• Woy Tour

Balearics’te Seveceğiniz 8 Restoran

1. Sa Foradada, Deia yakınında, MallorcaSa Foradada şirketinde Paella dish

Mallorca’nın kuzeyindeki kayalık bir burnun üzerinde yer alan Sa Foradada, paella olduğu kadar çarpıcı manzarasıyla da ünlüdür. Restorana sadece 45 dakikalık dik bir yürüyüşle veya rahatlıkla lüks yat müdavimleri için tekne ile erişilebilir. Sadece 10 metre çapında bir deliği olan büyük kayaya yakın demirleyin ve bunu özleyemezsiniz – ve bu rustik hideaway bulmak için adımları yukarı doğru yapın. Karışık deniz ürünleri ve sebze paellalarının özel yemekleri odun ateşinde pişirilir ve körfeze bakan açık hava terasında servis edilir. Menüde ayrıca çeşitli et, balık ve salatalar sunulmaktadır.

2. Café Balear, Cituadella, MinorkaCafe Balear, Cituadella in Mallorca‘Denizden sofraya’ felsefesi ile yaşayan Café Balear, Akdeniz’den taze yüksek kaliteli deniz ürünleri sunmaktadır. Restoranın kendi teknesi Rosa Santa Primera, günlük balık ve kabuklu deniz balıklarından sorumlu olduğundan, maksimum tazelik ve ürün kalitesinin tabağınıza ulaşması garanti edilir. Ve Cituadella limanındaki sahil konumu, doğrudan denizden masaya da gidebileceğiniz anlamına gelir! Menüdeki popüler yemekler arasında maymunbalığı ve ıstakoz güveçlerinin yanı sıra klasik deniz mahsulleri tapasları bulunmaktadır.

3. Karma Sushi, San Antonio, İbizaKarma Sushi şirketinde sushi, Ibiza'daki San AntonioSan Antonio’nun günbatımı şeridinin kalbindeki kalabalığın arasından sıyrılan Karma Sushi. Suşi ve kokteyllerin harika kombinasyonunu sunan bar, sabah 01: 00’a kadar açıktır ve parti yapmak isteyenlere hitap etme eğilimindedir. Paylaşmak için ideal olan küçük porsiyonlar, İspanya’nın tapas barlarına benzemeyen sosyal bir yemek deneyimi yaratmaya yardımcı olur. Sashimi, suşi ve yakitori tavuk şişleri gibi Japon klasikleriyle iştahınızı tatmin ederken mekanın imzalı içeceği lychee mojito ile kendinizi şımartın. Motor yatınızı San Antonio limanına demirlediğinizde Karma Sushi’yi arayın.

4. Basitçe Fosh, Palma, MallorcaSimply Fosh, Palma in Mallorca'da Yiyecek

Mallorca’nın en çok konuşulan restoranlarından biri olan Simply Fosh, 17. yüzyıldan kalma Hotel Convent de la Missio’nun atmosferinde yer alan eski Palma kentindeki mütevazi bir sokakta yer almaktadır. Dümende temiz tatları ve büyük lezzetleri ile kutlanan İngiliz ihracat Marc Fosh. Yerel kaynaklı mevsimlik malzemeleri kullanma ahlakı, ilham veren çağdaş Akdeniz yemekleri sunan menüye yansır. Şehrin limanından kısa bir taksi yolculuğu olan Simply Fosh, Michellin yıldızlı güzel bir yemek deneyimi arayan süper yatlı bir charter için bir zorunluluktur.

5. Ses Forquilles, Mahon, MenorkaSes Forquilles, Mahon, Menorca kızarmış tapas yemekMahon sokaklarını çevreleyen tapas eklem ordularından göze çarpan gastro pub Ses Forquilles. Bu bistroyu benzersiz kılan, çok çeşitli tapas yemeklerinin özgünlüğüdür. Etin olağandışı ‘lolipoplarını’ sipariş edin veya birkaç montaditos (küçük sandviçler) seçin. Daha büyük bir yemek fantezi, klasik Menorcan şebeke bir seçim için sade yemek odası için yukarı kafa. Ne seçerseniz seçin, yüksek kalitede malzemelerin ustalıkla bitirilmesini bekleyin. Tesis, Manhon limanına sadece kısa bir yürüyüş mesafesindedir.

6. Es Boldado, Cala D’Hort, İbizaEs Boldado, Cala D’Hort Ibiza açık yemek alanıMuhteşem Es Verdrá kayasının rakipsiz manzarasına sahip Ibiza’nın Carla D’Hort sahilinde yer alan tenha Es Boldado, esrarengiz ama huzurlu bir yemek deneyimi sunuyor. Deniz kenarındaki konumu, menüde deniz ürünleri özellikleri anlamına geliyor ve önemli noktalardan biri, geleneksel bir Ibizan balık güveç olan bullet de plex. Güçlü ve lezzetli bir stokta pişirilen pirinç olan arroz banda da şiddetle tavsiye edilir. Lüks yat kiralayanlar yakındaki Brut limanına demir atabilirler.

7. Ponderosa Plajı, Mallorca
Mallorca, Balearics Ponderosa Plajı'nda açık yemek masasıAlcudia’nın hemen güneyindeki Mallorca’nın kuzey doğu kıyısında bulunan Ponderosa Beach Restaurant’ta ayak parmaklarınızın arasındaki kumu tam anlamıyla hissedin. Lezzetli kokteyller ve bohem vibes sizi tatil moduna gönderecektir ve çevre dostu bir ethos, yemeğin yerel kaynaklı ve genellikle organik olmasını sağlar. Yoğun sezonda, DJ setleri hafta sonu bir parti atmosferi yaratır. Birinci sınıf müşteri hizmetleriyle tanınan Ponderosa Beach, hareketli ama düşük anahtar yeme ve içme deneyiminden sonra bu motorlu yat yolcuları için mükemmel bir duraktır.

8. Ca na Ribes, Santa Eulalia, İbizaNa Ribes, Ibiza'daki Santa Eulalia şirketinde bar

Ibiza’nın Santa Eulalia bölgesinde yer alan Ca Na Ribes, 1926’da kurulduğundan beri aynı aile tarafından işletilmektedir. Tipik olarak eski okul İspanyol mutfağından yemekler sunan menü, taze balık ve deniz ürünlerinde uzmanlaşmıştır. Şampanya sos ve badem pateninde tek ve karides bulunur en ünlü yemekleri. Büyüleyici mekan, diners’in çalışan bir çeşmenin yanında oturduğu belirgin bir Akdeniz kırmızı kiremitli avluya sahiptir veya dünyanın öndeki koltuklarda gitmesini izleme seçeneği vardır. Santa Eulalia limanına yanaştığınızda bu şirin mekanı ziyaret edin.

5 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör