• Woy Tour

Çocuklarla Yat Gezisine Çıkma Nedenleri

Güncelleme tarihi: 4 Nis 2020

Çocuklarla Yelken


Çocuklar her türlü kumaştan kesilebilir ve hala yat kiralamada bir zaman balinasına sahip olabilirler. Gemideki çocuklar zaten eğitimdeki kaptanlar, eğlenmeyi seven balıklar olsun ya da hala bazı deniz sinirlerinin üstesinden gelse de, içeride her çocuğun gelişebileceği bir güvenlik, eğlence ve macera duygusu geliştirmeye yardımcı olmanın birçok yolu vardır. Aile dostu yelkencilik noktalarımızdan birinde çocuklarla yat gezisi yaparken, genç denizcileri eğlendirmek ve desteklemek, rotayı çizmekten düğüm atmaya ve yelken açmaya kadar her zamankinden daha kolay.

Çocukları yelken ve bir yattaki yaşam tarzı ile tanıştırmak, şüphesiz zaman zaman el doludur ve hafife alınacak bir şey değildir. Ancak meraklarını bir açık hava öğrenme, doğal güzellik ve yeni deneyimler güçlendirme dünyasına dokundurmanın büyüsü, hayal bile edemeyeceğiniz bir heyecan getirecektir.

Çocukları topla. Tohumu ek. Deniz sevgisini paylaşın.

Heyecanınıza ilham vermek ve çocukları yat kiralamanıza getirmeyle ilgili endişeleri hafifletmek için, çocuklarıyla kiralama tatillerinde başarılı bir şekilde hayatta kalan ve başarılı bir şekilde yelken açan iki Sunsail charter ebeveynimiz Patrick O’Reilly ve Bill Regan ile oturdum. BVI ve daha fazlası! İkisi de aynı fikirdeydi, başka hiçbir şekilde olmayacaklardı…

Uzmanlardan alın

S: Genel olarak küçük çocukları tarife almaktan ne aldınız?

Patrick: Oğlum doğduğundan beri onu aldığımız her tüzüğe getirmeyi seçtik. Şansın sahip olacağı gibi, bizimle birlikte su üzerinde olmayı gerçekten seviyor. Kim yunuslar yıldızları çekim, squalls geçerek, ya da şnorkel resif hayatı ile çevrili mağaralarda sağ bizim ardından vasistas atlayan yeni ankorajda çift gökkuşağı ile karşılaşacaksınız zorunda zevk olmaz Exumas , kaplumbağalar, yüzme vatozlar ve domuzlar? Bu yaşam deneyimlerinin her biri gözlerinde ışığı görmek, onu haline gelen insana dönüşmesini inanılmaz bir şey.

Bill: Çocuklar süper uyarlanabilirler ve yaptıkları her şeyde neşe bulacaklar; ister teknede bir hafta geçirin ister dağlarda yürüyüş yapın. Onları dışarıda görmek ve doğanın tadını çıkarmak, yeni beceriler öğrenmek ve her gün yapmadıkları şeyleri deneyimlemek harika.

S: Çocuklarla seyahat ederken topladığınız ipuçlarınız var mı?

Patrick: Ertesi gün için yelken planını belirlediğimizde, çocukların tartışmanın bir parçası olduğundan emin olacağımızı gördük. Deniz haritalarını çıkarmaktan ve onlara rotayı göstermekten ve farklı aktiviteleri tartışmaktan, onları dört gözle beklemek için bir şey vermekten keyif aldık. Ayrıca balık tutmayı da seviyoruz, bu yüzden oğlum şnorkel yaparken yakaladığımız veya keşfettiğimiz deniz yaşamının adlarını anlayabilmesi için balıklarını her zaman tanımlayıcı çizelgesini getiriyor.

Bill: Gemideki kızımızla demirleme ya da demirleme hakkında biraz endişeliydik. Nihayetinde, eşim ve ben sadece ne olduğunu ve neden o kokpit içinde kalmak gerekli kızımıza açıklamak için bir an alarak bulundu, o onunla iyiydi.

S: Getirmenizi tavsiye edebileceğiniz bir şey var mı?

Patrick: Oğlum, eğlenmek için gerekli olan bir sırt çantasını paketliyor: uçmak için uçurtma, bir dizi bulmaca, sanat ve el sanatları, kart oyunları, doldurulmuş hayvanlar, aksiyon kahramanları, kitaplar, arabalar ve toplar. Uzun pasajlarda, çocukları eğlendirmek için harika bir yoldur, aksi takdirde “henüz orada mıyız?” yorumlar yüce saltanat. Salondaki bir film gecesini koordine etmek için çocuk filmlerini getirmek de harika, salon masası ve patlamış mısır servis ediliyor.

Bill: Kızımın alışık olduğu rahat bir can yeleği ve kendimiz için iki şişme can yeleği getirdik. Gemide, iyi bir örnek oluşturmak için, devam ederken onları giymek için bir kuralımız vardı. Biz kızımız birkaç oyuncaklar ve o-ebilmek almak o bazı onu evden biraz tadı vardı getirebilir kitaplar vardı. Ayrıca, resif güvenli, çocuklara uygun güneş kremi ve çok sayıda güneş gömlekleri, döküntü koruyucuları ve şapkalar getirin.

Yazardan bir not: Ve kamp hamakları! Gece uykusu için, gün ortasında erteleme ve eğlenmek için sallanan! Onları direğe, balon direği halkasına veya bir örtüye bağlayabilirsiniz. Ayrıca, bir sualtı kamerası — daha büyük çocukların çevresi ile etkileşime geçmeleri, yaratıcılıklarını ifade etmeleri ve kalıcı anıları korumaları için mükemmel bir yol. Bu eşyalar sadece gemideki tüm mürettebat için eğlence getirmekle kalmaz, aynı zamanda bir çocuğun çekingenliğini veya endişesini denizdeki yaşamın yeni bir üyesi olarak anında keserler.

S: Çocukları hangi yerlere götürdünüz ve bir konumu diğerine tavsiye edersiniz?

Patrick: Oğlumun ilk gezisi 8 aylık bir Leopard 46 gezisindeydi. Burada St Martin’den Anguilla’ya, sonra da St Barths’a doğru yola çıktık. O zamandan beri, Florida Keys, Tayland , BVI, Bimini ve Exumas’ta oğlumuzla birlikte kiralama yapmaya devam ettik. Şimdiye kadar her destinasyon kendine has bir şekilde benzersizdi. Bir kaşif olarak, farklı yolculukları denemeyi seviyoruz, böylece bu seyir alanlarının yaşam tarzını ve kültürünü ele alabiliriz.

Bill: Şimdiye kadar onu yeni BVI’ya götürdük. Hatırladığınız veya hayal ettiğiniz kadar harika.

S: Çocuklarınızın tüzükle ilgili en sevdiği kısım neydi?

Patrick: Oğlum münzevi yengeç yarışını, her durakta şnorkel yapmayı, sandalı kıyıya yönlendirmeyi, trambolin ve yelken altındayken çizgilerin, şekerlemelerin çalışmasına yardımcı oluyor!

Bill: Kızım şnorkel yapmayı çok seviyordu. Biz evde küvet vaktinde pratik ve onu getirmek için uygun büyüklükte kuru şnorkel ve maske aldım. Sadece 3 buçuk yaşında olduğu için fazla beklemiyordum. Yine de olağanüstü yaptı! Norman Island mağaralarda snorkeled ve gümüş tarafı minnows ve yüzme papağan görmeye ekledi. Daha zorlu arazilerde bile Hamamları keşfetmeyi seviyordu.

Yazardan bir not: Bir yat kiralamadaki çocuklarla en sevdiğim eğlenceli aktivitelerden biri, kadırgada ustalaşmak! Bir çocuğa yemeklerini nasıl hazırlayacağını (bazen ilk kez) öğretmek ve bazen en yüksek hızda seyreden bir yattan ziyade yiyecek ve koordinat tedarikini öğretmek kadar ödüllendirici bir şey yoktur. Eğlenceli ve heyecan verici ve asla unutamayacağınız anılar yaratıyor.

Çocuk tarafından test edilmiş, ebeveyn onaylı

Genç denizcilerle veya eğitimdeki denizcilerle seyahat ederken, her uygulamalı eylem veya pratik aktivite çocuklara kendilerini güçlendirmekle aynı zamanda eğlenme fırsatı sunar. Bir demirleme topunun nasıl güvenli bir şekilde toplanacağını, bir çizgiyi bir koç boynuna nasıl geçireceğinizi öğrenmekten, bir deniz geçişini bile fethetmeye kadar, yelkenli bir tatil güzergahının her adımında çocuklara ilham veren ve kendi kendine güvenini arttıran fırsatlar vardır. su üzerinde ve dışında güvenleri.

Çocuklardan kopuk hissetmenin çok daha yaygın olduğu bir dünyada, ilişkiler bol ekranlara ve yoğun programlara daha sık sızdığı için, yelkenliler dünyası tam tersidir. Gemide çocuklarla yelken kiralama planlamak, birbirlerinin şirketlerinin tadını çıkarmak ve açık okyanusta macera tutkunuzu en iyi şekilde değerlendirmek için ayrılan özel bir zamandır.

6 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör