• Woy Tour

Bodrum Yat Kiralama Rehberi

EGE'NİN MAVİSİNDE YÜZEN KENDİ HUZUR PARÇANIZI BULUN


Türkiye, yelken olanakları ile tanınmaktadır ve Bodrum, bölgedeki charter yat tatili sırasında genellikle başlamak, bitirmek ve eğlenmek için en popüler alanlardan biridir.

Bu canlı liman kenti, aynı adı taşıyan güzel Türk yarımadasının güneybatı köşesinde bulunabilir ve tarihi ve kültürel mekanlar kadar kozmopolit barlar, harika restoranlar ve şık alışveriş alanlarıyla doludur. İster karada koşuşturup, ister Ege'nin mavisinde yüzen bir huzur yaması bulursanız, dolambaçlı Doğu Akdeniz yaz sezonunun birçok lezzetinin tadını çıkarabilirsiniz.

Tarihi St Peter Kalesi (Sualtı Arkeoloji Müzesi'nin evi) tarafından gözden kaçırılan Bodrum'un son derece iyi donanımlı limanı, dünyanın kıyılarına her şekil ve büyüklükteki süperyatlarını memnuniyetle karşıladı. Rıhtım, birkaç ay boyunca karaya atlamak ve sofistike atmosferi içinize çekmek isteyenler ile yaz aylarında vızıldayan şık restoranlarla doludur. Bu arada şehrin kendisi de beyaz yıkanmış, mavi süslemeli binaları ve yoğun kafelerle kaplı meydanları ile dünyanın her tarafının geleneksel güzelliğini çağrıştırıyor, hepsi de kalkınmayı kısıtlayan yasalarla korunuyor.

Karada biraz zaman geçiriyorsanız, en azından Halikarnas Mozolesi'ni ziyaret etmek için görecek, yiyecek ve yapacak çok şey var. MÖ 353 ve 350 yıllarına dayanan bu antik mezar, Eski Dünyanın Yedi Harikasından biri olarak ilan edilmiştir ve bugün Türkiye'nin en ünlü yerlerinden biridir. Bugün kalıntılardan geriye kalanlar, sitenin Bodrum'daki önemini ve geniş bahçelerle birlikte heykel ve mimarinin karmaşıklığını hissettiriyor, mükemmel bir kültürel ortam yaratıyor.

Bodrum ve Marmaris'in daha canlı yatçılık noktaları arasında, Ege ve Akdeniz denizlerinin sınırını oluşturan Gökova ve Bozburun'un çarpıcı bozulmamış yarımadaları vardır . Burada, Türkiye'nin kıyı şeridinin engebeli kısımlarından pastoral koylara ve adacıklara kadar kırsal güzelliğini keşfedebilirsiniz, burası çevreyi kapatmak ve keyfini çıkarmak için mükemmel bir yerdir. Bu, charter güzergahınızı göz alıcı Türk Rivierası ve muhteşem Yunan adalarına genişletmek için harika bir fırsat olabilir. Muhteşem bir Türk Guletinde geleneksel olun, görkemli bir lüks motoryatın tadını çıkarın ya da bir spor yatta biraz hız kazanın.

Türk Adalarının berrak sularında özel bir yatçılık tatiliyle ilgileniyorsanız,  kiralanabilecek tüm Türkiye Lüks Yat Kiralamalarını görüntüleyin  .

8 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Yat Kiralama