• Woy Tour

Bequia: Karayipler’in En İyi Saklanan Sırlarından Biri

Güncelleme tarihi: 23 Mar 2020


El değmemiş, uykulu ve küçük bir kasaba cazibesi ile, Bequia zaten uzak Grenadine Adaları’ndaki dövülmüş pist adalarından daha fazla . Genellikle ‘bir zamanlar olduğu gibi Karayipler ‘ olarak adlandırılan bu, tecrit isteyen süper yatlılar için cennet gibi bir seyir noktasıdır.


‘Beck-way’ olarak telaffuz edilen, yedi mil iki mil ada St Vincent’ın dokuz mil güneyinde yer alıyor ve 5.000’in altında dost bir nüfusa sahip olan hayat, her zamanki gibi bir salyangoz hızında devam ediyor. Böyle küçük bir adada yüzlerin tamamı aşina olur ve Karayipler’deki bu küçük geminin hikayelerini okurken her biri aydınlanır.

Bequia’da hüküm süren huzur ve gelenek duygusu, erişilemezliğine bağlıdır. Barbados ve St Lucia’dan adaya yurtiçi hizmetler nadir ve genellikle güvenilmez olabilir, ancak bu, süper yatla seyahat edenleri kalabalıktan kaçmak ve bölgenin otantik bir tadını tatmak için serbest bırakır.


SahillerHerkesin Bequia’da görülecekler listesinin başında tenha plajlar var. Ancak, yılın en yoğun zamanlarında bile, bu kıyı güzellik noktalarını sadece bir avuç insanla paylaşmak zorunda kalacaksınız.

Adanın batı tarafında, 1950’lerde bir dalış için burada duran İngiliz prensesinin adını taşıyan Prenses Margaret Plajı’nı bulun. Karayip mavisi suları, bir palmiye ağacı ormanı ve bir dizi dalgaların karaya attığı odun kaplı çubuklarla desteklenen kıyıya sakin bir şekilde kucaklar.

Bequia’nın güney yüzündeki dostluk koyu, kartpostalda mükemmel sulara ve yumuşak misafirperver kuma sahiptir ve Petit Nevis ve Quartre Adası’na bakan dramatik bir bakış açısı sunar. Ve adanın diğer tarafında, gezinti yolunu süsleyen hareketli restoranlar ve barlarla biraz daha canlı bir sahil olan Lower Bay’i kaçırmayın. 

Yılın en yoğun zamanlarında bile, bu kıyı güzellik noktalarını sadece bir avuç insanla paylaşmak zorunda kalacaksınız.


Liman


Bequia, yat yapımının gurur verici bir geçmişine sahiptir ve derinlemesine Admiralty Koyu, Karayipler’in en korumalı ve aynı zamanda en doğal ve doğal limanlarından biridir. Dik, yemyeşil yamaçlar, yelkenli yatların bir araya geldiği parlak sulara yönelir.

Koyun derinliklerinde, adanın ana aktivite merkezi olan ve dans salonu müziğinin sesi ve barbekü lezzetlerinin kokusu ile sizi davet eden sokak partilerini bulabileceğiniz Port Elizabeth yer alır. Taze ürünler satan bir dizi açık hava tezgahında pazarda dolaşın ya da Belmont Walkway olarak bilinen sahil yolunu çevreleyen en iyi bar ve restoranlar ile yerel içki ve yemek sahnesini deneyin.

Bequia kesinlikle hiçbir şey yapma sanatında mükemmeldir, ancak rahatlama bazı kolay keşiflerle birleştirilebilir


Dalış siteleri
Şnorkelle Dalma Bequia’nın resifi tembel bir öğleden sonra geçirmek için başka bir yoldur, ancak bölgede dalgıçlar ve plaj severler mercan sarılı Tobago Cay’lerini ziyaret ederken neyi kaçırmazlar.


Bequia’dan yaklaşık 30 deniz mili uzaklıkta, beş ıssız adadan korunmuş küme, doğal bir lagünü çevreliyor. Dalgıçlar ve şnorkelciler, yeşil deniz kaplumbağalarının yanı sıra yüzerek enfes mercan resiflerini keşfedebilirler. Beyazdan daha beyaz kum plajlardan birinde dinlenerek burada bir gezi tamamlayın.


Restoranlar

Tarımda sıkışmış yerel tavernalar, Bequia’nın gün batımının canlı gökyüzü altında servis edilen ve samimi mum ışığında vurgulanan sabahın taze avından balık yemekleri sunar.

Port Elizabeth’teki Belmont Walkway’i kaplayan parlak renkli restoranlar arasında, Fransız ve Batı Hint mutfağının lezzetli bir füzyonunu sunan L’Auberge des Grenadines ve akşam yemeklerinin romantik, açık hava ortamında alakart yemeklerle ziyafet çekebileceği Frangipani bulunmaktadır. .

Lower Bay’deki De Reef, gündüz plaj barından, kavrulmuş kabuklu ve ıstakoz salatası gibi favoriler sunan bir akşam restoranına dönüşüyor ve hafif, sağlıklı ve yerel kaynaklı yiyecekler, Sanayi Koyu’ndaki Sugar Reef Café’nin eko-bilinçli ethosunu yansıtıyor.


Diğer turistik yerlerBequia’nın ana çekilişi tartışmasız onun yavaş tempolu yaşam tarzıdır. Ada kesinlikle hiçbir şey yapma sanatında mükemmeldir, ancak rahatlama bazı kolay keşiflerle birleştirilebilir.


Sarp bir dağ silsilesi adanın merkezinden geçer ve gezginler Bequia’nın en yüksek zirvesi olan Peggy Dağı’na taksiye binebilir ve gün batımı pikniği için yerlilere katılabilirler. Hevesli yürüyüşçüler, buradan aşağıya ormanlarla dolu yollarla Aşağı Koy’a kadar kendi yollarını yapabilirler.

Adanın doğu kıyısında yer alan ve adanın tekne binasında ve balina avı tarihinde sergilenen bir mezra olan La Pompe’deki bir müze de görülmeye değer.


Fethiye Yat Kiralama

3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör