• Woy Tour

Amalfi Sahili Yat Kiralamanızda Ravello’yu ziyaret etmek için 5 neden

Güncelleme tarihi: 23 Mar 2020


Amalfi sahil yat kiralama planlıyorsanız , yamaç kasabası Ravello’yu güzergahınıza eklediğinizden emin olun. Çarpıcı bahçeleri ve Salerno Körfezi’nin inanılmaz manzaraları ile bu ortaçağ kasabasının cazibesini yenmek zordur. 


Amalfi Sahili, Akdeniz’deki en muhteşem manzaralardan bazılarını sunar  ve İtalya’nın bu köşesini deneyimlemek için mürettebatlı bir yat kiralamadan daha iyi bir yol yoktur.

Küçük clifftop kasabası Ravello , Tiren Denizi’nin muhteşem manzaraları, enfes bahçeleri ve her yaz burada düzenlenen uzun süreli müzik festivali ile ünlü olan bu bölgenin mücevherlerinden biridir.

İtalyan sahillerinin bu güzel bölgesini ziyaret ediyorsanız, bu çok özel yeri deneyimlemek için biraz zaman ayırdığınızdan emin olun. Aşağıda, Ravello’dayken görülecek ve yapılacak şeyler için sadece birkaç fikir var.

Ravello Festivali’nde müzik dinleyin

Küçük kasaba, her yaz dünyanın en iyi müzisyenlerini ve orkestralarını çeken Ravello Festivali’ne ev sahipliği yaptığında dönüşüyor.

Wagner Festivali olarak da bilinen Alman besteci onuruna 1880’de zaman geçiren festival 1956’da başladı. Bugün ziyaretçiler çeşitli müziklerin tadını çıkarabilir; nefes kesen açık oditoryumdaki klasik orkestra konserlerinden caz konserlerine, bale gösterilerine ve çağdaş dansa kadar.

Performanslar Nisan ayı başlarında başlar ve Ekim ayına kadar devam eder, bu nedenle İtalya yat kiralama tatiliniz sırasında bu büyülü etkinliği deneyimlemek için birçok fırsat vardır .

Villa Rufolo’nun bahçelerinin tadını çıkarın

Amalfi Sahili’nin kuşkusuz önemli noktalarından biri olan Villa Rufolo, sanatsal tasarımlı çiçek tarhları, teraslar ve renkli çiçeklerle dolu basamaklı bahçeleriyle ziyaretçileri büyülemektedir.

Selvi ve palmiye ağaçlarının yeşilliklerle çevrili ve göz kamaştırıcı mavi Salerno Körfezi ile bir zemin olarak, İtalya’nın en güzel ve fotojenik yerlerinden biridir ve bahçelerin neden bu kadar çok ziyaretçi çektiğini görmek kolaydır.

Villa 13. yüzyıla kadar uzanırken, yerel arkeolojik buluntuları sergileyen müze de keşfetmeye değer.
Ünlü seramik dükkanlarını keşfedin
Ravello, seramik dükkanlarıyla ünlüdür. Karmaşık eşyalar elle yaratılır ve özenle boyanır, İtalya’nın zamansız zarafetini gerçekten yansıtan güzel hediyeler veya unutulmaz hediyelik eşyalar yaratır.

Ravello’da özel bir favori, yıllar boyunca çok sayıda ünlü ve yüksek profilli bireyi kendine çeken Ceramiche d’Arte’dir. Dükkanın popüler tabak, süs eşyaları, fayans ve sofra takımı seçimi tamamen özelleştirilebilir, bu da her sanat eserini benzersiz kılıyor. 

Villa Cimbrone’de manzaranın tadını çıkarın


Villa Cimbrone bahçeleri, bu en güzel sahil şeridi boyunca en doğal yerlerden biridir ve Terrazza dell ‘Infinito’dan – Sonsuzluk Terası – Akdeniz manzaraları gerçekten muhteşemdir.

Özel yat kiralama tatilinde bölgeyi ziyaret edenler için bir başka büyük çekiliş , yemek yiyenlerin çağdaş Akdeniz mutfağının tadını çıkaracakları otelin geniş mahzenlerinden çok çeşitli mükemmel şarapların tadını çıkaracakları otelin Michelin-Star restoranı Il Flauto di Pan’dır.

Palazzo Avino’da yemek yiyin ve gevşeyin

Ravello’yu ziyaret ederken hafif bir öğle yemeği için Palazzo Avino’s Terrazza Belvedere, taze makarna, salata ve deniz ürünleri içeren bir menü ile denize bakan büyüleyici bir teras sunmaktadır.

Ve dinlenmek istiyorsanız, otelin sağlıklı yaşam merkezi dinlenmek ve çeşitli spa uygulamalarının keyfini çıkarmak için mükemmel bir yerdir.

Buradaki olanaklar arasında sauna, hidro havuz ve Türk hamamı yer alırken, çatı katındaki ısıtmalı yüzme havuzu ve solaryum Akdeniz’in nefes kesen manzarasını sunmaktadır.

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör