top of page
  • Yazarın fotoğrafıWoy Tour

Fethiye Yat Kiralama Rehberi

AKDENİZ'İN BU BÖLGESİNDEKİ EN İYİ LİMANLARDAN BİRİ

Güzel Turkuaz Sahili boyunca en canlı yerlerden biri olmasına rağmen, Fethiye hala bir Türk sahil kasabasının atmosferini kucaklamaktadır. Antik Telmessos bölgesini işgal eden dramatik uçurumları hala muhteşem kaya mezarlarının oymasına dayanırken, lüks bar ve restoranların cömertçe serpilmesi, ihtiyaç duydukları her şeyi karaya geri döndüren bir süper yat kalabalığı sunuyor.


Bu sahil şeridinin çoğunda olduğu gibi, Fethiye de uzun bir yelken ve yat inşası geçmişine sahiptir ve seçici gezginleri ağırlamaktadır. Doğal liman bölgenin en iyilerinden biri olarak kabul edilir ve kıyıların çoğuna ve yakındaki adalara sadece tekne ile erişilebilir, böylece yat kiralama güzergahlarında favori bir durak olarak kalır. Liman ayrıca Fethiye Körfezi'ni, ünlü Oniki Adaları ve Ege'nin birçok lezzetini keşfetmek için mükemmel bir başlangıç ​​noktasıdır.

Fethiye'nin 15 km güneyinde Ölüdeniz ilçesinde bu lezzetlerden biri. Beyaz kumlu plajla süslenmiş ve Milli Park orman arazisi tarafından desteklenen imkansız mavi korunaklı lagün pastoral bir zemin oluşturuyor. Ancak güzelliği bir sır değil ve yaz boyunca meşgul olabilir, ancak süper yatla seyahat etmenin faydası gibi, yol boyunca keşfedilmemiş bir koy keşfedeceğinizden emin olabilirsiniz. Karada huzur bulmaya kararlıysanız, Louis Des Bernières'in Kanatsız Kuşlar romanında ünlü olan Kayaköy'e (Karmylassos) giden tepenin üzerinden atlayın.

Fethiye Körfezi, girintili koylar, girişler ve adacıklar şeklinde kendi mücevher koleksiyonunu sunan çarpıcı Üsküp Limani koyunu da kapsamaktadır. Burası, kıyı şeridinin birçok gizli koyunu keşfederek ve dağ yollarında ve antik kalıntılarda uzun yürüyüşler yaparak kapalı ve rüzgar için ideal bir yerdir. Buradaki popüler bir durak, girişin ilk kapısı olan Kapi Deresi adlı koyun güney girişi. Buraya gidiyorsanız, su üzerine inşa edilmiş ve çevredeki tepelerin ve sakin suların muhteşem manzarasına sahip restoranında yiyeceklerin tadını çıkarın.

Bu seyir alanları hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Türkiye'de kiralık tüm lüks yatlara ve guletlere göz attıktan sonra tercih ettiğiniz kiralık broker ile temasa geçtiğinizden emin olun .

Fethiye Kiralık Yatlarımız İçin Tıklayınız.

191 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Yat Kiralama