• Woy Tour

Antarktika: Hayatınızın Süper Yat Tatili

Güncelleme tarihi: 23 Mar 2020


Görkemli manzaralar, inanılmaz vahşi yaşam ve olağanüstü bir uzaklık ile Antarktika , benzersiz bir lüks yat kiralama arayan cesur gezginler için mükemmel bir yerdir .  


Akdeniz ve Karayipler, süper yat seti için uzun zamandır tercih edilen yerler. Ancak bu ortak seyir alanlarının ötesine geçmek isteyen gemi kiralayıcıları, macera duygularını tatmin edecekler ve sonra da Antarktika’da. Dünyanın en izole kıtasına yatçılık tatilini eşsiz bir deneyim haline getiren şeyleri keşfetmek için okumaya devam edin. 


Uzaklara Gidin

Antarktika’yı tanımlamak için kullanıldığında ‘dövülmüş pist dışında’ ifadesi asla daha uygun değildir. Büyük Beyaz Kıta, gezegendeki en keşfedilmemiş yeri aşağıya çekiyor, ancak kaşif yatının yükselişiyle , dünyanın en seçkin gezginleri arasındaki erişilebilirliği artıyor.

Buna rağmen, yuvarlanan okyanuslar, göz kamaştırıcı buz ve soğuk rüzgarlara hala dayanmak gerekiyor. Bununla birlikte, doğru dişli ile bu düşman koşullar kucaklanabilir ve kısır bir donmuş vahşi doğadan ziyade, bölge penguenler ve mühürlerden ışık ve taze oyulmuş buz dalgalanmalarına kadar değişen manzaralarla dolu olduğunu ortaya çıkaracaktır. 

Bu kadar güneyde girişim yapmak isteyen gemi kiralayıcıları, bunu sadece Avustralya yazında, Kasım ve Mart ayları arasında yapabilirler. Sezonun başında buz kırılmaya başlar ve yatlar için daha net bir geçiş sağlar ve sıcaklıklar 0 ° C’yi aşmayacak olsa da tırmanmaya başlar.

Bu aylar boyunca, kayalık arazi ve kır çiçekleri serpintileri ile serpiştirilmiş geniş karla kaplı uzanmalar ve yükselen zirveler beklenebilir ve Aralık ayında 24 saat güneş ışığı garanti edilir. Bu doğal fenomen, sezon ilerledikçe değişen vahşi yaşam görünümleri için mükemmeldir.      
Harika kaşiflerin ayak izlerini takip edin
Antarktika’ya gitmek kolay değildir. Chilli’s Cape Horn’tan keşif yatıyla yarımadaya ulaşmak birkaç gün sürüyor ve kötü şöhretli kaba Drake Passage’ı geçmeyi içeriyor. 

Alternatif, Güney Chilli’den Güney Shetlands’deki Kral George Adası’na, çoğu Antarktik süperyat tatilinin gerçekleştiği ada zinciri olan bir uçak yakalamaktır. Uçmak, zaman fakiri için daha iyi bir seçenek olabilir, ancak çoğu zaman geri dönme şansı bulamayacakları muhteşem manzaraları kaçırmak anlamına gelir.  

Bunlar arasında ziyaretçileri buzlu güzelliği ve cömert vahşi yaşamı ile gobmack yapan Güney Okyanusu’nda bir ada olan Falkland Adaları ve Güney Georgia gibi uzak yerler bulunmaktadır. Ayrıca, 1922’de sahilden ölen çığır açan kutup kaşifi Sir Ernest Shackleton’un mezarına ev sahipliği yapmak da önemlidir. 

Antarktika yat turu boyunca, sizi sadece huşu içinde bırakacak manzara değil, bu affetmeyen toprakları ilk kez geçen büyük kaşiflerin yol boyunca hatırlatıcıları. Ve burada az sayıda girişimde bulunulduğu gibi, bu, kıtanın büyüleyici hikayesinin bir parçası olabileceği anlamına gelir.
Son sınıra ulaşın
Yukarıda belirtildiği gibi, Antarktika Yarımadası’nın 120 kilometre kuzeyinde, 540 kilometrelik okyanus boyunca uzanan Güney Shetland Adaları bölgesinde bölge merkezinde süper yat kiralama.

İlk durak, 10’dan fazla farklı ülkenin başkanlık ettiği araştırma istasyonlarının üssü olması nedeniyle kıtadaki en kalabalık yer olan Kral George Adası olacak.    

Adadan ayrılan nüfus önemli ölçüde düşer, ancak yüce manzaraların sayısı sadece artar. Örneğin, bir sonraki güzergahta, yatların canlı bir yanardağ kraterine girebildiği dünyadaki tek yerlerden biri olan Aldatma Adası olabilir.
Bir sonraki güzergahta, yatların canlı bir yanardağın kraterine girebildiği dünyadaki tek yerlerden biri olan Deception Island olabilir. Ayrıca, terk edilmiş bir balina istasyonu, lav akarsuları ve kaplıcalara ev sahipliği yapıyor ve gezginlerin sadece bir mayo giyip karlı manzarayı emerken volkanik bir banyoda yıkanabileceği bir yer.

Başka bir vurgu, Booth Adası’nın dağları ile anakara arasında 11 kilometrelik muhteşem bir yol açan geçit benzeri Lemaire Kanalı. Ayna benzeri suların üzerinde duran buzdağları, buzullar ve uçurumlar o kadar fotojeniktir ki ‘Kodak Gap’ lakabını kazanmıştır. 

Diğer molalar arasında 353 metre yüksekliğindeki kendine özgü volkanik konisi, buzdağı kaplı Cierva Koyu ve onu çevreleyen buzul dağların eterik güzelliği ve onu çevreleyen buz uçurumları nedeniyle kaçırılmayacak Paulet Adası yer alıyor.
İnanılmaz vahşi yaşamı tespit edin
Takımadalar arasında cesur bir girişim olarak, en unutulmaz anlardan bazıları, kıtayı eve çağıran huşu uyandıran hayvanlarla karşı karşıya gelecek.

Tanık kambur balinalar buzlu suları ihlal ediyor ve kanallardaki görkemli orcas avlarını seyrederken, zor mavi balinanın nadir görülmesi büyülenecek.

Güney Gürcistan’daki sevimli Atlantik kürk foklarına yaklaşın ve gürültülü Weddell fokları ve daha vahşi leopar foklarının buzda yüzdüğünü ve yarımadadaki suyun altına daldığını izleyin.

O zaman penguen manzaraları için geniş fırsatlar var. Kıtada adélie, gentoo ve makarnandan kral, imparator ve çeneye kadar altı tür bulunabilir.

Eldeki yaban hayatı yılın zamanına bağlı olacaktır. Penguenler yuva ve eş inşa etmek için Kasım ayında güneye dönerler, sonra civcivler Aralık ortasından ortasına kadar yumurtadan çıkmaya başlar. Ocak ayında gelin, beslenip savurmaya başlayacaklar. Seal pupalar da yılın başında görülebilir, Mart başında balinaları tespit etmek için en uygun zamandır.
Harika dış mekanı deneyimleyin


Gözün görebildiği kadar uzayan el değmemiş manzaraların bir karışımı ile Antarktika, açık hava meraklıları için hayallerin bir parçası ve keşif yatıyla seyahat edenler, bir dizi maceracı aktiviteyi üstlenmek için gerekli tüm ekipmanlara sahip olacaklar. çok.

Heyecan verici Zodyak keşifleri veya daha yavaş kano turları, kiralık tekneleri buzullara, vahşi yaşamlara ve buzlu koylara daha yakın bir mesafede taşıyabilirken, tüplü dalgıçlar suyun camsı yüzeyinin altında gizlenmiş benzersiz deniz yaşamını ve topografyayı keşfetmeyi seveceklerdir.

Karada, acemiler snowshoeing’de elini deneyebilirken, keskin yürüyüşçüler karla kaplı dağlarda ve geniş buzulların karşısındaki buzul yürüyüşleri için krampon koyabilirler. Buz tırmanışı ve çığlık atma da mümkündür ve Lemaire Kanalı kaya tırmanışı fırsatları ile doludur.
Bilginizi geliştirin


Antarktika süperyat güzergahları, yerleşik bilim insanlarının kıtanın vahşi yaşamı, iklimi, jeolojisi ve florası gibi konularda en son bulgularını paylaşmak isteyecekleri bir araştırma istasyonunu ziyaret edebilir.

Ya da, tarihçiler, biyologlar, coğrafyacılar ve fotoğrafçılar gibi uzmanları ağırlamak için gemide ekstra kabinler kullanılabilir ve kiralayanların yatçılık tatillerinde kendilerine eşlik eden kendi uzmanlarına sahip olmalarını sağlar. 

Her iki seçenek de gezginlerin daha iyi bir anlayış kazanmasını ve bu nedenle çevrelerini takdir etmesini sağlayacaktır. Bu nedenle, ilk başta bir yat tüzüğüne bir eğitim öğesi eklemek sıkıcı gelse de, çoğu kişi için genel deneyimi önemli ölçüde geliştirir.

Bölge hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler, eski İngiliz bilim üssü Port Lockroy’a bakmak isteyebilirler. Şimdi korunan bir tarihi mekan olan müzesi, uzun vadeli bir çevre çalışmasının merkezidir. Diğer araştırma merkezleri arasında Cierva Koyu Arjantin Üssü Primavera Bilimsel Araştırma Merkezi ve Galindez Adası’ndaki Marina Point’teki Vernadsky Araştırma Üssü bulunmaktadır.
Her şeyi lüks bir keşif yatının konforundan yapın
Son yıllarda, charter sahnesi, dünyanın en seçici gezginlerinin gittikçe daha uzaktaki hedefleri aradıklarından, her yere gitme kaşif yatlarında bir artışa tanık oldu. Bu, sizi Antarktika yat kiralamalarında en üst düzey stil ve konforda taşımak için mükemmel bir süper yat seçimi olduğu anlamına gelir. 

Sağlam ve sağlam, keşif yatları, aşırı hava koşullarını idare etmek, buzdan geçmek ve uzun mesafeler boyunca seyir yapmak için özel olarak tasarlanmıştır ve tamamen kendi kendine yeterli kalır. 

Ayrıca, beş yıldızlı bir mürettebattan kusursuz bir şekilde tasarlanmış iç mekanlara, spa, spor salonları ve çeşitli eğlenceli alanlar gibi tesislere kadar modern bir motor yattan beklenen tüm lüksleri sunabilirler. 

12 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör