• Woy Tour

Belize’de Görülecek Mağaralar

Güncelleme tarihi: 4 Nis 2020

Zaten bilmeyenler için Belize, çok rağbet gören bir seyahat yerinden daha fazlasıdır. Aynı zamanda antik Maya kültürü için kutsal bir kasedir ve bu nedenle tarihsel olarak önemli birçok mağaraya ev sahipliği yapar.

Aslında, Belize’nin gizemli mağaralarını keşfetmek zaman içinde bir yolculuğa çıkmaya benziyor … ve bunu rehberli mağara boruları, kano, rappelling veya yürüyüş turları aracılığıyla yapma seçeneğiniz var.


Belize’de kesinlikle mağara kıtlığı yok, ancak yakında unutmayacağınız macera dolu bir yelken tatili planlamanıza yardımcı olmak için en dikkat çekici olanlardan bazılarını bir araya getirdik …


Actun Tunichil Muknal Mağarası

Kısaltılmış takma adı olan ATM Mağarası – Actun Tunichil Muknal, Belize’deki en popüler ve bu nedenle en ünlü mağaradır. ATM mağarasında yapılan bir turda, “Crystal Maiden” in kurban kalıntıları da dahil olmak üzere müzeye layık Maya eserleri ortaya çıkıyor. Bu özel alan o kadar büyüleyici ki hem National Geographic Society hem de Discovery Channel onu dünyanın en büyük kutsal mağaralarından biri olarak tanıdı.


Kara Delik Damlası

Resmi adı Actun Tunich Muknal olan Kara Delik Damlası, nihai adrenalin acele etmek isteyenler için Belize mağarasıdır. Karadelik Damla’nın düdüğün karanlık ormanına 300 metrelik bir rappel inişinden sonra, ziyaretçiler daha sonra Maya hikayelerinin geçmişini gösteren devasa mağara girişi ile yüz yüze gelirler.


Mağaralar Şubesi

Belize’nin mağara boru maceraları için sıcak noktası olan Caves Branch, bir dizi yeraltı geçidi ile birbirine bağlanmış birden fazla mağaraya sahip olduğu için özellikle eşsizdir. Rehberli bir mağara boru turuna çıktıktan sonra, ziyaretçiler Mağaralar Şube Nehri’nde ve mağaraların içinde yüzmenin tadını çıkarır, şelaleler, duvardaki ayak izleri, kaya çizimleri ve kristal benzeri mineral oluşumları da dahil olmak üzere bakmak için çok sayıda doğal ve yapay harikalar vardır. Yat Kiralama

Bahsetmeye değer diğer Maya mağaraları arasında rehberli bir kano turu ile en iyi keşfedilen tören mağarası Barton Creek ve Belize’nin en güzel mağarası ile şaşkına döneceğiniz en büyük mağara olan Rio Frio sayılabilir. Bir Belize yelken tatili sırasında hangi mağaraları ziyaret edeceğinize karar vermek, grubunuzdakilerin istediği ve yapabileceği fiziksel aktivite seviyesine bağlıdır, bu nedenle gezilerinizi buna göre planlayın.

7 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör