• Woy Tour

Grenada’daki En İyi 3 Plaj

Güncelleme tarihi: 23 Mar 2020

Pek çok kişi tarafından “Spice Isle” olarak bilinen, havayı dolduran, dondurmayı lezzetlendiren ve içecekleri zenginleştiren hindistan cevizi, tarçın ve zencefilin tatlı infüzyonu nedeniyle Grenada, dünyanın en iyi beyaz kumlarından bazıları için de bilinir.

Tüm yıl boyunca elverişli koşullarla, onlarca yıldır denizciler, ipeksi siyah ve beyaz kum plajlarını keşfetmek için pastel renkli St George limanına çekildi. Dünyanın ilk Sualtı Heykel Parkı’nda şnorkelle yüzmenin tadını çıkardıktan, yerel kakao plantasyonlarında dolaşıp Seven Sisters’ın basamaklı şelalelerine trekking yaptıktan sonra, Grenada’nın kristal sıcak sularına bakan sahilde gevşemek gibi bir şey yok.


Bathway Plajı

Grenada’nın kuzeydoğu köşesinde Bathway Plajı bulunur. Yerliler arasında sıkı bir favori olan bu kum streç, hafta içi neredeyse ıssızdır ve rahatlamak için mükemmel bir vahadır. Sıcak mavi sularına dalmak istiyorsanız, plajın yakınında şnorkelli yüzme için mükemmel olan bir resif de var!

Uzak ve alçakgönüllü olan bu plaj, turistik restoranlar ve plaj barları ile tıka basa dolu değil, bunun yerine serinletici rom kokteyllerinin yanı sıra krema sosunda ızgara karides, taze ıstakoz ve mahi mahi servis eden Aggie’in Restaurant ve Bar gibi birkaç yerel restoran sunuyor. Çoğunlukla sessiz olabilir, ancak ulusal tatillerde Bathway Beach’in Grenada’daki en şenlikli uzanımlardan biri haline geldiğini, içki, müzik ve kutlama yerlileriyle köpürdüğünü unutmayın.

Plaja bir taş atımı Grenada’nın en büyük tarımsal alanı olan hareketli kasaba Grenville’dir. Vaktiniz varsa, taze yerel meyveler ve Grenadian halkının tipik yaşamına dair benzersiz bir fikir edinmek için renkli pazarlarına gidin.

Grenada Torillo

Magazine Plajı

Grenada’nın güneybatı ucunda yer alan bu 500 metre uzunluğunda pembe renkli kum plajı, Grenada’nın uluslararası havaalanına sadece 6 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Sahilde Karayip Rex Resort’taki konuklar, canlı müzik ve plajda Pazar Barbeküleri, burası arkadaş canlısı bir ada havası vererek aileler ve arkadaşlarınızla yumuşak kumda dinlenmek için ideal bir yer! Plaj ayrıca kayak malzemeleri ve şnorkelli yüzme ekipmanları da dahil olmak üzere sizi meşgul edecek veya iyi bir kitap, şezlong kiralama getirdiyseniz bol miktarda aktivite sunar. Şnorkelle yüzme için korunaklı turkuaz suların tadını çıkarmak için kıyıdaki canlı mercan resifini keşfedin ve eğer şanslıysanız gövde balığı, büyük göz sarı snappers, deniz kestanesi ve daha fazlasını görün!

Magazine plajının güney ucunda bulunan Aquarium Restaurant ile, neden zor günler şnorkelle yüzme sonra sarı yüzgeçli orkinos veya yerel kabuklu bir deniz sıkışarak gün bitmiyor?

Grenada Torillo

Morne Rouge Plajı

Daha çok yerliler tarafından “BBC Plajı” olarak bilinen Morne Rouge plajı, Grand Anse’nin hareketli kıyılarının sadece kısa bir güneyinde bulunabilir. Plaj, ilk plaj barı Blanco Beach Club’ın kapılarını açtığı konumu nedeniyle alışılmadık takma adını aldı.

Kalabalıktan kaçmak istiyorsanız, sığ kobalt mavisi sulara sahip bu tenha plaj, nihai tembel plaj günü için harika bir yerdir. Güneş ibadetlerini, aileleri ve mükemmel romantik yerleşimi arayan çiftleri kendine çeken birçoğu, zamanlarını havuz benzeri sularında yukarı ve aşağı sallayarak geçirmeyi tercih ediyor. Maceracı bir türseniz, Morne Rouge Road’un tepesinden yuvarlanan manzaranın muhteşem panoramik manzaralarını görmek için gezinebilirsiniz.

Tatil Planlamacımız Eleanor Wood, öğleden sonra La Plywood’da “Morne Rouge Beach’in hemen sağında gerçekten harika bir küçük plaj barı” sona erdirmenizi, harika müzikler çalıyor ve birkaç farklı kokteyl ve muhteşem balık tacos servis ediyor! Sahibi olan adam aslında Grenada’nın temel müdürü Clive ile arkadaş. La Plywood da gün batımını yakalamak için harika bir yer. ” Sakin bir çevre ve bozulmamış plajlar arıyorsanız, BBC sadece yerdir.

En güzel plajlardan ve turkuaz sulardan kakao tarlalarına ve basamaklı şelalelere kadar Grenada’da herkes için bir şeyler var. Ancak, Windward Adaları’nda daha sürükleyici bir deneyim yaşamak isteyenler için, neden maceraya olan susuzluğunuzu azaltmayın ve tek yönlü bir haftalık turlarımızda iki ana Karayip varış yerini keşfedin! St Lucia’nın dağlık Pitonlarından yola çıkarak, tropik volkanik St. Vincent ve Grenadinler adalarına doğru yürüyün ve Grenada’nın baharatla doldurulmuş baharat kıyılarında gevşeyen geziyi sonlandırın.

Grenada Torillo

Tek Yönlü Kiralama nedir?

Tek Yönlü kiralama yapmak oldukça basittir ve Windward Adaları’nın sunduğu her şeyi deneyimlemek için mükemmel bir yoldur. Maceranıza adanın yat kiralama üssünde, bu durumda St Lucia’nın at nalı şeklindeki Rodney Koyu’nda başlıyorsunuz ve Grenada’nın Port Louise Marina’sındaki yolculuğunuza son veriyorsunuz. Orijinal üs, nereye gideceğiniz konusunda talimatlar verecek ve size yol boyunca vuracağınız en iyi sıcak noktalarda önerilen bir güzergah sunacak ve teknenizi bitirme üssüne bırakmanız için yeterli zamanınız olacaktır. Tek Yönlü Kiralama harika bir seçenektir, çünkü aralarında harika bir yelken alırken, her iki destinasyonun en iyisini deneyimleme fırsatı verir.

Grenada Torillo

Grenada’ya Tek Yönlü Kiralama?

Rodney üssümüzden yelken açarak maceracı açık su geçişleri ve kolay anlaşılır ada şerbetçilerinin bir karışımını deneyimleyeceksiniz. Georges’in güzel pastel renkli limanındaki Sunsail’in üssü, kuzeydeki Martinique, St. Vincent ve Grenadines’in renkli sahil şeridini veya güneydeki kobalt mavisi Tobago Cays Deniz Parkı’nı keşfetmek için ideal bir başlangıç noktası sunuyor. Windwards’ın destansı bir keşfinden sonra, maceranızı Grenada’nın güvenilir güneş ışığı ve hindistancevizi baharatlı kokusuyla dolu istikrarlı ticaret rüzgarlarında gevşetin. Grenada’ya tek yönlü bir yelken açın ve yakında bu yerin neden Karayiplerin en önemli mücevherlerinden biri olduğunu göreceksiniz.

Grenada Torillo
9 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör