top of page
  • Yazarın fotoğrafıWoy Tour

Datça Yat Kiralama Rehberi

ZEUS TARAFINDAN YARATILAN BU SAHİL ŞERİDİ, BU MUHTEŞEM EFSANEYE LAYIK


Eski imparatorlukların kalıntılarıyla dağılmış ve Ege'nin mavisine yansıyan zümrüt yeşili tepelerle dolu Datça yarımadası, Türkiye'nin kıyı şeridindeki bir mücevherdir.

Bu 50 mil uzunluğundaki tırtıklı sahil şeridi, Türkiye'nin güney batısındaki en kusursuz bölgelerden biridir. Efsanenin sahip olacağı gibi, yarımada Zeus - Gökyüzü ve Işık Tanrısı - yaratıldı ve genişleyen koyları, yayılan zeytin bahçeleri ve ıssız plajları ile kesinlikle böyle bir hikayeyi hak ediyor. Son yıllara kadar Türkiye'nin bu köşesine tekne dışında herhangi bir şeyle ulaşmak neredeyse imkansızdı. Şimdi hala herhangi bir havaalanından biraz uzakta, yaz aylarında burada durduran zeki ziyaretçileri ağırlamak için bazı lüks oteller ve harika restoranların eklenmesi ile bozulmamış kalıyor.

Datça'nın ana kenti, yarımadanın güneyinde, turizm tuzaklarından kaçınan ve şimdi iyi restoranlar ve kafeler kümesine sahip tarihi bir liman kenti olarak yer almaktadır. Kekik kokulu tepelere gidin, Eski Datça'yı (Eski Datça) bulacaksınız. Bu büyüleyici köy, son birkaç yıl içinde İstanbul ve Ankara'dan Türk şehir müdavimleri tarafından, sahilin doğal güzelliğine koşuşturmak için ikinci evler satın aldı. Burada begonvillerle örülmüş duvarlar, küçük kafeler ve dükkanlarla kaplı geleneksel bir Akdeniz köyüyle ilişkilendirdiğiniz taşlı şeritlerin tadını çıkarabilirsiniz .

Datça'nın batı ucunda, bir zamanlar dünyanın en beğenilen akademisyenleri, sağlık görevlileri ve mimarları için bir nakliye kalesi ve favori noktası olan Knidos'un (Cnidos) antik kalıntıları bulunmaktadır. Ziyaretçiler, bir zamanlar ev olarak adlandırılan ancak yaklaşık 1000 yıl önce kaybolan ünlü çıplak Afrodit heykelini görmek için uzaklardan geldiler. Bugün, görülmeye değer mozaikler, bazilika kemerler ve denize bakan muhteşem bir tiyatro koleksiyonu görebilirsiniz.

İğrenç Datça sahil şeridi, zona ve çakıl taşlarından güzel yumuşak kumlu uzanmalara kadar uzanan muhteşem plajlarla doludur. Bununla birlikte, hepsi Ege Denizi'nin büyüleyici mavisi ile doludur ve arasından seçim yapabileceğiniz çok sayıda kişi ile işgal etmek için kendi ıssız koyunuzu bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Yarımadanın Symi , Tilos ve Rodos gibi Yunan adalarına yakınlığı , Doğu Akdeniz'in varyasyonunu deneyimleyebileceğiniz bir Yunanistan süper yat kiralama güzergahı ile birleşmeyi de ideal hale getiriyor .

Berrak Türk sularında bir Gulet veya Süperyatta özel lüks yatçılıkla ilgileniyorsanız,  kiralanabilecek tüm Türkiye Yat Kiralamalarını görüntüleyin  .

10 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Yat Kiralama

bottom of page