• Woy Tour

Ekincik Yat Kiralama Rehberi

GÜZEL, BOZULMAMIŞ VE ROMANTİK - EKİNCİK ŞARJ EDİLECEK BİR YER


Marmaris ve Dalyan'ın daha iyi bilinen kasabaları arasında Türk Rivierası'nda yer alan Ekincik - bu sahil şeridinin en iyi saklanan sırlarından biri ve bölgede 'dünya cenneti' olarak anılıyor. Kurkculer Körfezi olarak da bilinen bu çamla kaplı koy, Doğu Akdeniz'in doğal güzelliği arasında denizde romantik yazlar duygusunu kapsıyor.

Koy, kıyıları boyunca uzanan uzun bir plajı olan ormanlarla kaplı tepelerle çevrilidir - sessiz, kalkınma tarafından bozulmamış ve Türkiye'nin bu kısmının çoğu gibi en iyi tekne ile keyif almaktadır. Burası karaya vızıltılı bir gece hayatının tadını çıkarmak için gidilecek yer değil ama bir yerde durmak, dinlenmek ve yakındaki bölgeleri keşfederken kendinizi birkaç gün boyunca temel almak için Ekincik harika bir mekandır.

Ekincik suları etrafında bir yat kiralarken görülmesi gereken en önemli yerlerden biri Kaunos'un antik kalıntılarıdır. M.Ö. 400 yıllarına dayanan bu UNESCO Dünya Mirası, Dalyan'ın birkaç kilometre batısında bulunabilir. Efsaneye göre, şehir Apollo'nun torunu Kral Kaunos tarafından kuruldu ve kısa sürede ticaret botları için merkezi bir liman haline geldi. Bugün hala muhteşem, iyi korunmuş bir amfitiyatro ve bir tepenin üstüne tünemiş akropol kalıntıları, inanılmaz bir Roma hamamı ve antik kilise bulunmaktadır. Burada bir öğleden sonra bazı muhteşem manzaralar arasında zaman içinde geri adım atmanızı sağlayacak.

Zaman içinde farklı bir şekilde geri adım atmak istiyorsanız, yakındaki bir diğer taş ise Ekincik'e yaklaşık 12 km uzaklıktaki Sultaniye Kaplıcaları'dır. Buradaki kaynaklardaki suların iyileştirici özellikleri olduğu söylenir ve ziyaretçiler kükürt havuzlarının ılık sularında yıkanmadan önce güneşin ısısında çamur banyolarında dinlenmek için karaya davet edilir. Ya da daha aktif bir şey arıyorsanız, Dalaman Nehri'nde rafting yapmayı ya da turkuaz sularda yat kiralamadaki oyuncaklardan birini almayı deneyin.

Berrak Türk sularında özel bir yatçılık tatili ile ilgileniyorsanız  , bölgede kiralanabilecek tüm Türkiye Lüks Yat Kiralamalarına bir göz atın   ZİYARET NEDENLERİ

Ekincik

Kesintisiz rahatlama

Termal kaplıcalarda yüzme

Antik Kaunos'u Keşfetmek

Çam ormanları ile yürüyüş

Bozulmamış Türkiye'yi Deneyimleyin

15 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Yat Kiralama