• Woy Tour

Antigua’da Yapılacak 5 Benzersiz Şey

Güncelleme tarihi: 23 Mar 2020


Antigua plajları kesinlikle mükemmel ve tatmin edici! Yine de ada lüks bir yat kiralayarak çıktığınız tatilde; kum, deniz ve güneşten daha fazlasını sunabilir.





Bir plaj cenneti olan Antigua , muhteşem masmavi sularla kaplı sonsuz güneşin altında kumlar ile çevrilidir. Ancak, kıyı şeridinin ötesine giderseniz, Karayip adasının sunduğu çok sayıda tur ve etkinlik olduğunu göreceksiniz.

İşte Antigua’ya yapacağınız lüks yat kiralamalarınız için mükemmel olan en sıradışı deneyimlerin bir seçkisi. Günlük yat kiralama, bir haftalık mavi yolculuk ya da teknede bir düğün için, ne olursa olsun adanın diğer tarafına mutlaka geçmelisiniz.

1. Yağmur ormanlarında zipline






Gür yağmur ormanlarında uçun ve Antigua Yağmur Ormanları Zip Hattı Turu’nun bir parçası olarak adayı farklı bir perspektiften görün. Çarpıcı ormanlarla kaplı tepeler ve geçitlerin üzerinde asılı duran 12 fermuarlı nefes kesen seri ve Indiana Jones’dan ilham alan asma köprü, benzeri görülmemiş bir adrenalinle dolu macera sunuyor.

Heyecan arayanlar, cazibe merkezindeki Halatlar Challenge Parkurunu ve ağaç tepelerinde asılı duran üç yeni hava yürüyüş yolunu da sevecekler. Üstelik en cesurlar, 300 metre yüksekliğinde ve 325 fit genişliğinde ‘screamer’ zip hattını deneyimlemek için yağmur ormanlarında yürüyüş yapabilirler.

Sadece gölgelikten süzülürken muhteşem manzarayı kontrol etmeyi unutmayın – hatta Antigua’nın nadir yabani kuş türlerinden birini yolda bile görebilirsiniz.

2. Montserrat Yanardağı etrafında helikopter yolculuğu yapın








Hala kül, duman ve buharın bir karışımını yayan 3 metrelik Soufriere Hills yanardağı kesinlikle görülmesi gereken bir manzara. Yakındaki Yat Kiralama adasında bulunan manzara, en iyi Antigua’nın Jolly Limanı’ndan kalkan ömür boyu bir kez helikopter turunda gözlemlenir.

1995 yılında volkan patladığında, başkent Plymouth ve çevresindeki köyleri, tarım arazilerini ve ormanı kül, kaya ve çamur içine gömdüğünde komşu adadaki yaşam sonsuza dek değişti. Helikopter sürüşleri, yolcuların çene düşürücü yıkımın tam etkisini güvenli bir ortamda deneyimlemelerini sağlar.

Ancak yıkıcı sonuçlardan çok daha fazlası var. Montserrat’ın kuzeyi, siyah kumlu plajların çarpıcı bir sahil şeridine sahiptir ve 2.000 metre yukarıda mercan kayalığı ve diğer deniz yaşamı kristal berraklığında sularda görülebilir.

3. Vatozlarla yüzün








Antigua’nın kuzey doğu kıyısında bulunan Mercer’s Creek Körfezi’nin sakin sularında dost vatozlarla yakından ve kişiselleşin. Büyüleyici ve şaşırtıcı derecede yumuşak yaratıklar sizi selamlamak için gelecek ve yanlarında yüzmek için mutlaka zaman ayırmalısınız.

Bu bölümleri sık sık yetiştiren cins, güney ışınları olarak bilinir ve açısal şekilli gövdeleri tarafından tanınır. 150 santimetreye kadar uzayabilen büyüleyici hayvanlar sığ suda sessizce kayarlar.

Koy, diğer büyüleyici deniz yaşamına da ev sahipliği yapıyor, bu yüzden şnorkelinizi alın ve büyüleyici mercan resiflerini ve gökkuşağı renkli tropikal balıkları keşfedin.

4. Balık ve cips yiyin.






Özgün İngiliz balık ve cips yemeğinin Antigua’da mevcut olduğunu duymak sürpriz olabilir, ancak adanın batı tarafına park edilmiş parlak kırmızı 1959 Londra Çift Katlı Otobüs’ün içine yerleştirilmiş bir yonga noktasının görüntüsü kadar şok edici değil. sahil.

Shell’s Fish and Chips olarak bilinen tesis, geleneksel çıtır çıtır balıklar ve kağıt astarlı sepetlere sarılı sıcak, kabarık cipslerin yanı sıra ev yapımı duygusal bezelye ve kızarmış turşusu sunmaktadır. Ayrıca Karayiplerin daha geleneksel bir tadı için menüde özel bir rom yumruk var.

Yemek yiyenler otobüste ya da güzel bahçelerde yemek yiyebilirler. Valley Road boyunca yer alan restoran, açık havada yemek yiyebileceğiniz bir restoran ve bardan oluşan canlı bir koleksiyon olan West Coast Village’ın bir parçasıdır.

5. Tropikal meyve kralını kutlayın








Yıllık yaz Antigua ve Barbuda Mango Festivali’nde her boyutta ve türde tatlı, sulu ve lezzetli mangolar bol olacak. Etkinlikte, ziyaretçiler ve yerli halk, meyveli sabunlardan ve kokulu mumlardan mango reçelleri, soslar ve şaraplara kadar her türlü mango yapımı zevki görebilir.

Bir mango pazarı, sergiler, çocuk aktiviteleri, canlı müzik ve mango yüklü doğa parkurları da etkinliğin bir parçası olarak düzenleniyor ve Mango Ananas Mutfak Yarışması da popüler bir aktivite.

İki günlük festival St John’s Botanik Bahçeleri’nde gerçekleşiyor.



Fethiye Yat Kiralama Listesi

Göcek Yat Kiralama İçin,

7 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör