• Woy Tour

Endonezya’nın İmkanlarına Daha Yakından Bir Bakış

Güncelleme tarihi: 23 Mar 2020


Birçok yönden mücevheri olarak Güney Doğu Asya, Endonezya, modern kiralayan olasılıklarının tükenmez bir listesini açar. Gerçekten de, zengin çeşitlilikteki adaları ve şeffaf suları ile, lüks bir yat tatili için hazır olan birkaç varış yeri vardır .


Birçok doğal cazibesini korumaya yönelik kararlılığıyla karakterize edilen Endonezya ve özellikle tenha adaları, toplam rahatlama için gerçek bir geçit sağlar. İklim aylarca davet ediyor, dalış noktaları dünyaca ünlü ve bir avuç plaj pembe kumla kaplı.

Dahası, uzun zamandır devam eden denizcilik tarihleri ​​sayesinde, Endonezya’yı oluşturan çeşitli bölgeler, sadece su ile ulaşılabilen birçok çekici varış yerini keşfetmeye yardımcı olacak şekilde şekillendirilmiş gemilerle doldurulur. Örneğin, geleneksel phinisi üzerinde modern bükülmeler, charterların modern bir motor yatın tüm rahatlığı ve stili ile suyu keşfetmesine izin verir .

Bu özellikte, Endonezya lüks yat kiralama güzergahı için mükemmel bir şekilde ödünç veren birçok adadan birkaçına bakıyoruz.


1. Komodo Adası


Komodo Ejderi Komodo Adası'nda

Lesser Sunda adalarının bir parçası olan Komodo , maceracı kiralama yapanların yanı sıra sakin bir zeminde rahatlamak isteyenler için kıskanılacak bir üne kavuşmuştur. Sumbawa ve Flores arasında yer alan ada, adını aldığı ‘ejderhalara’ ev sahipliği yapıyor. Endonezya kanunları tarafından korunan ve birçok milli parkın içinde yer alan canlılar, kiralayıcılar tarafından kolayca gözlemlenebilir ve fotoğraflanabilir.

Dalış noktaları için eşit derecede kutlanan Komodo, kısa süre önce ‘Doğanın 7 Harikasıı’nın bir parçası olarak seçildi ve tanınmış dalgıçların ilk on listesinde düzenli olarak yer alıyor.

Deniz yaşamını selamlamak için daha az eğilimli olanlar için, adanın yuvarlanan manzaraları, gün geçirmek için mükemmel olan nadir pembe kumlardan bazıları ile çevrilidir. Kırmızı mercan oluşumuyla yaratılan bir yanılsama, dünya üzerinde sadece birkaç plaj var. Bir dizi benzersiz fırsat sunan Endonezya, tartışmasız en önde gelen lüks kiralama merkezidir2. Raja Ampat Adaları

Raja Ampat havadan görünümü

Yerel olarak ‘dünyadaki son cennet’ olarak bilinen Raja Ampat Adaları, sadece güzel kuşlarla paylaşılan bozulmamış birçok plajdan oluşur. Her şeyi daha heyecan verici hale getiren adaların tarihi açıkça görülebilir, eski kabile toplulukları geleneklerini uzmanlıkla korunan ortamda sürdürüyorlar.

Deniz yaşamı ile yoğun olarak, Raja Ampat’ın dünyadaki diğer tüm destinasyonlardan daha fazla türe ev sahipliği yaptığı tahmin edilmektedir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, adalar, belirli bir partideki daha rahat şnorkelcilere olduğu kadar güzel borç veren ikonik dalış siteleri tarafından noktalanır.

Güzel bir şey olmayan Raja Ampat takımadaları, en deneyimli kiralama şirketlerini bile şaşırtacaktır.


3. Flores

Flores'in ikonik manzarası

Endonezya’nın diğer önde gelen destinasyonları gibi, Flores de rahatsız edilmeden güzelliğe sahip ve ziyaretçilere büyük ölçüde keşfedilmemiş topraklardan geçme şansı sunuyor. Aktif yanardağlardan parlak çiçeklerle dolu alanlara kadar, adaların lüks bir tüzük için daha uygun olduğunu hayal etmek zor.

Plajlara ve yerel balıkçılık topluluklarına canlı bir kontrast olan hareketli liman kenti Labuanbajo, yerel yaşamın güzel bir tadını çıkarıyor. Komodo Ulusal Parkı’na olan yakınlığı nedeniyle, Flores bölgedeki daha uzun güzergahlara güzelce eklenebilir.

Tüm kutuları ve daha sonra bazılarını işaretleyen Endonezya, hiç şüphe yok ki charter destinasyonlarının en rafine olanları arasında.


Türkiye Yat Kiralama Seçeneklerimize de göz atın.

13 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör