• Woy Tour

Bodrum

Türkiye’nin Gözde Tatil Cenneti Bodrum ve Hakira Sularındaki Tatilcilerin Son Yıllardaki Tercihi Yat Kiralama

Bodrum Hakkında

Türkiye’nin en popüler tatil yerlerinden olan Bodrum, Muğla’nın yaz sezonunda en çok turist alan ilçelerinden biridir. Beyaz kireç taşları, begonvil çiçekleri ve masmavi deniziyle dikkat çeken bu güzel ilçe yat kiralama turizmi açısından da önemli yerlerden birisi haline gelmiştir. Yat kiralama sezonunun en uzun yaşandığı yerlerden birisi olan Bodrum, mavi yolculuk içinde en çok tercih edilen çıkış noktalarından birisidir. 

BODRUM KİRALIK YATLARIMIZ

2020 SEZONU KİRALIK YAT LİSTEMİZİ İNCELEMEK İÇİN BU LİNKTEN HIZLI İŞLEM YAPABİLİRSİNİZ.

Bodrum Yat Kiralama İçin Tercih Edilecek En Güzel Koylar

Günlük yat kiralayan tatilcilerinde en gözde yerleri arasında gelen Bodrum, bir çok koyuyla cazibe merkezi haline gelmiştir. O zaman sırasıyla bakalım. Bodrum’da yat kiralama yapınca gezilecek en güzel koylar neresi?

Bodrum Akvaryum Koyu Yat Kiralama  Bodrum’da yat kiralama yapılacaksa gidilecek en güzel koylardan birisi olan Akvaryum koyudur. Bodrum yat kiralama misafirlerinin en beğendikleri koylar hakkında yer alan akvaryum koyu hakkında tüm detaylar için yazımızı okuyabilirsiniz. ​

Bodrum Mavi Yolculuk Hakkında Bilgiler

Dünya’nın bildiği Halikarnas’ın yaşadığı yer Bodrum için söylenecek çok şey var. Kendine has bir çok özelliğiyle bir çok tatil bölgesinden ayrılan Bodrum’u tüm dünyaya tanıtan bir çok neden var. Begonvil çiçekleriyle kaplı çevresi, mavi boyalı kapı ve pencereleriyle göz kamaştıran beyaz evleriyle ve harika deniziyle bul beldede Yat Kiralamaiçin çok nedeniniz olacak.

Karaincir Koyu Yat Kiralama Hakkında Bilgiler

Bodrum’un en popüler denizlerinden Akyarlar‘ın dibinde ter alan bu koy yat kiralaması yaptığınız da tercih edebileceğiniz koylar arasındadır. Karaincir koyu yat kiralama ile ilgili merak ettiğiniz herseyini yazımızda okuyabilirsiniz.

Aspat Koyu Yat Kiralama Hakkında 

Yazın Bodrum’un sıcağında serin esintili ve kalabalık olmayan harika bir koy arıyorsanız  Aspat Koyu yat kiralamak için harika bir koy. Aynı zamanda tropik bir ada hissi veren bu koy bodrum yat kiralamak için birebirdir Aspat hakkında tüm yat kiralama bilgileri için tıklayın.

Yunanistan Mavi Yolculuk Hakkında Bilgiler

Türkiye’ye komşu tarihi çok eskilere dayanan bu kültürel yer birbirinden güzel ada ve sahilleri Yunanistan mavi tur için hazır olun. Türkiye’den Bodrum, Fethiye, Göcek marinalarından mavi yolculuk için tüm gulet ve teknelerimiz mavi yolculuk için 2019 yılına hazır. Yunanistan’da gezilecek yerler ve mavi tur detayları için hemen bu makalemizi inceleyebilirsiniz.

Türkiye’nin Gözde Tatil Cenneti Bodrum ve Hakira Sularındaki Tatilcilerin Son Yıllardaki Tercihi Yat Kiralama

Bodrum Hakkında

Türkiye’nin en popüler tatil yerlerinden olan Bodrum, Muğla’nın yaz sezonunda en çok turist alan ilçelerinden biridir. Beyaz kireç taşları, begonvil çiçekleri ve masmavi deniziyle dikkat çeken bu güzel ilçe yat kiralama turizmi açısından da önemli yerlerden birisi haline gelmiştir. Yat kiralama sezonunun en uzun yaşandığı yerlerden birisi olan Bodrum, mavi yolculuk içinde en çok tercih edilen çıkış noktalarından birisidir. 

Bodrum Yat Kiralama Fiyatları

Bodrum Yat Kiralama, kiralık tekne koy seçeneklerinde en güzel yerlerden birisidir. Eşsiz doğası, kendine has mimari şehri, koyları ve dahası. Bodrumda Yat Kiralama bir başka güzeldir.

Yat Kiralama 

Yat kiralamadan önce dikkat edilmesi ve karar verilmesi gerekenler Yat kiralama; tatiller, özel gün ve geceler için muazzam bir seçenektir. Kiralama firmaları aracılığı ile konfor, deniz ve doğa üçlemesi eşliğinde dilediğiniz koy ve denizde keyifli bir mavi yolculuk geçirebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey bütçe ve taleplerinize uygun hizmet sunabilecek, güvenilir bir yat kiralama firmasıdır.

Bodrum Tekne Turu

Bodrum Tekne Turu yapılacak yerler arasında yat kiralama seçenekleriyle Oscar Denizcilik Size Yeter. Yat kiralama fiyatlarının uygunluğu, tekne kiralama sektöründeki konumu ile sizlere en iyi kiralık yat hizmetini veriyor.

Muğla, Türkiye’de Bodrum Hakkında Genel Bilgi – Bodrum’u Tanıyın

Son Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2019

Eskiden Halikarnas olan Bodrum , Türkiye’nin güneybatı Akdeniz kıyısında , Muğla ilinde popüler bir turizm beldesidir . Yoğun gece hayatı, güzel plajları, tarihi mekanları, kaliteli otelleri ve tatil köyleri ile Bodrum, Türkiye’nin en popüler tatil beldelerinden ve Ege kıyılarındaki en büyük tatil beldelerinden biridir.

Bodrum, Homeros tarafından “Sonsuz Mavinin Ülkesi” olarak tanımlanmaktadır . Rodos Şövalyeleri tarafından inşa edilen muhteşem ortaçağ kalesi, Bodrum’un Ege ve Akdeniz’in buluştuğu göz kamaştırıcı mavi körfezinin girişini korur.

Bodrum, dünya çapında ünlüdür ve zarif yatlar yat limanını doldururken, palmiye ağaçları ile kaplı uzun sahilinde dolaşan çok çeşitli tatilcileri çekmektedir.

Bodrum’un tekne bahçelerinin itibarı eski zamanlara dayanıyor ve bugün esnaf hala geleneksel yatları inşa ediyor. Güzel Bodrum Yarımadası, Türkiye tatillerinde sakin ve dinlendirici bir atmosferle ilgilenen tatilcilere uygundur.

Gümbet, Bitez, Ortakent, Akyarlar, Turgutreis, Gümüşlük, Yalıkavak, Gündoğan, Türkbükü, Göltürkbükü ve Torba , Bodrum’un en popüler tatil köyleri ve kasabaları olup hepsi kaliteli otel ve konaklama sunmaktadır.

Büyüleyici köyler, oldukça koylarda konuk evleri ve küçük oteller ile yarımadayı süslüyor. Güney sahilinde Bardakçı, Gümbet, Bitez, Aktur, Ortakent, Karaincir, Gümüşlük, Bağla ve Akyarlar, Bodrum’da güzel kumsallara sahiptir.

Kampçılar ve rüzgar sörfçüleri Gümbet’in tadını çıkarır ve Bitez’de renkli yelken tahtaları, koydaki yatların direkleri arasında ustaca örülür.

Hepsi mükemmel plajlara sahip Turgutreis, Gümüşlük ve Yalıkavak yarımadanın batı tarafında yer alır ve bu bölgeler yüzme, güneşlenme ve su sporları için çok idealdir.

Bodrum, binlerce yıl önce antik Yunan ticaret kenti Halikarnas ile aynı ziyaretçi akınına sahip olmaya devam ediyor. Şu anda Türkiye’nin en popüler turistik beldelerinden biridir ve gece barına, pub’a, köpük partilerine ve ayrıntılı gece kulüplerine ihtiyacınız varsa şüphesiz gidilecek yerdir, çünkü alacakaranlıkta düştüğünde, tesis bir sürüde tutuşturulur. neon ışıkları ve lazerler.

Burada sağlanan modern kompleksler, bu şehrin antik kalıntıları içinde inşa edilmiş ve bu şehre yaşlanmayan bir hava ve bir ülke için gece hayatının kalbi olduğu iddia edilen bir tatil köyü için eşsiz bir atmosfer sunuyor.

Gündüzleri geniş, kumlu ve Bodrum’a otobüsle sadece 15 dakikalık mesafede bulunan yakındaki Gümbet plajında ​​rahatlayın. Burada bulunan birçok spor tesisinden yeni bir su sporu yapın ve çocuklar muz tekneleri, deniz bisikleti ve su parklarında bolca eğlenebilir.

Gece, alabileceğiniz kadar bütün gece partileri için ‘Bar Sokağı’ olarak da bilinen mil uzunluğundaki Cumhuriyet Caddesi’ne gidin. Bodrum, tatilcilere sayısız bar, kulüp, gece kulübü ve gösteri ile harika gece hayatı aktiviteleri sunmaktadır. Yoğun Bodrum gece hayatı inanılmaz. Bodrum’daki gece aktivitelerinin çoğu, en büyük ve en abartılı gece kulüpleriyle dolu olan mil uzunluğundaki Bodrum Bar Caddesi’nde (Cumhuriyet Caddesi) gerçekleşir.

BODRUM GEZI REHBERI

Türkiye’nin Ege kıyısında birçok plaj tesisi var, ancak Bodrum yarımadasının jet-set cazibesi onu kendi sınıfına yerleştiriyor

Ege’ye doğru uzanan Bodrum Yarımadası, Yunanistan’ın Kos adasının karşısında ve Türkiye’nin Kuşadası ve Marmaris’in daha kırıcı tatil köyleri arasında yer almaktadır. Marinaları, kulüpleri ve akıllıca giyimli müşterileri ile İstanbul’dan, yarımada hissi egzotik bir bükülme ile Fransız Rivierasıdır. Mutfak, çarşılar ve hamamlar doğası gereği oryantalken, kültür İslami bir çeşitliliktir: ilgi çekici cami ve bikini yaşam tarzı karışımı aşındırıcı olmayan bir şekilde elde edilir. Gelişme dikkatle izlenir ve yarımadanın çoğu içsel bir çekiciliği korur. İç kısımda çam kaplı tepeler ve dar yollar vardır; sahil kasabaları ve köyleri düşük yükselişte kalır ve çiçekli begonviller ile noktalı. Plajlar ezici olsa da, otellerin çoğunda beyaz şemsiye ile döşenmiş ahşap iskeleler, 

BODRUM’DA GÖRÜLECEK YERLER

BARBAROS KOYU

Bu kayalık sahil şeridinden deniz manzarası nefes kesicidir: bazen gulletlerin yer aldığı derin masmavi bir panorama. Bodrum’un güneydoğusuna arabayla yaklaşık 20 dakikalık mesafedeki Barbaros Koyu, uzak bir noktadır. Kempinski Hotel Barbaros Koyu, 2005 yılında açılana kadar (oldukça yakın bir Club Med Köyü dışında) burada bir gelişme olmadı.

BODRUM ŞEHRİ

Türkiye’nin en popüler sahil destinasyonlarından biri olan bu tarihi küçük kasaba, gayretle korunmuştur. Beyaz binaları sadece yeşilliklerle ve minarelerin mavi uçlarıyla noktalanmış olarak bulacaksınız. Gündüzleri, müezzinin çağrıları yankılanıyor; gece, meraklı bir yan yana, kasaba kulüp ve barlardan ev ve tekno müzik ile yankılanıyor. Gündüz veya gece, Bodrum çekici bir kasabadır, Türk olukları ile kaplı ikiz limanlardan yayılan küp şeklindeki evleri, bölgeye özgü geleneksel, el yapımı ahşap yatlar. St John Şövalyeleri tarafından inşa edilen 15. yüzyıldan kalma St.Peter kalesi, demirlemelerin üstünde bir burun üzerinde yer alır ve kilometrelerce görülebilir bir dönüm noktasıdır. Arkasında labirent benzeri bir pazarın sayısız geçidini uzatırken, batıda, şehir dışındaki ana yolda Graeco-Roman amfitiyatrosu,

TORBA

Bodrum kasabasının yaklaşık 10 dakikalık kuzeyinde bulunan eski balıkçı köyü Torba, yeşil tepelerle çevrili güzel bir koyda yer alır ve yaz aylarında hoş karşılanan hafif esintilerle soğutulur. Belki kısmen kapalı olduğundan, buradaki su göz kamaştırıcı mavi, özellikle de köyün kenarındaki çakıllı plajlardan kuzeye bakarken. Sessizce şık bir yer, az gelişmiş ve iyi topuklu aileler ve turistler çekiyor.

TURKBUKU

İstanbul jet uçağı için bir mıknatıs olan bu şık eski balıkçı köyü, Türkiye’nin St Tropez’i olarak anılmaktadır. Bodrum’un kuzey batısında arabayla yirmi beş dakika uzaklıktaki alçak Türkbükü, yukarı değil yanlara doğru büyüdü ve şimdi komşu Gölköy köyü ile birleşti. Eylem, plaj yerine iskelelerle şık bir şekilde saçaklanmış çekici bir koy etrafında gerçekleşir. Yaz günlerinde akıllı set yatlara ve ara sıra deniz uçağına girer ve yaz gecelerinde kıyı uğultu bir parti mekanı haline gelir.

BODRUM’A NE ZAMAN GIDILIR

Bodrum Yarımadası yaz aylarında büyük bir hit, ancak tatil kalabalığından kaçınmak için seyahatinizi geciktirmek isteyebilirsiniz. Hava ılık ve kuraktır.

Bodrum Mega Yat Kiralama

Bodrum Lüks Yat Kiralama 

#bodrumyattatili #bodrum #lüks #tekne #bodrumyatkiralama #gulet #yat #bodrumteknekiralama #katamaran

11 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör