• Woy Tour

Geleneksel Grenada Yemekleri

Güncelleme tarihi: 23 Mar 2020

Muskat, kakao ve tarçın! Grenada’nın zengin tarımsal bitkileri nedeniyle, bunlar Karayipler’deki “Baharat Adası”nda havada dolaşan karşı konulmaz aromalardan sadece birkaçı. Ve bu nedenle, buraya bir yat kiralama tatiline çıktığınızda, bol aromalı bir dizi yerel yemeği dört gözle bekleyebilirsiniz.

Gitmeden önce damak tadınızı baştan çıkarmaya başlamak için, bir Grenada adası kaçamağı sırasında denemeye değer bazı lezzetli yiyeceklerin ve yemeklerin bir listesi…

Callaloo Çorbası

Callaloo Soup ile ilgili görsel sonucu

Daha yaygın olarak taro yaprakları olarak bilinen yapraklı yeşillikleri, çeşitli Karayip adalarında hazırlanan bir temel yemek olan callaloo adı verilen kremalı hindistan cevizi sütü tabanlı çorbanın ana bileşenidir.

Kakao Topları

Grenada kakao tarlaları ile tanınır, bu nedenle çikolata severler bu kakao cennetinde mevcut tüm çikolata esintili ürünlerle birlikte olacaktır. Kakao topları, tatiliniz boyunca veya daha sonra eve götürmek için bir hatıra olarak tadını çıkarabileceğiniz lokmalık tatlı bir ikramdır.

Yengeç Sırtı

Tüm Karayipler’de bir imza menü ögesi olan yengeç sırt aslında yerel kaynaklı kara yengeçleriyle yapılan doldurulmuş bir yengeç yemektir. Yumuşak yengeç eti kabuğundan çıkarılır, Grenada baharatlarının özel bir karışımı ile mükemmel hale getirilir, daha sonra tuzlu bir harç ile pişirilmek üzere kabuğun içine yerleştirilir.

Fudge

Yerel olarak üretilen kakao çekirdeklerini şımartmanın bir başka yolu, ev yapımı Grenada şekerlemesinin pürüzsüz kremsi dokusunun tadını çıkarmaktır. Zencefil, hindistan cevizi ve muskat gibi malzemeler içeren çok sayıda lezzet alternatifi vardır, böylece tatlı isteğinizi şekerleme örnekleriyle sonuna kadar tatmin edebilirsiniz!

Oil Down

Oil Down ile ilgili görsel sonucu

Grenada’nın ulusal yemeği olan Oil Down, bu nedenle “Baharat Adası” tatili sırasında bu lezzetli güveçte yemek şarttır. Bu doyurucu öğünde yer alan bileşen, eşsiz bir Karayip meyvesi olan ekmek meyvesidir, ancak geleneksel Oil Down tarifi, tuzlu et (domuz eti, tavuk veya balık), hindistan cevizi sütü, hamur, karışık taze sebzeler ve tabii ki, damağınızı şenlendirecek baharatların karışımından oluşur.

Muskatlı Dondurma

nutmeg ice cream ile ilgili görsel sonucu

Aroması ne olursa olsun dondurmaya hayır demek zor ama Grenada’da tatil yaparken, dondurmanın muskatla yapılmış versiyonunun tadını çıkarabilirsiniz. Ailenizin favorisi olacak!

Kaplumbağa Ayağı

Bu ismin sizi korkutmasına gerek yok, çünkü bu iştah açıcı yemekte kaplumbağa veya ayak parmakları yok. Bu lezzetli yemek aslında ıstakoz ve kabuklu etten yapılır. Etli karışım küçük toplar haline getirilir, daha sonra derin yağda kızartılır ve ıstakoz kabuğuna yerleştirilerek servis edilir.

grenada lobster ile ilgili görsel sonucu

Bu farklı lezzetleri tatmak ve Grenada’ya bir yat kiralamak ve mavi tura çıkmak isterseniz, sitemizi inceleyebilir ve yolculuğunuzu planlayabilirsiniz.


İzmir Yat Kiralama Listesi;

Fethiye Yat Kiralama Listesi

Göcek Yat Kiralama İçin,

39 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör