• Woy Tour

Balear Adaları’ndaki En İyi Tenha Plajlar

Balear Adalarının en iyi plajlarını tanımaktan nereden başlamalı? Parti müdavimlerinin kalabalık kalabalığından uzak akuamarin sularını buluşturan en iyi keşfedilmemiş koylar, rustik kıyı şeridi, tozlu beyaz kum kıyıları, aşağıda uzman ekibimiz tarafından özenle derlenmiştir.

1. Cala Llentrisca, İbiza
Balearics Ibiza Cala Llentrisca PlajıCala Llentrisca, İbiza’daki plajlardan muhtemelen en izole edilmiş ve ulaşımı en zor olanıdır, bu nedenle lüks yat kiralamalarınızda Akdeniz güneşini emmek için ideal plajlardan biridir. Leziz geleneksel balıkçı evleri ile dekore edilmiş bu plaj, kayalık uçurumların altında, sönmemiş resiflerden renklendirilmiş eşsiz zümrüt yeşili suları ve doğal çakıllı bir plajı ile yer almaktadır. Elementlerden iyi korunan bu yer, Balear’da başka bir yerde bulmak zor bir huzur sunuyor – Ibiza Town’da göz alıcı bir parti verdikten sonra kafayı temizlemeniz gerekiyorsa ideal bir demirleme yeri.

Hilal şeklindeki körfeze uzanan eski ahşap iskelesi, pastoral bir şekilde resim mükemmelliği ve körfezlerin huzurunu kapsıyor. Tamamen ıssız olan bu tenha nokta, denizde sallanan balıkçı tekneleriyle, kendi özel plajınızdaymış gibi hissetmenizi sağlar. Sığ su özellikle yüzme ve şnorkelli yüzme için iyidir.

Cala Llentrisca, kusursuz bir şekilde bozulmamış ve barışın direnmesi zor olan ve tamamen altına yaslanan nefes kesici olağanüstü bir plajdır. Sadece bir süper yat için mükemmel bir koy genişliği idealiyle, bu görkemli keşfin tamamen size ait olmasını sağlamak için yerinizi talep etmeyi unutmayın.

2. Coll Baix, Mallorca
Balearics Mallorca'da Baix plajı toplaColl Baix, süper yat kiralama tatilinde olanlar için nadir bir hediye. Mallorca’nın kuzey kıyısı boyunca yer alan bu inanılmaz özel plaja, uçurumlar ve dalgalı cılız yollar ile karadan ulaşmak zordur. Bununla birlikte yat kiralamada, derinleşen derin sulardan yararlanın ve kıyıya yakın yerde demir atın. Sadece körfeze süzülün, yerleşin ve bozulmamış plajın, çevredeki yükselen dağ yamaçlarının ve sütlü turkuaz suların keyfini sürün.

Biraz keşfetmek isteyenler için, körfezin etrafındaki sahil şeridi, pastoral bir şekilde sallanan yatınızın muhteşem bir havadan görünümü için zirveye çıkan bir çam ağaçları yolu sunuyor. Bu vahşi ve lekesiz plaj, Özel İlgi Alanı olan Doğal Alan olarak korunmuştur ve bu nedenle 250 metrelik boş altın-kahverengi kum ile, bu plajı ziyaret etmelisiniz. Teknede ihtiyacınız olan tüm olanaklarla rahatlayın, yüzün ve bu eşsiz keşfin huzurunu, sessizliğini ve yalnızlığını tatmak için sayısız saat geçirin.

3. Cala Llentia, İbiza
Balearics Ibiza Cala Llentia PlajıBu uzun ince körfezin zirvesinde, batı kıyısında en az bilinen plajlardan birine rastlayacaksınız. Hiçbir tesis ve hiçbir yön tabelası bulunmayan bu sarp kayalıklarla bu küçük koy adanın üzerinde bulunan hareketli plajları kaçmak için ideal bir yerdir. Bu bozulmamış koy, güzel bir doğal ortamda, sadece bir balıkçı küçük kayıkhanesi ile yerleşmiştir. Cala Llentia, yat tatilinizde ziyaret edilecek özel bir plaj seçmek söz konusu olduğunda isteyebileceğiniz tek şey.

Batı sahilinin bu küçük köşesi, kıyı şeridini süsleyen nefes kesen gün batımları nedeniyle özellikle özeldir. Denizde erimeden önce aşağıya doğru seyreden güneşin göz kamaştırıcı manzarasından, engin görünümünden izlerken bir kadeh şampanya yudumlarken gemide uzanmadan önce bu izole koyda demirlenmiş bir öğleden sonra geçirdiğinizi düşünün.

4. Cala Murta, Mallorca
Cala Murta beach Balearics Mallorca içindeBurası sıradan bir yer değil, sadece kaçmak istediğiniz bir gezi için mükemmel olan pastoral bir yer. Tipik yemyeşil Akdeniz ormanı ve muhteşem uçurumlarla çevrili bu bozulmamış doğal koy tartışılmaz güzelliğe sahiptir ve demirleme için mükemmel sualtı koşulları ile kiralık yatınızda tenha bir zaman geçirmek için ideal bir yerdir. Çarpıcı Mallorca adasında yer alan Cala Murta plajı, Menorca’ya kadar uzanan manzaralara sahip Med’in nefes kesen manzarasını sunarak, jakuzinizde rahatlamanız veya görkemli oturmalarınızda son derece faydalıdır.

Bu tenha plaj, yüksek yaz mevsiminin kalabalığından izole edilmiş ve kristal suları bırakarak kendi özel oyun alanınızı çakıllı bir şekilde paylaşıyor. Kuzey rüzgârına karşı korunaklı olmanız, günün saati ne olursa olsun dinlendirici ve bozulmamış bir ankraj bulunduğundan emin olabilirsiniz. İster yatınızdan büyüleyici manzarayı alıp götürmek isteyin, ister keşif için kıyıya yüzmek karar verin, bu esrarengiz plaj arkadaşlarınızla ve ailenizle rahatlamak için tam bir özgürlük sağlar.

5. Espalmador, FormenteraFormentera’nın en kuzey ucunda, ıssız özel Espalmador adasını keşfedeceksiniz. Formentera’dan güçlü akımlara sahip küçük bir sığ su kütlesi ile ayrılan bu küçük ada, üzerindeki tek bir bina ile bozulmamış. Bu cennet kara yoluyla ulaşmak zor olsa da, kükürtlü çamur banyolarına turist gönderen feribotlar var. Bununla birlikte 140 hektarla, çapa düşürmek ve kendi başınıza tatil yapmak için ideal, ıssız beyaz kumlara sahip nefis tenha koylar var.

Bu adada tamamen kendi kendinize, Balear’ın en çarpıcı plajlarından birinde güneşin doğuşunu seyrederken huzurlu bir kahvaltının tadını çıkarabilmeniz için saat 10’dan önce ziyaret ederek feribotlardan kaçının.

Ayrıcalıklı koylar, el değmemiş plajları ve sığ ılık suları ile Espalmador, Karayiplerin kendi turkuaz taşlarının çoğuna rakip olan hayalleridir. Gizlilik garantili ve muhteşem manzaraya sahip en tenha plajlardan biri, pastoral siyah ve beyaz çizgili beyaz bir evin küçük noktası olan Illa des Porcs’tur. Buraya çapa bırakın ve keyifli zaman geçirdiğinizden emin olun.

5 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör