• Woy Tour

İstanbul Yat Kiralama Rehberi

DÜNYA ARZUSUNUN ŞEHRİ

Hoşgörü ile dolu ve geleneklere batırılmış olan İstanbul, bir merak dünyasıdır. Antik tarihe batmış olan bu genişleyen metropol, geleneksel hazinelerin, ilgi çekici sarayların ve farklı manzaraların bolluğuna ev sahipliği yapıyor. Keşif için olgun olan İstanbul, gösterişli bir geçmişin masallarıyla yankılanan çok sayıda tarihi kalıntıya sahiptir.


Akdeniz ile Karadeniz arasında bir su damlası olan parlak Boğaz boğazını kapsayan İstanbul, Asya ile Avrupa arasındaki kapıdır. Bu harika canlı şehir, zengin bir renk zenginliğine ev sahipliği yapıyor ve Osmanlı ve Bizans imparatorluklarından görkemli bir zenginlik gösterisiyle sokulmuş sokaklara tezat oluşturuyor. Bir zamanlar Konstantinopolis olarak bilinen Türkiye'nin başkenti , sürekli sergilenen dünyanın en çekici harikalarına ev sahipliği yapıyor.

Ziyaret edilebilecek en olağanüstü yerlerden biri olarak kabul edilen İstanbul, muhteşem seyir alanlarına ve lüks charter yatınızın güvertelerinden keşfedilecek sayısız gizli koylara sahip yat kiralamaları için mükemmel bir destinasyondur. Burada, günlerce canlandırıcı geziler ve eski bir dönemin kalıntıları arasında yaya olarak dolaşmak için günler boyunca yapmak ve yapmak için çok şey var. Sultanahmet Camii'nin şaşırtıcı güzelliğine hayranlıkla bakmadan önce günümüze kadar ayakta kalabilen en eski ve en büyük saray olan Topkapı Sarayı'nın nefes kesen güzelliğine hayran kalacaksınız. İstanbul'un en önde gelen mekanlarından biri olarak bilinen bu mimari şaheser kaçırılmayacak.

Altın takılar, halılar, baharatlar, tekstil ve seramikler bulabileceğiniz tanınmış Kapalıçarşı'da dolaşın, ancak satın almak istiyorsanız pazarlık etmeye hazır olun. Hareketli Galata Köprüsü'nde gezinin ve büyüleyici manzaralara veya otantik bir Türk deneyimi için olağanüstü Yerebatan Sarnıcı'na hayran olmadan önce Cağaloğlu Hamamı'nı ziyaret edin. Geceleri, yerli sürüleri takip edin ve büyüyen şık bar, restoran ve kulüpleri keşfedin. İstanbul görülmesi ve görülmesi gereken bir yer. Türk mutfağı, Asya, Ermeni ve Akdeniz kültürlerinden çok sayıda etki yaratan gastronomik lezzetlerle kendi başına bir dünyadır. Türkiye'nin Müslümanların bulunduğu bir ülke olduğunu ve bulunduğunuz yere göre uygun giyinmeniz gerektiğini unutmayın. Plaj kıyafeti güneşlenme terasında güneşlenmek veya plajları ziyaret etmek için iyidir, ancak yerel restoranlarda alışveriş yaparken veya yemek yerken örtün. Camii ziyaret ederken, ayakkabı çıkarmayı unutmayın ve kadınlar bir başörtüsü veya şal giymelidir.

ZİYARET NEDENLERİ

İstanbul

Yerel mutfak

Mimari Manzaralar

Çarşı Alışveriş

Gizli Koylar

Müzeler ve Sanat Galerileri

Şık Barlar

Çay bahçesi


İSTANBUL KİRALIK YATLARIMIZ için tıklayınız.

10 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Yat Kiralama