top of page
  • Yazarın fotoğrafıWoy Tour

Göcek Yat Kiralama Rehberi

YATÇILIK HEDEFİNİN GÖZ ALICI CAZİBESİ İLE UYKULU BİR BALIKÇI KÖYÜNÜN TÜM CAZİBESİ

Dağlık ortamı ve zarif atmosferi ile Göcek, anlaşılır gezginlerin gözdesi. Fethiye ilçesinde Fethiye ve Dalyan arasında yer alan bu Türk kasabası, Likya sahillerinde, koylarla çevrili, dolambaçlı tepelere ve beyaz yıkanmış köylere kadar uzanan güzel bir özel koyda konumuyla ayrılmıştır.


Binaların yüksekliğiyle ilgili kısıtlamalar, kıyıdan yüzen herhangi bir yattan manzarayı muhteşem kılıyor ve Milli Park statüsü veren tepeleri örten ağaçların battaniyesi bu yere eşsiz bir atmosfer sağlıyor. Uykulu bir Akdeniz balıkçı köyünün tüm cazibesine sahiptir, ancak uzun yıllar boyunca ona aşık olan şairler ve sanatçılar, zengin ve ünlülere göz alıcı cazibesini sağlamıştır.

Göcek'in kendi kumlu plajı yoktur, yani yaz aylarında turist tuzağı haline gelmemiştir ve bunun yerine Doğu Akdeniz'deki en iyi yatçılık noktalarından biri olmaya devam etmektedir. Güçlü bir denizcilik tarihi, yıllık bir tekne yarışı ve Club Marina, Marinocu Göcek Köyü, Port Municipality Marinaları, D-Marin Göcek, Marinocu Göcek Exclusive ve Skopea Marina dahil olmak üzere seçebileceğiniz bir dizi modern marina bulunmaktadır.

Göcek'te ve çevresinde chartering yaparken, yakındaki Fethiye kasabasını ziyaret etmek de mutlaka görülmesi gereken bir yer. Burada sabahları geleneksel kafelerden birinde gerçek Türk kahvesi içerek geçirebilir, ünlü balık pazarında akşam yemeği için taze balık bulabilir ve eski şehrin çevresinde çöken öğleden sonraların tadını çıkarabilirsiniz. Eğer yürüyüş isterseniz o zaman burada bulmak için yollar bol olsa da, onlar daha iyi en yüksek yaz sıcaklıkları yüksek dışında zevk.

Körfezi çevreleyen, kıyı boyunca doğal rüzgar korumalı bir liman oluşturan Oniki Adalar bulunmaktadır. Bunlar arasında doğal güzellikleriyle ünlü Tersane Adası, Kırmızı Ada, Düz Ada, Göcek Adası, Tavşan Adası, Tersane Adası, Cennet Koyu, Akvaryum koyu ve Kleopatra Hamamı sayılabilir. Denizdeki mücevherler gibi dağılmış olan bu zümrüt adaları ormanlarla ve çam ağaçlarının kokusuyla kaplıdır - mağaraları keşfetmek, gizli plajlarda rahatlamak ve ılık sularda şnorkelle dalmak için mükemmeldir. Sunulan bu tür varyasyonlarla, kasaba bir sonraki durağa geçmeden önce bu suları keşfetmek için birkaç gün geçiren herhangi bir Türkiye yat kiralama için popüler bir başlangıçtır.

Kristal berraklığındaki Türk sularında tamamen mürettebatlı özel bir yatçılık tatili ile ilgileniyorsanız,  kiralanabilecek tüm Göcek Yat Kiralamalarını görüntüleyin  .

210 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Yat Kiralama