gelebilirsiniz.

3)Hindistan Cevizi Bulutu

St. Lucia

Bu gökmavisi kokteylin içinde ne var? Bu şuruplu tatlı kokteyl rum, blue curacao, amaretto ve hindistan cevizi kreması ve hindistan cevizi karışımı ile yapılır.

Hikayesi nedir? Hindistan Cevizi Bulut kokteylin hoş ve zengin olan mükemmel bir uyumunu ve renk tonunu barmen St. Lucia ‘a borçluyuz.  St. Lucian, bu içkinin tatilin başlaması için kesin bir yol olduğunu düşünüyor.

Nerede deneyebilirim? Hindistan Cevizi Bulut denemek için en iyi yer Coconut Bay Beach Resort & Spa.

4) Antiguan – Gülümseme

Antigua

Bu iç ısıtan kokteylin içinde ne var? Muz burada imza lezzet. Arından güzel bir ROM ve ananas ile  destekleniyor. İçecek iki parça ROM, creme de banana, 4 parça taze ananas suyu ile yapılır. Eğer ekstra lezzet istiyorsanız  ananas, portakal dilimi veya glace kiraz ile süsleyebilirsiniz.

Bu sıcak görünümlü kokteylin hikayesi nedir? Bolca ananas içeren Antigua hemen hemen her sezonda rağbet görüyor. Aslında, adanın doğal lezzeti olarak kabul edilen içkinin Antigua Siyah diye bir serisi de bulunuyor.

Nerede deneyebilirim? Bu klasik kokteyl için en iyi adres Jacqui O Beachouse House.

5)Bushwacker

US Virgin Adaları

Bir tatlıyı andıran bu kokteylin içinde ne var? Bu çikolata aşığı rüyası; hindistan cevizi, ROM, koyu ROM, Kahlua, Amaretto ve karanlık creme de kakao,  taze süt ile bir bardak buz karıştıtılarak yapılır. Hindistan cevizi, çikolata veya krem şanti ile süsleyebilirsiniz.

Bu çikolata rüyasının hikayesi nedir? 1975 yılında barmen Angie bir Conigliaro tarafından icat edilmiştir ve kim, çok sahipleri gibi, sahilde hep keyifli bir şekilde vakit geçiren konuk bir evcil köpekten ismini almıştır.

Nerede deneyebilirsiniz? Oceana Restaurant ve Bistro, Nisbet Plantation Beach bu klasik kokteyl için doğru adres olabilir.

6) Guavaberry Colada

Saint Martin

Bu tatlı renge sahip olan kokteylin içinde ne var? Bu ferahlatıcı kokteyl hindistan cevizi , taze ananas suyu, Likör Guavaberry ile yapılıyor.

Bu güzelliğin hikayesi nedir? Guavaberry aslında bir Karayip yemeğidir.  Saint Martin ise kültürün ayrılmaz parçası olan kokteylere yeni bir tarif ekler. Görünümü her ne kadar tatlı görünse de aslında odunsu bir tona sahip-tatlı tat meyveli, baharatlı ve acı bir liköre sahiptir. Saint Martin tarifli bu kokteyl New York gibi kozmopolit bir ada da oldukça popüler.

Nerede deneyebilirsiniz? Bu içecek en iyi okyanus manzarasına sahip ve butik bir otel olan  Belmond La Samanna’da içilir.

7) Bir Acı ile Ting

St Kitts ve Nevis St

Bu ferahlatıcı kokteylin içinde ne var? Ting uzun boylu buzlu bir camda St. Kitt Brimley Altın Shipwreck Rum karışımı ile hazırlanıyor.

Peki hikayesi nedir? Bu kokteyl her ne kadar ferahlatıcı görünse de sade diyerek burun kıvırmayın. Yerli St Kitts ve Nevis St, ada sakinlerine sakinleşmek için sunduğu bir içki. Biraz acı bir tada sahip olan kokteyl gazlı içecek, Rom ve greyfurt karışımına sahip.

Nerede deneyebilirsiniz? Bu içki sadeliği  lüks bir manzara ile bütünleşiyor, bu yüzden Nisbet Plantation Beach bu kokteyl için en doğru adres.

#Karayipkokteylleri #Karayiplerdebaröneriler #budevletlerinvetoplumlarineniyikokteyller #karayiplerdekieniyikokteyller #stluciaeniyikokteyller #antiguaeniyikokteyller

10 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör