top of page
  • Yazarın fotoğrafıWoy Tour

Britanya Virjin Adaları’nda Görülecek Yerler

Güncelleme tarihi: 4 Nis 2020

Britanya Virjin Adaları’da Görülecek Yerler

Her denizci, doğal güzelliğe, yıl boyunca ticaret rüzgarlarına ve dünyaca ünlü plaj barlarına ev sahipliği yapan İngiliz Virgin Adaları’nı duymuştur. Kolay ada şeridi, görüş hattı navigasyonu ve korunaklı demirleme yerleri, BVI’daki bareboat kiralama veya flotilla tatilleri ile yeni bir denizci veya yetenekli bir kaptan olmanız mükemmeldir.


Her denizci, doğal güzelliğe, yıl boyunca ticaret rüzgarlarına ve dünyaca ünlü plaj barlarına ev sahipliği yapan İngiliz Virgin Adaları’nı duymuştur. Kolay ada şeridi, görüş hattı navigasyonu ve korunaklı demirleme yerleri, BVI’daki bareboat kiralama veya flotilla tatilleri, yeni bir denizci veya yetenekli bir kaptan olmanız için mükemmeldir.

Ada cenneti diliminizi bulmanıza yardımcı olmak için 5 BVI’nın mutlaka görmesi gereken bir listesini bir araya getirdik:

Hamamlar

Virgin Gorda’nın güneybatı ucunda yer alan bir BVI Milli Parkı olan Hamamlar mutlaka görülmeli! Ve keşfimden sonra, neden BVI’nin en inanılmaz deneyimlerinden biri olarak bilindiğini anlayacaksınız. Hamamlar, büyük granit kayalar üzerinde deniz yıkamasıyla doğal olarak oluşan mağara benzeri bir atmosferde büyük berrak su havuzlarıdır. Soğuk beyaz kum yollarıyla sınırlandırılmış gizli kaya havuzlarında ışık su üzerinde oynar. Gerçekten dramatik bir etki. Bir dizi basamak, merdiven ve halat korkuluklarıyla keşfederek, Şeytan Koyu’ndaki pitoresk kumsala ulaştığınızda ödüllendirileceksiniz.

Hamamlardan gündüz ankraj alabilirsiniz, ancak genellikle kış aylarında zemin şişmesi onu gerçekten ortaya çıkarır. Virgin Gorda’da kalın ve ada turu için taksi kiralayın ve bunun yerine Hamamları ziyaret edin.

The Baths Virgin Gorda

Anegada

Anegada, volkanik kayadan ziyade mercan ve kireç taşından oluştuğu için BVI’deki diğer adalardan farklıdır. Oldukça basit, yaklaşırken gördüğünüz ilk şey, görünüşte denizden yükselen palmiye ağaçları. Virgin Gorda’dan ıstakozuyla ünlü Anegada’ya doğru yelken açın; bir ıstakoz yemek olmadan ziyaret edemez. Scooter kiralayın ve adanın muhteşem plajlarını ve tuz havuzlarını keşfedin. Anegada Beach Club ve ünlü Cow Wreck Beach’teki plaj sadece nefes kesici. Kuzey sahil plajlarında şnorkel muhteşem, ama görünüm Loblolly Bay özellikle güzel. Potter’s by the Sea’de mutlu saatler için zamanında geri dönün ve ıstakozlarınızın akşam yemeğine hazırlandığını izlerken birkaç “Ağrı kesici” nin (yerel BVI kokteyli) tadını çıkarın.

Anegada

Norman Adası (Gece)

Norman Adası’nı seveceksiniz, çünkü kısmen Mağaralarda bulunan korsan hazinesi hikayeleriyle Treasure Island olarak da biliniyor. Bu adanın hikayeleri, bu çok korunaklı ankrajın güzelliği kadar şaşırtıcı. Mağaralar sadece kısa bir gezi sandal ve dalış harika. Yeterince şanslıysanız, teknenin arkasından şnorkelle dalış yaparken bir kaplumbağa ile yüzme şansınız olabilir. Akşamları barbekü yapın veya körfezin başındaki plajda çok güzel restoranlardan birinin tadını çıkarın.

Norman Adası’nın hemen dışında, BVI’daki en iyi şnorkelle dalış için olağanüstü bir gün durağı olan Hintliler yer almaktadır. Resifler en canlı su altı yaşamını sergiler. Bu geziyi grup listenize eklediğinizden emin olun.

Uncommon Caribbean Patrick Bennett The Caves, Norman Islands

Jost Van Dyke

Great Harbor ve White Bay at Jost Van Dyke, Karayip “ada titreşimlerinin” keyfini çıkaracağınız mükemmel duraklardır. Bir veya iki kokteylin tadını çıkarırsanız, bu plaj barı atlama deneyimini seveceksiniz. Kötü şöhretli kokteylin ve Karayipler’deki en iyi barlardan biri olan Soggy Dollar’da birkaç tur Pain Killers var. BVI’deki en canlı demirlemelerden biri olan White Bay’in plaj bar sahnesine gidin. Coco Loco’dan, Ivan Stress-Free’ye sadece birkaç adım uzaklıktaki Seddy’s One Love ve Gertrude’s’e atlayın.

Ve elbette, Büyük Liman’da geçirilen bir akşam Foxy’s ziyareti olmadan tamamlanmayacaktı. Tarif edilemeyecek kadar eğlenceli, ada karakteri, harika yemekler, dans ve tabii ki Foxy’s Fire Water Rum ile dolup taşıyor. Eğer şanslıysanız, Foxy kendisi size bir melodi oynamak için orada olacak!

Soggy Dollar Painkillers on Jost Van Dyke

Cane Garden Koyu

Bu güzel koy bir zorunluluktur ve yerliler tarafından tavsiye gelir. Sakin yeşil su ve geniş bir demirleme alanı ile sakin demirlemenin ve enerjik titreşimlerin tadını çıkarmak için bolca yer var. Stand-up paddleboard’unuzdaki koyda dolaşırken kaplumbağaları tespit edin. Güneş batmaya başlayınca kıyı boyunca yüzün ve plaja gidin. Bir akşam şenlik ateşi sahil, seyahatinizi bitirmek için güzel bir yoldur. Gittiğiniz tüm yerleri ve daha birçoğunu kova listenizde hatırlayın. Ama hey mon, endişelenme, geri döneceksin!

Uncommon Caribbean Patrick Bennet Garden Bay

Keşfetme zamanı

Kendi dilim BVI cenneti bulmaya ilham verdin mi? Sunsail, bir veya iki hafta boyunca bareboat ve flotilla kiralama hizmeti sunmaktadır. Bir sonraki maceranızı bugün planlamaya başlayın.

11 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page